Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - NIEDZIELA - 3STYCZNIA 2016
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 2 StyczeÅ„ 2016, 16:06   Czytania - NIEDZIELA - 3STYCZNIA 2016

II niedziela po Narodzeniu Pañskim, 3 STYCZNIA 2016

(Syr 24,1-2.8-12)
M±dro¶æ wychwala sama siebie, chlubi siê po¶ród swego ludu. Otwiera swe usta na zgromadzeniu Najwy¿szego i ukazuje siê dumnie przed Jego potêg±. Wtedy przykaza³ mi Stwórca wszystkiego, Ten, co mnie stworzy³, wyznaczy³ mi mieszkanie i rzek³: W Jakubie rozbij namiot i w Izraelu obejmij dziedzictwo! Przed wiekami, na samym pocz±tku miê stworzy³ i ju¿ nigdy istnieæ nie przestanê. W ¶wiêtym Przybytku, w Jego obecno¶ci, zaczê³am pe³niæ ¶wiêt± s³u¿bê i przez to na Syjonie mocno stanê³am. Podobnie w mie¶cie umi³owanym da³ mi odpoczynek, w Jeruzalem jest moja w³adza. Zapu¶ci³am korzenie w s³awnym narodzie, w posiad³o¶ci Pana, w Jego dziedzictwie.

(Ps 147,12-15.19-20)
REFREN: S³owo Wcielone w¶ród nas zamieszka³o

Chwal, Jerozolimo, Pana,
wys³awiaj twego Boga, Syjonie.
Umacnia bowiem zawory bram twoich
i b³ogos³awi synom twoim w tobie.

Zapewnia pokój twoim granicom
i wyborn± pszenic± hojnie ciebie darzy.
¦le swe polecenia na krañce ziemi
i szybko mknie Jego s³owo.

Oznajmi³ swoje s³owo Jakubowi,
Izraelowi ustawy swe i wyroki.
Nie uczyni³ tego dla innych narodów.
Nie oznajmi³ im swoich wyroków.

(Ef 1,3-6.15-18)
Niech bêdzie b³ogos³awiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa; który nape³ni³ nas wszelkim b³ogos³awieñstwem duchowym na wy¿ynach niebieskich - w Chrystusie. W Nim bowiem wybra³ nas przez za³o¿eniem ¶wiata, aby¶my byli ¶wiêci i nieskalani przed Jego obliczem. Z mi³o¶ci przeznaczy³ nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, wed³ug postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej ³aski, któr± obdarzy³ nas w Umi³owanym. Przeto i ja, us³yszawszy o waszej wierze w Pana Jezusa i o mi³o¶ci wzglêdem wszystkich ¶wiêtych, nie zaprzestajê dziêkczynienia, wspominaj±c was w moich modlitwach. [Proszê w nich], aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwa³y, da³ wam ducha m±dro¶ci i objawienia w g³êbszym poznaniu Jego samego. [Niech da] wam ¶wiat³e oczy serca tak, by¶cie wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powo³ania, czym bogactwo chwa³y Jego dziedzictwa w¶ród ¶wiêtych.

(1 Tm 3,16)
Chrystus zosta³ og³oszony narodom, znalaz³ wiarê w ¶wiecie, Jemu chwa³a na wieki.

