Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 9STYCZNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 8 StyczeÅ„ 2016, 15:42   Czytania - SOBOTA - 9STYCZNIA 2016

Sobota, 9 STYCZNIA 2016

(1 J 4,11-18)
Umi³owani, je¶li Bóg tak nas umi³owa³, to i my winni¶my siê wzajemnie mi³owaæ. Nikt nigdy Boga nie ogl±da³. Je¿eli mi³ujemy siê wzajemnie, Bóg trwa w nas i mi³o¶æ ku Niemu jest w nas doskona³a. Poznajemy, ¿e my trwamy w Nim, a On w nas, bo udzieli³ nam ze swego Ducha. My tak¿e widzieli¶my i ¶wiadczymy, ¿e Ojciec zes³a³ Syna jako Zbawiciela ¶wiata. Je¶li kto wyznaje, ¿e Jezus jest Synem Bo¿ym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu. My¶my poznali i uwierzyli mi³o¶ci, jak± Bóg ma ku nam. Bóg jest mi³o¶ci±: kto trwa w mi³o¶ci, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim. Przez to mi³o¶æ osi±ga w nas kres doskona³o¶ci, poniewa¿ tak, jak On jest [w niebie], i my jeste¶my na tym ¶wiecie. W mi³o¶ci nie ma lêku, lecz doskona³a mi³o¶æ usuwa lêk, poniewa¿ lêk kojarzy siê z kar±. Ten za¶, kto siê lêka, nie wydoskonali³ siê w mi³o¶ci.

(Ps 72,1-2.10-13)
REFREN: Uwielbi± Pana wszystkie ludy ziemi

Bo¿e, przeka¿ Twój s±d Królowi,
a Twoj± sprawiedliwo¶æ synowi królewskiemu.
Aby Twoim Ludem rz±dzi³ sprawiedliwie
i ubogimi wed³ug prawa.

Królowie Tarszisz i wysp przynios± dary,
królowie Szeby i Saby z³o¿± daninê.
I oddadz± Mu pok³on wszyscy królowie,
wszystkie narody bêd± Mu s³u¿y³y.

Wyzwoli bowiem biedaka, który Go wzywa,
i ubogiego, co nie ma opieki.
Zmi³uje siê nad biednym i ubogim,
nêdzarza ocali od ¶mierci.

(1 Tm 3,16)
Chrystus zosta³ og³oszony narodom, znalaz³ wiarê w ¶wiecie, Jemu chwa³a na wieki.

(Mk 6,45-52)
Kiedy Jezus nasyci³ piêæ tysiêcy mê¿czyzn, zaraz przynagli³ swych uczniów, ¿eby wsiedli do ³odzi i wyprzedzali Go na drugi brzeg, do Betsaidy, zanim odprawi t³um. Gdy rozsta³ siê z nimi, odszed³ na górê, aby siê modliæ. Wieczór zapad³, ³ód¼ by³a na ¶rodku jeziora, a On sam jeden na l±dzie. Widz±c, jak siê trudzili przy wios³owaniu, bo wiatr by³ im przeciwny, oko³o czwartej stra¿y nocnej przyszed³ do nich, krocz±c po jeziorze, i chcia³ ich min±æ. Oni za¶, gdy Go ujrzeli krocz±cego po jeziorze, my¶leli, ¿e to zjawa, i zaczêli krzyczeæ. Widzieli Go bowiem wszyscy i zatrwo¿yli siê. Lecz On zaraz przemówi³ do nich: Odwagi, Ja jestem, nie bójcie siê! I wszed³ do nich do ³odzi, a wiatr siê uciszy³. Oni tym bardziej byli zdumieni w duszy, ¿e nie zrozumieli sprawy z chlebami, gdy¿ umys³ ich by³ otêpia³y.
..............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 9 StyczeÅ„ 2016, 05:42   

...Poznajemy, ¿e my trwamy w Nim, a On w nas, bo udzieli³ nam ze swego Ducha.
...W mi³o¶ci nie ma lêku, lecz doskona³a mi³o¶æ usuwa lêk, poniewa¿ lêk kojarzy siê z kar±. Ten za¶, kto siê lêka, nie wydoskonali³ siê w mi³o¶ci.

....................................
... Widz±c, jak siê trudzili przy wios³owaniu, bo wiatr by³ im przeciwny, oko³o czwartej stra¿y nocnej przyszed³ do nich, krocz±c po jeziorze, i chcia³ ich min±æ. Oni za¶, gdy Go ujrzeli krocz±cego po jeziorze, my¶leli, ¿e to zjawa, i zaczêli krzyczeæ. Widzieli Go bowiem wszyscy i zatrwo¿yli siê. Lecz On zaraz przemówi³ do nich: Odwagi, Ja jestem, nie bójcie siê! I wszed³ do nich do ³odzi, a wiatr siê uciszy³...

..............................
Jednego w zyciu zaluje bardzo - ze tak dlugo, tak bardzo sie balam...Opadl ze mnie strach, gdy zaufalam Bogu. Bym Mu zaufala, Jezus musial przyjsc do mnie po wodzie, gdy wiatr byl mi przeciwny, gdy trudno bylo wios³owaæ. Takie znalezienie sie Jego przy mnie, w ³odzi, wymagalo mojej odwagi; jeszcze siê ba³am...nie rozumialam...Gdy tylko znalazl sie obok, wiatr sie uciszy³. Nastepowalo potem, w ¿yciu wiele burz - tez sie balam ale wiedzialam juz, do Kogo wo³aæ o pomoc...Wystarczy ufaæ, gdy On mówi: "Odwagi, Ja JESTEM!"
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 9 StyczeÅ„ 2016, 12:02   

Ich umys³ by³ otepialy" dlatego nie rozumieli."sprawy z chlebem" nieobecno¶ci Chrystusa, Jego marszu po wodzie, Jego "J± jestem", uduszenia wiatru... Modlmy siê o to aby nasz umys³ nie by³ otepialy. Modlmy siê o mi³o¶æ.Bez niej nasze umys³y s± otepiale a Kosciol instytucjonaln± atrapa
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 9 StyczeÅ„ 2016, 13:45   

Jakie to szczescie kiedy czlowiek przestaje sie bac i widzi Jezusa idacego do niego po wodzie
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 9 StyczeÅ„ 2016, 15:19   

Wyzwoli biedaka, który Go wzywa
i ubogiego co nie ma opieki
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group