Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - IINIEDZIELA ADWENTU - 6GRUDNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 5 GrudzieÅ„ 2015, 15:49   Czytania - IINIEDZIELA ADWENTU - 6GRUDNIA 2015

II niedziela Adwentu, 6 GRUDNIA 2015

(Ba 5,1-9)
Z³ó¿, Jeruzalem, szatê smutku i utrapienia swego, a przywdziej wspania³e szaty chwa³y, dane ci na zawsze przez Pana. Oblecz siê p³aszczem sprawiedliwo¶ci, pochodz±cej od Boga, w³ó¿ na g³owê sw± koronê chwa³y Przedwiecznego! Albowiem Bóg chce pokazaæ wspania³o¶æ twoj± wszystkiemu, co jest pod niebem. Imiê twe u Boga na wieki bêdzie nazwane: Pokój sprawiedliwo¶ci i chwa³a pobo¿no¶ci! Podnie¶ siê, Jeruzalem! Stañ na miejscu wysokim, spojrzyj na Wschód, zobacz twe dzieci, zgromadzone na s³owo ¦wiêtego od wschodu s³oñca a¿ do zachodu, rozradowane, ¿e Bóg o nich pamiêta³. Wyszli od ciebie pieszo, pêdzeni przez wrogów, a Bóg przyprowadzi ich niesionych z chwa³±, jakby na tronie królewskim. Albowiem postanowi³ Bóg zni¿yæ ka¿d± górê wysok±, pagórki odwieczne, do³y zasypaæ do zrównania z ziemi±, aby bezpiecznie móg³ kroczyæ Izrael w chwale Pana. Na rozkaz Pana lasy i drzewa pachn±ce ocieniaæ bêd± Izraela. Z rado¶ci± bowiem poprowadzi Bóg Izraela do ¶wiat³a swej chwa³y z w³a¶ciw± sobie sprawiedliwo¶ci± i mi³osierdziem.

(Ps 126,1-6)
REFREN: Pan Bóg uczyni³ wielkie rzeczy dla nas

Gdy Pan odmieni³ los Syjonu,
wydawa³o siê nam, ¿e ¶nimy.
Usta nasze by³y pe³ne ¶miechu,
a jêzyk ¶piewa³ z rado¶ci.

Mówiono wtedy miêdzy poganami:
„Wielkie rzeczy im Pan uczyni³”.
Odmieñ znowu nasz los, Panie,
jak odmieniasz strumienie na Po³udniu.

Ci, którzy we ³zach siej±,
¿±æ bêd± w rado¶ci.
Id± i p³acz± nios±c ziarno na zasiew,
Lecz powróc± z rado¶ci± nios±c swoje snopy.

(Flp 1,4-6.8-11)
Zawsze w ka¿dej modlitwie, zanoszê pro¶bê za was wszystkich - z powodu waszego udzia³u w [szerzeniu] Ewangelii od pierwszego dnia a¿ do chwili obecnej. Mam w³a¶nie ufno¶æ, ¿e Ten, który zapocz±tkowa³ w was dobre dzie³o, dokoñczy go do dnia Chrystusa Jezusa. Albowiem Bóg jest mi ¶wiadkiem, jak gor±co têskniê za wami wszystkimi [o¿ywiony] mi³o¶ci± Chrystusa Jezusa. A modlê siê o to, aby mi³o¶æ wasza doskonali³a siê coraz bardziej i bardziej w g³êbszym poznaniu i wszelkim wyczuciu dla oceny tego, co lepsze, aby¶cie byli czy¶ci i bez zarzutu na dzieñ Chrystusa, nape³nieni plonem sprawiedliwo¶ci, [nabytym] przez Jezusa Chrystusa ku chwale i czci Boga.

(£k 3,4.6)
Przygotujcie drogê Panu, prostujcie ¶cie¿ki dla Niego! wszyscy ludzie ujrz± zbawienie Bo¿e.

(£k 3,1-6)
By³o to w piêtnastym roku rz±dów Tyberiusza Cezara. Gdy Poncjusz Pi³at by³ namiestnikiem Judei, Herod tetrarch± Galilei, brat jego Filip tetrarch± Iturei i kraju Trachonu, Lizaniasz tetrarch± Abileny; za najwy¿szych kap³anów Annasza i Kajfasza skierowane zosta³o s³owo Bo¿e do Jana, syna Zachariasza, na pustyni. Obchodzi³ wiêc ca³± okolicê nad Jordanem i g³osi³ chrzest nawrócenia dla odpuszczenia grzechów, jak jest napisane w ksiêdze mów proroka Izajasza: G³os wo³aj±cego na pustyni: Przygotujcie drogê Panu, prostujcie ¶cie¿ki dla Niego! Ka¿da dolina niech bêdzie wype³niona, ka¿da góra i pagórek zrównane, drogi krête niech siê stan± prostymi, a wyboiste drogami g³adkimi! I wszyscy ludzie ujrz± zbawienie Bo¿e.
..................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 GrudzieÅ„ 2015, 17:29   

Jan Chrzciciel glosil "chrzest nawrócenia dla odpuszczenia grzechów". Odpuszczenie grzechow nie jest automatyczne. Wiaze sie ono z wyborem i ze staraniem ludzkim, czyli zaangazowaniem w ten wybor. Dotyczy to "prostowania drog", czyli szczerego pragnienia i szczerego wysilku aby byc blizej Boga, usuwajac to co porzeszkadza w komunikacji z Nim. Szczesliwym koncem nawrocenia jest udzial w Bozym Zbawieniu.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 7 GrudzieÅ„ 2015, 10:20   

"Na rozkaz Pana lasy i drzewa pachn±ce ocieniaæ bêd± Izraela." (Ba 5)

Pachn±ce drzewa i lasy.
Nieustannie zachwycaj± mnie biblijne odniesienia do przyrody. Czerpanie obrazów z naturalnego ¶rodowiska pozwala mi utwierdziæ siê w przekonaniu, ¿e nie tylko ja mam tak± wewnêtrzn± potrzebê, ¿e nale¿y '...pamiêtaæ o ogrodach...'.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group