(J 1,1-18)
Na pocz±tku by³o S³owo, a S³owo by³o u Boga, i Bogiem by³o S³owo. Ono by³o na pocz±tku u Boga. Wszystko przez Nie siê sta³o, a bez Niego nic siê nie sta³o, co siê sta³o. W Nim by³o ¿ycie, a ¿ycie by³o ¶wiat³o¶ci± ludzi, a ¶wiat³o¶æ w ciemno¶ci ¶wieci i ciemno¶æ jej nie ogarnê³a. Pojawi³ siê cz³owiek pos³any przez Boga - Jan mu by³o na imiê. Przyszed³ on na ¶wiadectwo, aby za¶wiadczyæ o ¶wiat³o¶ci, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie by³ on ¶wiat³o¶ci±, lecz /pos³anym/, aby za¶wiadczyæ o ¶wiat³o¶ci. By³a ¶wiat³o¶æ prawdziwa, która o¶wieca ka¿dego cz³owieka, gdy na ¶wiat przychodzi. Na ¶wiecie by³o /S³owo/, a ¶wiat sta³ siê przez Nie, lecz ¶wiat Go nie pozna³. Przysz³o do swojej w³asno¶ci, a swoi Go nie przyjêli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjêli, da³o moc, aby siê stali dzieæmi Bo¿ymi, tym, którzy wierz± w imiê Jego - którzy ani z krwi, ani z ¿±dzy cia³a, ani z woli mê¿a, ale z Boga siê narodzili. A S³owo sta³o siê cia³em i zamieszka³o w¶ród nas. I ogl±dali¶my Jego chwa³ê, chwa³ê, jak± Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pe³en ³aski i prawdy. Jan daje o Nim ¶wiadectwo i g³o¶no wo³a w s³owach: Ten by³, o którym powiedzia³em: Ten, który po mnie idzie, przewy¿szy³ mnie godno¶ci±, gdy¿ by³ wcze¶niej ode mnie. Z Jego pe³no¶ci wszyscy¶my otrzymali - ³askê po ³asce. Podczas gdy Prawo zosta³o nadane przez Moj¿esza, ³aska i prawda przysz³y przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widzia³, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w ³onie Ojca, /o Nim/ pouczy³.
...............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 3 StyczeÅ„ 2016, 07:05   

...W Nim bowiem wybra³ nas przez za³o¿eniem ¶wiata, aby¶my byli ¶wiêci i nieskalani przed Jego obliczem. Z mi³o¶ci przeznaczy³ nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, wed³ug postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej ³aski, któr± obdarzy³ nas w Umi³owanym...

...Na ¶wiecie by³o /S³owo/, a ¶wiat sta³ siê przez Nie, lecz ¶wiat Go nie pozna³. Przysz³o do swojej w³asno¶ci, a swoi Go nie przyjêli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjêli, da³o moc, aby siê stali dzieæmi Bo¿ymi...
...A S³owo sta³o siê cia³em i zamieszka³o w¶ród nas...
...Boga nikt nigdy nie widzia³, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w ³onie Ojca, /o Nim/ pouczy³.


Wielki, Niepojêty jeste¶, Bo¿e! Juz dzis nie mogê siê nadziwic Twoim Dzie³om! Czasu jest niewiele ale i wiele, bo ca³a wiecznosc przed nami na poznawanie Ciebie, Panie! Mi³o¶ci!
Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu - jak by³a na pocz±tku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 StyczeÅ„ 2016, 12:03   

Bog nie zawodzi. Zawodny jest cz³owiek, który nie wierzy w niewyrazalnie wielki ogrom Bozego Milosierdzia. Przywi±zany do tego co materialne i b³yskotliwe, nie rozumie glêbi pokory Boskiej Milosci.

„Swiat Go nie poznal” i dlatego chodzi po omacku, wegetuj±c w ciemno¶ciach zyciowych. „Swiat Go nie poznal” i dlatego, ze nie zna Zycia, nie widzi sensu swojej egzystencji.

„S³owo sta³o siê cia³em i zamieszka³o w¶ród nas”. Slowo to mieszka w¶ród nas i jest mistycznym cialem Kosciola, dzieki otrzymanemu przez nas Duchowi Swietemu. W Nim jest zlozona ogromna sila Milosci, która pozwala nam ludziom stac siê Dziecmi Bozymi.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 StyczeÅ„ 2016, 12:03   

Prawdziwa m±dro¶æ nie szuka poklasku i nie wprasza siê do nikogo. Posiada ona Boza aprobate, bo od Niego pochodzi i do Niego prowadzi tych których wybierze. Madrosc uczy jak czcic Boga i jak Mu s³u¿yæ, buduj±c ludzka wspólnotê.

Blogoslawmy Boga, ktory powo³a³ nas w Chrystusie „przed zalozeniem swiata” do ¶wiêto¶ci, tak jak On jest Swiety. Inaczej mówi±c powo³a³ nas do tego aby¶my nie tylko nosili imie Jego dzieci, ale aby¶my byli nimi rzeczywi¶cie, co jest mo¿liwe tylko w Chrystusie i z Chrystusem.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group