Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - NIEDZIELA - 15LISTOPADA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 14 Listopad 2015, 15:43   Czytania - NIEDZIELA - 15LISTOPADA 2015

XXXIII niedziela zwyk³a, 15 LISTOPADA 2015

(Dn 12,1-3)
W owych czasach wyst±pi Micha³, wielki ksi±¿ê, który jest opiekunem dzieci twojego narodu. Wtedy nast±pi okres ucisku, jakiego nie by³o, odk±d narody powsta³y, a¿ do chwili obecnej. W tym czasie naród twój dost±pi zbawienia: ci wszyscy, którzy zapisani s± w ksiêdze. Wielu za¶, co posnêli w prochu ziemi, zbudzi siê: jedni do wiecznego ¿ycia, drudzy ku hañbie, ku wiecznej odrazie. M±drzy bêd± ¶wieciæ jak blask sklepienia, a ci, którzy nauczyli wielu sprawiedliwo¶ci, jak gwiazdy przez wieki i na zawsze.

(Ps 16,5.8-11)
REFREN: Strze¿ mnie, mój Bo¿e, Tobie zaufa³em

Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem,
to On mój los zabezpiecza.
Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy,
On jest po mojej prawicy, nic mn± nie zachwieje.

Dlatego cieszy siê moje serce i dusza raduje,
a cia³o moje bêdzie spoczywaæ bezpiecznie,
bo w kraju zmar³ych duszy mej nie zostawisz
i nie dopu¶cisz, bym pozosta³ w grobie.

Ty ¶cie¿kê ¿ycia mi uka¿esz,
pe³niê Twojej rado¶ci
i wieczn± rozkosz
po Twojej prawicy.

(Hbr 10,11-14.18)
W Starym Przymierzu ka¿dy kap³an staje codziennie do wykonywania swej s³u¿by, wiele razy te same sk³adaj±c ofiary, które ¿adn± miar± nie mog± zg³adziæ grzechów. Ten przeciwnie, z³o¿ywszy raz na zawsze jedn± ofiarê za grzechy, zasiad³ po prawicy Boga, oczekuj±c tylko, a¿ nieprzyjaciele Jego stan± siê podnó¿kiem nóg Jego. Jedn± bowiem ofiar± udoskonali³ na wieki tych, którzy s± u¶wiêcani. Gdzie za¶ jest ich odpuszczenie, tam ju¿ wiêcej nie zachodzi potrzeba ofiary za grzechy.

(£k 21,36)
Czuwajcie i módlcie siê w ka¿dym czasie, aby¶cie mogli stan±æ przed Synem Cz³owieczym.

(Mk 13,24-32)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: W owe dni, po tym ucisku, s³oñce siê zaæmi i ksiê¿yc nie da swego blasku. Gwiazdy bêd± padaæ z nieba i moce na niebie zostan± wstrz±¶niête. Wówczas ujrz± Syna Cz³owieczego, przychodz±cego w ob³okach z wielk± moc± i chwa³±. Wtedy po¶le On anio³ów i zbierze swoich wybranych z czterech stron ¶wiata, od krañca ziemi a¿ do szczytu nieba. A od drzewa figowego uczcie siê przez podobieñstwo! Kiedy ju¿ jego ga³±¼ nabiera soków i wypuszcza li¶cie, poznajecie, ¿e blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, ¿e to siê dzieje, wiedzcie, ¿e blisko jest, we drzwiach. Zaprawdê, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, a¿ siê to wszystko stanie. Niebo i ziemia przemin±, ale s³owa moje nie przemin±. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani anio³owie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.
.......................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 Listopad 2015, 07:06   

Historia pelna jest cierpien, ale jej sensem jest Zbawienie. Zwycieska okaze siê Madrosc. Radujmy siê tym, ze wiemy gdzie jest Madrosc i gdzie jest Zbawienie, ze jest ono u Chrystusa, w Jego Kosciele.

Widzac przera¿aj±ce znaki zbli¿aj±cego siê „wielkiewgo ucisku”, nale¿y wyci±gnac wniosek, ze Chrystus „blisko jest w drzwiach”. Nie trzeba jednak zbytnio spekulowac, bo nikt nie zna czasu, ani tez nie ma mo¿liwo¶ci zaradzic tej katastrofie. Nale¿y zaufac Bogu i Jemu siê powierzyc, aby stala siê Jego wola, wierzymy bowiem w Zbawienie.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 16 Listopad 2015, 10:10   

podobnie mowil wczoraj Ojciec Swiety Franciszek.
Zbawienie przyszlo przez krzyz.Zmartwychwstaly Chrystus jest blisko i na Nim dobrze jest sie skupic
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group