Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 23STYCZNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 22 StyczeÅ„ 2016, 15:48   Czytania - SOBOTA - 23STYCZNIA 2016

Sobota, 23 STYCZNIA 2016

(2 Sm 1,1-4.11-12.19.23-27)
Po ¶mierci Saula, po zwyciêstwie nad Amalekitami, wróci³ Dawid i zatrzyma³ siê przez dwa dni w Siklag. Na trzeci dzieñ przyby³ jaki¶ cz³owiek z obozu, z otoczenia Saula. Odzienie mia³ podarte, a g³owê posypan± ziemi±. Podszed³szy do Dawida, pad³ na ziemiê i odda³ mu pok³on. Dawid zapyta³ go: Sk±d przybywasz? Odpowiedzia³ mu: Ocala³em z izraelskiego obozu. Rzek³ do niego Dawid: Opowiedz mi, proszê, co siê tam sta³o? Opowiedzia³ wiêc, ¿e ludzie uciekli z pola walki, wielu z ludzi zginê³o, i ¿e równie¿ ponie¶li ¶mieræ Saul i jego syn Jonatan. Dawid schwyciwszy swe szaty, rozdar³ je. Tak te¿ uczynili wszyscy mê¿owie, którzy z nim byli. Potem lamentowali i p³akali, i po¶cili a¿ do wieczora, z tego powodu, ¿e padli od miecza Saul i syn jego Jonatan, i z powodu ludu Pañskiego i domu Izraela. O Izraelu, twa chwa³a na wy¿ynach zabita. Jak¿e padli bohaterowie? Saul i Jonatan, kochaj±cy siê i mili przyjaciele, za ¿ycia i w ¶mierci nie s± rozdzieleni. Byli oni bystrzejsi od or³ów, dzielniejsi od lwów. O, p³aczcie nad Saulem, córki izraelskie: On was ubiera³ w prze¶liczne szkar³aty, z³otymi ozdobami upiêksza³ stroje. Jak¿e zgin±æ mogli waleczni, w¶ród boju Jonatan przebity ¶miertelnie? ¯al mi ciebie, mój bracie, Jonatanie. Tak bardzo by³e¶ mi drogi! Wiêcej ceni³em tw± mi³o¶æ ni¿eli mi³o¶æ kobiet. Jak¿e padli bohaterowie? Jak¿e przepad³y wojenne orê¿e?

(Ps 80,2-3.5-8)
REFREN: Odnów nas, Bo¿e i daj nam zbawienie

Us³ysz, Pasterzu Izraela,
Ty, który zasiadasz nad cherubinami.
Zbud¼ sw± potêgê
i przyjd¼ nam z pomoc±.

Panie, Bo¿e Zastêpów, jak d³ugo gniewaæ siê bêdziesz
pomimo mod³ów Twojego ludu?
Nakarmi³e¶ go chlebem p³aczu,
obficie napoi³e¶ ³zami.

Uczyni³e¶ nas przyczyn± zwady s±siadów,
a wrogowie nasi z nas szydz±.
Odnów nas, Bo¿e Zastêpów,
i rozja¶nij nad nami swoje oblicze
a bêdziemy zbawieni.

(Dz 16,14b)
Otwórz, Panie, nasze serca, aby¶my uwa¿nie s³uchali s³ów Syna Twojego.

(Mk 3,20-21)
Jezus przyszed³ do domu, a t³um znów siê zbiera³, tak, ¿e nawet posiliæ siê nie mogli. Gdy to pos³yszeli Jego bliscy, wybrali siê, ¿eby Go powstrzymaæ. Mówiono bowiem: Odszed³ od zmys³ów.
...................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 23 StyczeÅ„ 2016, 04:27   

(Mk 3,20-21)
Jezus przyszed³ do domu, a t³um znów siê zbiera³, tak, ¿e nawet posiliæ siê nie mogli. Gdy to pos³yszeli Jego bliscy, wybrali siê, ¿eby Go powstrzymaæ. Mówiono bowiem: Odszed³ od zmys³ów.

Bardzo krótki fragment Ewangelii, w ktorym kazde s³owo zawiera tyle tresci! Nie bylo czasu na wytchnienie, na posilek - tlum napieral. Rodzina pelna niepokoju, czy aby na pewno ich Bliski - Jezus, nie traci³ rozumu. Zwyk³y cz³owiek nie znios³by tyle psychicznego napiêcia.Slyszy sie, ze geniusz zwyklego cz³owieka czesto graniczy z ob³êdem...Mysle, ze Matka Boza nie miala takich przypuszczen, co do Boskiego Syna. Na pewno nie mia³a!
Chwa³a Ojcu, i Synowi, i Duchowi ¦wiêtemu - na zawsze!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 StyczeÅ„ 2016, 08:37   

„Nawet posilic siê nie mogli”, gdyz tyle by³o ludzi którzy prosili o pomoc. Zachowanie Chrystusa mialo w sobie cos z krzyza, by³o pelne poswiecenia, dlatego pojawil siê sprzeciw bliskich. „Wybrali siê , ¿eby Go powstrzymac”, tak jak Piotr, który tez usilowal powstrzymac Jezusa przed krzyzem. Mo¿e krewnym Jezusa chodzilo rowniez o to, ze Jezus nic nie mia³ ze swego poswiecenia i olbrzymiego rozg³osu jaki wywo³a³y czynione przez Niego cuda. Dla swiata taka postawa jest szaleñstwem. Milosc dla niego jest niezrozumiala i niezdrowa. … Czy dzisiaj nie zachowaliby¶my sie podobnie ?
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 StyczeÅ„ 2016, 08:38   

Smierc to wielka tragedia zycia. Wiara pozwala z tej tragedii uczynic dramat nadziei. Krzyz Chrystusa czyni z niej narodziny Nowego Zycia.



„Wiêcej ceni³em tw± mi³o¶æ ni¿eli mi³o¶æ kobiet”. Chodzi o szczera, wierna przyjazn pomiedzy Dawidem i Jonatanem. Komentarz ten kiedys bylby uwazany za zbêdny, ale w dzisiejszej kulturze tzw. pluralizmu orientacji seksualnej oraz czêstego promowania zwi±zków homoseksualnych, mo¿e on mieæ uzasadnienie.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group