Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK - 9LUTEGO 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 8 Luty 2016, 15:39   Czytania - WTOREK - 9LUTEGO 2016

Wtorek, 9 LUTEGO 2016

(1 Krl 8,22-23.27-30)
Nastêpnie Salomon stan±³ przed o³tarzem Pañskim wobec ca³ego zgromadzenia izraelskiego i wyci±gn±wszy rêce do nieba, rzek³: O Panie, Bo¿e Izraela! Nie ma takiego Boga jak Ty, ani w górze na niebie, ani w dole na ziemi, tak zachowuj±cego przymierze i ³askê wzglêdem Twoich s³ug, którzy czcz± Ciê z ca³ego swego serca, Czy jednak naprawdê zamieszka Bóg na ziemi? Przecie¿ niebo i niebiosa najwy¿sze nie mog± Ciê obj±æ, a tym mniej ta ¶wi±tynia, któr± zbudowa³em. Zwa¿ wiêc na modlitwê Twego s³ugi i jego b³aganie, o Panie, Bo¿e mój, i wys³uchaj to wo³anie i tê modlitwê, w której dzi¶ Twój s³uga stara siê ub³agaæ Ciê o to, aby w nocy i w dzieñ Twoje oczy patrzy³y na tê ¶wi±tyniê. Jest to miejsce, o którym powiedzia³e¶: Tam bêdzie moje Imiê - tak, aby wys³uchaæ modlitwê, któr± zanosi Twój s³uga na tym miejscu. Dlatego wys³uchaj b³aganie Twego s³ugi i Twego ludu, Izraela, ilekroæ modliæ siê bêdzie na tym miejscu. Ty za¶ wys³uchaj w miejscu Twego przebywania - w niebie. Nie tylko wys³uchaj, ale te¿ i przebacz!

(Ps 84,3-5.10-11)
REFREN: Jak mi³a, Panie, jest ¶wi±tynia Twoja

Dusza moja stêskniona pragnie przedsionków Pañskich,
Serce moje i cia³o rado¶nie wo³aj± do Boga ¿ywego.
Nawet wróbel znajduje swój dom, a jaskó³ka gniazdo,
gdzie z³o¿y swe pisklêta:
przy o³tarzach Twoich, Panie Zastêpów, Królu mój i Bo¿e

Szczê¶liwi, którzy mieszkaj± w domu Twoim, Panie,
nieustannie Ciê wielbi±c.
Spójrz, Bo¿e, tarczo nasza,
wejrzyj na twarz Twego Pomazañca.

Doprawdy, dzieñ jeden w przybytkach Twoich
lepszy jest ni¿ innych tysi±ce:
wolê staæ w progu mojego Boga,
ni¿ mieszkaæ w namiotach grzeszników.

(Ps 111,7b.8a)
Wierne s± wszystkie przykazania Twoje, Panie, ustalone na wieki, na zawsze.

(Mk 7,1-13)
U Jezusa zebrali siê faryzeusze i kilku uczonych w Pi¶mie, którzy przybyli z Jerozolimy. I zauwa¿yli, ¿e niektórzy z Jego uczniów brali posi³ek nieczystymi, to znaczy nie obmytymi rêkami. Faryzeusze bowiem, i w ogóle ¯ydzi, trzymaj±c siê tradycji starszych, nie jedz±, je¶li sobie r±k nie obmyj±, rozlu¼niaj±c piê¶æ. I /gdy wróc±/ z rynku, nie jedz±, dopóki siê nie obmyj±. Jest jeszcze wiele innych /zwyczajów/, które przejêli i których przestrzegaj±, jak obmywanie kubków, dzbanków, naczyñ miedzianych. Zapytali Go wiêc faryzeusze i uczeni w Pi¶mie: Dlaczego Twoi uczniowie nie postêpuj± wed³ug tradycji starszych, lecz jedz± nieczystymi rêkami? Odpowiedzia³ im: S³usznie prorok Izajasz powiedzia³ o was, ob³udnikach, jak jest napisane: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na pró¿no, ucz±c zasad podanych przez ludzi. Uchylili¶cie przykazanie Bo¿e, a trzymacie siê ludzkiej tradycji, /dokonujecie obmywania dzbanków i kubków. I wiele innych podobnych rzeczy czynicie/. I mówi³ do nich: Umiecie dobrze uchylaæ przykazanie Bo¿e, aby swoj± tradycjê zachowaæ. Moj¿esz tak powiedzia³: Czcij ojca swego i matkê swoj± oraz: Kto z³orzeczy ojcu lub matce, niech ¶mierci± zginie. A wy mówicie: Je¶li kto powie ojcu lub matce: Korban, to znaczy darem /z³o¿onym w ofierze/ jest to, co by ode mnie mia³o byæ wsparciem dla ciebie - to ju¿ nie pozwalacie mu nic uczyniæ dla ojca ni dla matki. I znosicie s³owo Bo¿e przez wasz± tradycjê, któr±¶cie sobie przekazali. Wiele te¿ innych tym podobnych rzeczy czynicie.
............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 9 Luty 2016, 06:12   

...Zapytali Go wiêc faryzeusze i uczeni w Pi¶mie: Dlaczego Twoi uczniowie nie postêpuj± wed³ug tradycji starszych, lecz jedz± nieczystymi rêkami? Odpowiedzia³ im: S³usznie prorok Izajasz powiedzia³ o was, ob³udnikach, jak jest napisane: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na pró¿no, ucz±c zasad podanych przez ludzi. Uchylili¶cie przykazanie Bo¿e, a trzymacie siê ludzkiej tradycji...

"Przykazania Bo¿e maj± swój zasadniczy cel: doprowadziæ ludzi do przebywania w blisko¶ci Boga, do jedno¶ci z Nim. Do spotkania z Tym, który, choæ nieogarniony, chce byæ blisko, chce s³uchaæ cz³owieka i objawiaæ mu sw± ³askawo¶æ. £atwo jednak, jak uczy historia, zagubiæ sens przykazañ, zamieniaj±c ich wyzwalaj±c± perspektywê na ciê¿kie jarzmo bezsensownie powtarzanych praktyk, które pozostawiaj± serce daleko od Boga i innych ludzi..." o. Wojciech Jêdrzejewski OP, „Oremus”
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 9 Luty 2016, 10:28   

Swiatynia to miejsce gdzie Bog spoglada z miloscia ,dniem i noca , na przychodzacych aby im pomoc w konkretnych sprawach, ktore sa dla nich wazne i dowprwadzic ich do zbawienia.


Co innego formalne pozory, a co innego prawda ludzkiego serca. Czesto czlowiek nie zna samego siebie, bo sadzi po pozorach.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 9 Luty 2016, 10:50   

"Nie tylko wys³uchaj, ale te¿ i przebacz! " (1 Krl 8)

Prosimy.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 9 Luty 2016, 13:06   

wzuszajaco wielki jest.czlowiek pokorny..i bliski
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group