Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - I NIEDZIELA ADWENTU - 29LISTOPADA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 28 Listopad 2015, 16:17   Czytania - I NIEDZIELA ADWENTU - 29LISTOPADA 2015

I niedziela Adwentu, 29 LISTOPADA 2015

(Jr 33,14-16)
Oto nadchodz± dni - wyrocznia Pana - kiedy wype³niê pomy¶ln± zapowied¼, jak± obwie¶ci³em domowi izraelskiemu i domowi judzkiemu. W owych dniach i w owym czasie wzbudzê Dawidowi potomstwo sprawiedliwe; bêdzie wymierzaæ prawo i sprawiedliwo¶æ na ziemi. W owych dniach Juda dost±pi zbawienia, a Jerozolima bêdzie mieszka³a bezpiecznie. To za¶ jest imiê, którym j± bêd± nazywaæ: Pan nasz± sprawiedliwo¶ci±.

(Ps 25,4-5.8-10.14)
REFREN: Do Ciebie, Panie, wznoszê moj± duszê

Daj mi poznaæ, Twoje drogi, Panie,
naucz mnie chodziæ Twoimi ¶cie¿kami.
Prowad¼ mnie w prawdzie wed³ug Twych pouczeñ,
Bo¿e i Zbawco, w Tobie mam nadziejê.

Dobry jest Pan i prawy,
dlatego wskazuje drogê grzesznikom.
Pomaga pokornym czyniæ dobrze,
pokornych uczy dróg swoich.

Wszystkie ¶cie¿ki Pana s± pewne i pe³ne ³aski
dla strzeg±cych Jego praw i przymierza.
Bóg powierza swe zamiary tym, którzy siê Go boj±,
i objawia im swoje przymierze.

(1 Tes 3,12-4,2)
Pan niech pomno¿y liczbê wasz± i niech spotêguje wasz± wzajemn± mi³o¶æ dla wszystkich, jak± i my mamy dla was; aby serca wasze utwierdzone zosta³y jako nienaganne w ¶wiêto¶ci wobec Boga, Ojca naszego, na przyj¶cie Pana naszego Jezusa wraz ze wszystkimi Jego ¶wiêtymi. A na koniec, bracia, prosimy i zaklinamy was w Panu Jezusie: wed³ug tego, co¶cie od nas przejêli w sprawie sposobu postêpowania i podobania siê Bogu - jak ju¿ postêpujecie - stawajcie siê coraz doskonalszymi! Wiecie przecie¿, jakie nakazy dali¶my wam przez Pana Jezusa.

(Ps 85,8)
Oka¿ nam, Panie, ³askê swoj±, i daj nam swoje zbawienie!

(£k 21,25-28.34-36)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: Bêd± znaki na s³oñcu, ksiê¿ycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawa³nicy. Ludzie mdleæ bêd± ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeñ zagra¿aj±cych ziemi. Albowiem moce niebios zostan± wstrz±¶niête. Wtedy ujrz± Syna Cz³owieczego, nadchodz±cego w ob³oku z wielk± moc± i chwa³±. A gdy siê to dziaæ zacznie, nabierzcie ducha i podnie¶cie g³owy, poniewa¿ zbli¿a siê wasze odkupienie. Uwa¿ajcie na siebie, aby wasze serca nie by³y ociê¿a³e wskutek ob¿arstwa, pijañstwa i trosk doczesnych, ¿eby ten dzieñ nie przypad³ na was znienacka, jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkaj± na ca³ej ziemi. Czuwajcie wiêc i módlcie siê w ka¿dym czasie, aby¶cie mogli unikn±æ tego wszystkiego, co ma nast±piæ, i stan±æ przed Synem Cz³owieczym.
................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 29 Listopad 2015, 05:37   

(Jr 33,14-16)
Oto nadchodz± dni - wyrocznia Pana - kiedy wype³niê pomy¶ln± zapowied¼, jak± obwie¶ci³em domowi izraelskiemu i domowi judzkiemu…


(Ps 25,4-5.8-10.14)
REFREN: Do Ciebie, Panie, wznoszê moj± duszê

Daj mi poznaæ, Twoje drogi, Panie,
naucz mnie chodziæ Twoimi ¶cie¿kami.
Prowad¼ mnie w prawdzie wed³ug Twych pouczeñ,
Bo¿e i Zbawco, w Tobie mam nadziejê.

