Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 4LUTEGO 2016
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 3 Luty 2016, 15:42   Czytania - CZWARTEK - 4LUTEGO 2016

Czwartek, 4 LUTEGO 2016

(1 Krl 2,1-4.10-12)
Kiedy zbli¿y³ siê czas ¶mierci Dawida, wtedy rozkaza³ swemu synowi, Salomonowi, mówi±c: Ja wyruszam w drogê [przeznaczon± ludziom na] ca³ej ziemi. Ty za¶ b±d¼ mocny i oka¿ siê mê¿em! Bêdziesz strzeg³ zarz±dzeñ Pana, Boga twego, aby i¶æ za Jego wskazaniami, przestrzegaæ Jego praw, poleceñ i nakazów, jak napisano w Prawie Moj¿esza, aby ci siê powiod³o wszystko, co zamierzysz, i wszystko, czym siê zajmiesz, a¿eby te¿ Pan spe³ni³ sw± obietnicê, któr± mi da³, mówi±c: Je¶li twoi synowie bêd± strzec swej drogi, postêpuj±c wobec Mnie szczerze z ca³ego serca i z ca³ej duszy, to wtedy nie bêdzie ci odjêty potomek na tronie Izraela. Potem Dawid spocz±³ ze swymi przodkami i zosta³ pochowany w Mie¶cie Dawidowym. A czas panowania Dawida nad Izraelem wynosi³ czterdzie¶ci lat. W Hebronie panowa³ siedem lat, a w Jerozolimie panowa³ trzydzie¶ci trzy lata. Zasiad³ wiêc Salomon na tronie Dawida, swego ojca, a jego w³adza królewska zosta³a utwierdzona.

(Ps: 1 Krn 29,10-12)
REFREN: Ty, Panie Bo¿e, panujesz nad wszystkim

B±d¼ b³ogos³awiony, o Panie, Bo¿e ojca naszego, Izraela,
na wieki wieków.
Twoja jest, o Panie, wielko¶æ, moc, s³awa, majestat i chwa³a,
bo wszystko, co jest na niebie i na ziemi, jest Twoje.

Do Ciebie, Panie, nale¿y królowanie
i ten, co g³owê wznosi ponad wszystkich.
Bogactwo i chwa³a od Ciebie pochodzi.
Ty nad wszystkim panujesz, a w rêku Twoim moc i si³a,
i rêk± Twoj± wywy¿szasz i utwierdzasz wszystko.

(Mk 1,15)
Bliskie jest Królestwo Bo¿e. Nawracajcie siê i wierzcie w Ewangeliê.

(Mk 6,7-13)
Jezus przywo³a³ do siebie Dwunastu i zacz±³ rozsy³aæ ich po dwóch. Da³ im te¿ w³adzê nad duchami nieczystymi i przykaza³ im, ¿eby nic z sob± nie brali na drogê prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniêdzy w trzosie. Ale id¼cie obuci w sanda³y i nie wdziewajcie dwóch sukien. I mówi³ do nich: Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostañcie tam, a¿ stamt±d wyjdziecie. Je¶li w jakim miejscu was nie przyjm± i nie bêd± s³uchaæ, wychodz±c stamt±d strz±¶nijcie proch z nóg waszych na ¶wiadectwo dla nich. Oni wiêc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali te¿ wiele z³ych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.
.....................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 4 Luty 2016, 06:42   

Jezus przywo³a³ do siebie Dwunastu i zacz±³ rozsy³aæ ich po dwóch. Da³ im te¿ w³adzê nad duchami nieczystymi i przykaza³ im, ¿eby nic z sob± nie brali na drogê prócz laski...
...Oni wiêc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali te¿ wiele z³ych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.


Mieli w³adze nad z³ymi duchami, a wiec i sami byli od nich wolni...Byli skuteczni, bo ubodzy, zdani na ³aske ludzi, ktorych wzywali do nawrócenia...Do nawrocenia, czyli m.inn. - do mi³owania niprzyjació³, do stania sie jak dzieci w kontaktach z bli¼nimi...Do uwierzenia, ze przyszedl w³asnie na ziemie, do nich, Mesjasz - Jezus, Który bedzie chrzci³ Duchem i bêdzie zapowiada³ dla nich Swoje Bo¿e Krolestwo...
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 4 Luty 2016, 07:59   

WIELE JEST SERC, KTÓRE CZEKAJ¡ NA EWANGELIÊ...

https://www.youtube.com/watch?v=vcIEwXRQfTI
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 Luty 2016, 08:32   

