Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 10GRUDNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 9 GrudzieÅ„ 2015, 16:44   Czytania - CZWARTEK - 10GRUDNIA 2015

Czwartek, 10 GRUDNIA 2015

(Iz 41,13-20)
Ja, twój Bóg, uj±³em ciê za prawicê mówi±c ci: Nie lêkaj siê, przychodzê ci z pomoc±. Nie bój siê, robaczku Jakubie, nieboraku Izraelu! Ja ciê wspomagam - wyrocznia Pana odkupicielem twoim - ¦wiêty Izraela. Oto Ja przemieniam ciê w m³ockarskie sanie, nowe, o podwójnym rzêdzie zêbów: ty zm³ócisz i wykruszysz góry, zmienisz pagórki w drobn± sieczkê; ty je przewiejesz, a wicher je porwie i tr±ba powietrzna rozmiecie. Ty natomiast rozradujesz siê w Panu, chlubiæ siê bêdziesz w ¦wiêtym Izraela. Nêdzni i biedni szukaj± wody, i nie ma! Ich jêzyk wysech³ ju¿ z pragnienia. Ja, Pan, wys³ucham ich, nie opuszczê ich Ja, Bóg Izraela. Ka¿ê wytrysn±æ strumieniom na nagich wzgórzach i ¼ród³om wód po¶rodku nizin. Zamieniê pustyniê na pojezierze, a wyschniêt± ziemiê na wodotryski. Na pustyni zasadzê cedry, akacje, mirty i oliwki; rozkrzewiê na pustkowiu cyprysy, wi±zy i bukszpan obok siebie. A¿eby widzieli i poznali, rozwa¿yli i pojêli wszyscy, ¿e rêka Pañska to uczyni³a, ¿e ¦wiêty Izraela tego dokona³.

(Ps 145,1.9-13)
REFREN: Pan jest ³agodny i bardzo ³askawy

Bêdê Ciebie wielbi³, Bo¿e mój i Królu,
i s³awi³ Twoje imiê przez wszystkie wieki.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego mi³osierdzie nad wszystkim, co stworzy³.

Niech Ciê wielbi±, Panie, wszystkie Twoje dzie³a
i niech Ciê b³ogos³awi± Twoi ¶wiêci.
Niech mówi± o chwale Twojego królestwa
i niech g³osz± Twoj± potêgê.

Aby synom ludzkim oznajmiæ Twoj± potêgê
i wspania³o¶æ chwa³y Twojego królestwa.
Królestwo Twoje królestwem wszystkich wieków,
przez wszystkie pokolenia Twoje panowanie.

(Iz 45,8)
Niebiosa, spu¶æcie sprawiedliwego jak rosê, niech jak deszcz sp³ynie z ob³oków, niech siê otworzy ziemia, i zrodzi Zbawiciela.

(Mt 11,11-15)
Jezus powiedzia³ do t³umów: Zaprawdê, powiadam wam: Miêdzy narodzonymi z niewiast nie powsta³ wiêkszy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim wiêkszy jest ni¿ on. A od czasu Jana Chrzciciela a¿ dot±d królestwo niebieskie doznaje gwa³tu i ludzie gwa³towni zdobywaj± je. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali a¿ do Jana. A je¶li chcecie przyj±æ, to on jest Eliaszem, który ma przyj¶æ. Kto ma uszy, niechaj s³ucha!
......................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 9 GrudzieÅ„ 2015, 20:00   

"Zamieniê pustyniê na pojezierze, a wyschniêt± ziemiê na wodotryski. Na pustyni zasadzê cedry, akacje, mirty i oliwki; rozkrzewiê na pustkowiu cyprysy, wi±zy i bukszpan obok siebie. A¿eby widzieli i poznali, rozwa¿yli i pojêli wszyscy, ¿e rêka Pañska to uczyni³a, ¿e ¦wiêty Izraela tego dokona³. "

Tylko, ze wcale nie musza to byc kibuce, ani nowoczesne farmy. Nie musi to byc swietnie funkcjanujaca administracja, sprawna polityka, doskonaly handel, doskonale uzbrojone wojsko, skuteczne media itd. Sukcesy cywilizacyjne to wielka zmylka, jesli w ten sposob widzi sie zbawienie. Jest ono podobne raczej do "godow w Kanie Galilejskie", gdzie woda w stagwiach stala sie winem, do slepca ktory glosno wielbil Boga za przywrocenie mu wzroku, do czlowieka sparalizowanego ktory skakal i tanczyl z radosci bo odzyskal wladze w konczynach, do wskrzeszonej dziewczynki obudzonej do zycia... do EWANGELII przetlumaczonej na "zwyczajne" zycie w Duchu Swietym, w Komunii z Chrystusem, w Kosciele.... OCZEKUJAC CHWALEBNEGO PRZYJSCIA CHRYSTUSA.

"Kto ma uszy niechaj slucha", kto ma oczy , niechaj patrzy. Kto ma Ducha Swietego, ten rozumie , ze Bog nas zbawia juz teraz.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 10 GrudzieÅ„ 2015, 01:49   

... ze Bog nas zbawia juz teraz.
O tym nam mowi kazde zwyciestwo Boga w nas.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 10 GrudzieÅ„ 2015, 05:01   

Az dreszcz przeszywa, gdy sie czyta Izajasza i Was - Przyjaciele...Lawina PIÊKNA!

I na ca³e DZI¦, dla nas wszystkich:
Ja, twój Bóg, uj±³em ciê za prawicê mówi±c ci: Nie lêkaj siê, przychodzê ci z pomoc±. Nie bój siê, robaczku Jakubie, nieboraku Izraelu! Ja ciê wspomagam...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 10 GrudzieÅ„ 2015, 07:56   

Zbawienie , to przyjscie Boga nam na ratunek, to ujecie nas za rece i zaprowadzenie do domu.

Zbawienie to uwolnienie z niewoli. Powrot z uchod¼ctwa do swojej ziemi.

Zbawienie to pokonanie moralnej i materialnej nedzy, to kwitn±ce pustynie i pelne owocow stepy.

Zbawienie to ugaszenie pragnienia , którym jest spe³nienie wszystkich ludzkich têsknot, ktore sa jednoczesnie obietnicami Bozymi. Nie mog± siê one spe³niæ inaczej jak tylko przez Niego i z Nim, poniewa¿ sa to obietnice i pragnienia mi³o¶ci.

Niech Ciê wielbi±, Panie, wszystkie Twoje dzie³a
i niech Ciê b³ogos³awi± Twoi ¶wiêci.
Niech mówi± o chwale Twojego królestwa
i niech g³osz± Twoj± potêgê.
Ps 145

Niebiosa, spu¶æcie sprawiedliwego jak rosê, niech jak deszcz sp³ynie z ob³oków, niech siê otworzy ziemia, i zrodzi Zbawiciela. (Iz 45,8)
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 10 GrudzieÅ„ 2015, 09:45   

"Na pustyni zasadzê cedry, akacje, mirty i oliwki; rozkrzewiê na pustkowiu cyprysy, wi±zy i bukszpan obok siebie." (Iz 41)

Jak to pogodnie brzmi w czasie szaro¶ci grudnia!
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group