Dobry jest Pan i prawy,
dlatego wskazuje drogê grzesznikom.
Pomaga pokornym czyniæ dobrze,
pokornych uczy dróg swoich



Dziêki, o Panie, ¿e mnie odnalaz³e¶ i wyprowadzi³e¶ z domu niewoli…Wprowadz mnie na wieki do Twego Królestwa Pokoju…
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wietemu! – na zawsze, wszêdzie!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 Listopad 2015, 10:51   

Przed ponownym i ostatecznym przyjsciem Chrystusa, bêd± liczne znaki, widoczne na calym swiecie i bêdzie zwiazana z nimi wielka trwoga narodow. Kto jest uczniem Chrystusa nie ma powodu do obaw, bo dla niego bêdzie to oczekiwany znak narodzin Nowego Swiata, radosci zbawienia, czyli radosci spotkania z Chwalebnym Chrystusem, radosci obiecanej nam przez Boga Pelni Zycia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 Listopad 2015, 10:51   

Wazna jest ilo¶æ w Kosciele tylko dlatego, ze liczy siê ka¿dy cz³owiek. Ale z tego wlasnie powodu, ze chodzi o wiecej anizeli tylko o jednego czlowieka, tym bardziej istotna jest znajomo¶æ drogi ¶wiêto¶ci, która prowadzi do zbawienia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 Listopad 2015, 11:07   

Zaczynamy Adwent. We wszystkich ko¶cio³ach, na calym swiecie bêdziemy czytali proroctwo Jeremiasza, ale tylko w Polsce zad¼wiêczy nam ono w uszach i poruszy serce , gdy lektor przeczyta : „W owych dniach i w owym czasie wzbudzê Dawidowi potomstwo sprawiedliwe, (które) bêdzie wymierzac prawo i sprawiedliwo¶æ na ziemi”. Mo¿e nawet dodamy , za modlitw± Jana Pawla II, kiedy by³ z nami, w Warszawie, w ¶wieto Zeslania Ducha Swietego i dodal do wezwania biblijnego, swoje osobiste: „tej ziemi”. Oczywi¶cie, byloby nadu¿yciem wysuwanie wniosku, ze prorok Jeremiasz mowi w tym tekscie o Polsce i zwycieskiej partii podczas ostatnich wyborow. Bêdzie jednak na miejscu i bêdzie to teologicznie poprawne, gdy modlic siê dzisiaj bêdziemy o spe³nienie siê tego proroctwa, jak najpelniej, u nas w Kraju, na TEJ ZIEMI. Zabiegajmy o to, przede wszystkim pamiêtaj±c o podstawowej prawdzie, o ktorej zaraz potem mowi prorok , ze to „Pan jest nasza sprawiedliwo¶ci±” . Pan i nikt inny, ¿aden inny „postêpowy” czy „otwrty” autorytet.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 Listopad 2015, 11:12   

Pierwszymi ofiarami tzw postepu i tzw otwarto¶ci sa wlasnie owe „otwarciuchy”, pyszni±ce sie swoja niezale¿no¶ci±. Tymczasem, w rzeczywisto¶ci sa to osoby zamkniête na Boze dobro, przeciwstawiaj±ce mu swo wlasny, egoistyczny interes, czyli to co w danej chwili im najbardziej dogadza. Tymczasem w ten sposób w pierwszym rzedzie oszukuja same siebie, bo nie jest to ¿adna prawdziwa wolno¶æ z ich strony, ale posluszne pojscie za poci±gaj±cym ich trendem, czy za wlasna zadza, ktorej nie sa w stanie kontrolowac. Sa ofiarami dyktatorow mod i trendow, którzy biora na w³asno¶æ czlowieka „trend-owatego”, konsekwentnie realizuj±c ich politykê uzale¿niania.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 29 Listopad 2015, 13:12   

stawajcie siê coraz doskonalszymi

 czuwajcie ... módlcie siê ...,

 aby¶cie mogli unikn±æ tego wszystkiego, co ma nast±piæ



czuwanie, modlitwa i doskonalenie sie w wierze maja byc najwa¿niejsze

Dopóki tak sie nie stanie trudno bedzie podnie¶æ g³owê, bez strachu.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group