Misja Kosciola jest misja Chrystusa. On rozsyla apostolow, daj±c im wladze, a nie tylko instrukcje, potrzebna do skutecznego spelnienia tej misji. Jest ona zawsze wezwaniem do nawrocenia, ktoremu jako zadatek nowego zycia towarzyszy wyrzucanie zlych duchow i uzdrawianie z chorob. Poniewaz chodzi o misje Chrystusa, apostolowie powinni uobecniac Go swoim dzialaniem, bêdac Mu calkowicie oddani, nie przejmujac sie jedzeniem i piciem, ubraniem i dachem nad glowa. Powinni byc tez wolni od troski o sukces ich dzialania, gdyz w ostatecznym rozrachunku sukces to nie ich ale Chrystusa i tych ktorym oferowane jest Zbawienie sprawa.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 Luty 2016, 08:33   

Testament jest aktem swietym, zobowiazujacym spadkobierce do wypelnienia go, z czym sie wiaze blogoslawienstwo. Chrystusowym testamentem jest wzajemna milosc i z tym zwiazane jest blogoslawienstwo dla Kosciola. Jakze bardzo potrzebuje tego blogoslawienstwa Kosciola nasz kraj.

Wiernosc Bogu, posluszenstwo Jego prawu i Jego poleceniom widziane jest jako fundament prawdziwej meskosci, a traktujac rzecz szerzej, prawdziwie dojrzalej i mocnej osobowosci. Dzisiaj lansuje sie model laickiej, egocentrycznej osobowosci celebryty, jako czlowieka sukcesu, nie dbajacego o Boze blogoslawienstwo.

Wiernosc Bogu, posluszenstwo Jego prawu i Jego poleceniom widziane jest jako fundament prawdziwie dojrzalej i mocnej osobowosci. Dzisiaj lansuje sie model laickiej, egocentrycznej osobowosci celebryty, jako czlowieka sukcesu, nie dbajacego o Boze blogoslawienstwo.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 4 Luty 2016, 10:57   

"Je¶li w jakim miejscu was nie przyjm± i nie bêd± s³uchaæ, wychodz±c stamt±d strz±¶nijcie proch z nóg waszych na ¶wiadectwo dla nich. (Mk 6,,7-13))

Sposób na zwyczajn± ludzk± pora¿kê. Na ogó³ zale¿y nam na sukcesie naszej misji, której siê podejmujemy, jednak równie¿ nale¿y odnale¼æ siê w przypadku niepowodzenia.
_________________
Z Bogiem!
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 6 Luty 2016, 08:58   

Ca³kowicie siê z tym zgadzam, choæ dla mnie to bywa trudne.
Zbyt czêsto, w takich sytuacjach, powracam w my¶lach do tego co siê wydarzy³o.
A to przecie¿ nic nie daje, raczej mo¿e byæ destrukcyjne.

Z Bogiem

Micha³
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 10 Luty 2016, 09:30   

Wydaje mi siê, ¿e "podnie¶æ siê, otrzepaæ i i¶æ dalej" jest naszym obowi±zkiem, ale nie³atwa to umiejêtno¶æ, aby nie spogl±daæ za siebie i nie ci±gn±æ za sob± niepotrzebnego gruzu.
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 Luty 2016, 23:15   

Takie to juz nasze ludzkie zycie...ktore jest droga...bywa, wygladzona marmurami, wybrukowana kostka, asfaltowana, najczesciej jednak piaszczysta, wyboista z unoszacym sie kurzem. Nic dziwnego, ze na niej sie potykamy i upadamy pokaleczeni.
Kazdy upadek jest bolesny i z trudnoscia sie podnosimy. Dojsc jednak trzeba, czy to blisko czy daleko...do miejsca przeznaczenia, do konca. Odruchowo sie otrzepujemy. Moze dlatego by nie pokazywac zabrudzenia upadkiem? Nie wiem.
Kiedys rozmyslalam nad swoimi niepowodzeniami. Odkad ide z krzyzem, juz to dla mnie nie wazne. Mam prawo sie potykac i upadac. Przeciez ide za Chrystusem. On tez upadal i podnosil sie. Dal mi przyklad, dal mi przyzwolenie. Uratowal mnie od pychy, ktora wiedzie tylko na manowce.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 Luty 2016, 08:43   

Tak, pokora jest darem Bozym, przeblyskiem, tutaj na ziemi, boskiego Nieba. Jest pokojem Chrystusa w krainie wojny, jest droga podczas ktorej wedrowca mysli nie tylko o wybojach, ale widzi malujacy sie na horyzoncie DOM do ktorego zmierza.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group