Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 18LUTEGO 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 17 Luty 2016, 15:50   Czytania - CZWARTEK - 18LUTEGO 2016

Czwartek, 18 LUTEGO 2016

(Est [Wlg] 14,1.3-5,12-14)
Królowa Estera zwróci³a siê do Pana, przejêta niebezpieczeñstwem ¶mierci. I b³aga³a Pana, Boga Izraela, i rzek³a: "Panie mój, Królu nasz, Ty jeste¶ jedyny, wspomó¿ mnie samotn±, nie maj±c± prócz Ciebie ¿adnego wspomo¿yciela, bo niebezpieczeñstwo jest niejako w rêce mojej. Ja s³ysza³am od m³odo¶ci mojej w pokoleniu moim w ojczy¼nie, ¿e Ty, Panie, wybra³e¶ Izraela ze wszystkich narodów i ojców naszych ze wszystkich przodków ich na wieczyst± posiad³o¶æ i uczyni³e¶ im tak wiele rzeczy wed³ug obietnicy. Wspomnij, Panie, poka¿ siê w chwili udrêczenia naszego i dodaj mi odwagi. Królu bogów i W³adco nad wszystkimi w³adcami. Daj odpowiedni± mowê w usta moje przed obliczem lwa i obróæ serce jego ku nienawi¶ci wroga naszego, aby zgin±³ on sam i ci, którzy z nim jedno my¶l±. Wybaw nas rêk± Twoj± i wspomó¿ mnie opuszczon± i nie maj±c± nikogo prócz Ciebie, Panie, który wiesz wszystko".

(Ps 138,1-3.7-8)
REFREN: Pan mnie wys³ucha³, kiedy Go wzywa³em

Bêdê Ciê s³awi³, Panie, z ca³ego serca,
bo us³ysza³e¶ s³owa ust moich.
Bêdê ¶piewa³ Ci psalm wobec anio³ów,
pok³on Ci oddam w Twoim ¶wiêtym przybytku.

I bêdê s³awi³ Twe imiê
za ³askê Twoj± i wierno¶æ.
Wys³ucha³e¶ mnie, kiedy Ciê wzywa³em,
pomno¿y³e¶ moc mojej duszy.

Wybawia mnie Twoja prawica.
Pan za mnie wszystkiego dokona.
Panie, Twa ³aska trwa na wieki,
nie porzucaj dzie³a r±k Twoich.

(Ps 51,12a.14a)
Stwórz, o Bo¿e, we mnie serce czyste i przywróæ mi rado¶æ z Twojego zbawienia.

(Mt 7,7-12)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: Pro¶cie, a bêdzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; ko³aczcie, a otworz± wam. Albowiem ka¿dy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a ko³acz±cemu otworz±. Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamieñ? Albo gdy prosi o rybê, czy poda mu wê¿a? Je¶li wiêc wy, choæ ¼li jeste¶cie, umiecie dawaæ dobre dary swoim dzieciom, o ile¿ bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go prosz±. Wszystko wiêc, co by¶cie chcieli, ¿eby wam ludzie czynili, i wy im czyñcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.
.......................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 18 Luty 2016, 04:59   

...Je¶li wiêc wy, choæ ¼li jeste¶cie, umiecie dawaæ dobre dary swoim dzieciom, o ile¿ bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go prosz±. Wszystko wiêc, co by¶cie chcieli, ¿eby wam ludzie czynili, i wy im czyñcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.

W tym widzê sens mojego wspó³¿ycia z ludzmi, których Bóg stawia na mojej drodze - czynic dla nich to, co dobre, czego pragn±. D³ugi czas, lata ca³e, pisa³am swój pamietnik. Teraz go czytam i po minionej juz po³owie wieku widze, jak Pan Bóg spe³nia³ moje prosby. Pan Bóg chce, bysmy Go prosili (mimo, ze góry wie, czego nam ptrzeba), dlatego m.inn. bysmy zauwazali Jego zawsze ¿yw± obecno¶æ w naszym ¿yciu...Dziekujê, Bo¿e, ¿e wys³uchujesz mnie, nawet po d³ugich latach, gdy szuka³am,..., gdy szukam, gdy proszê, gdy ko³aczê..Dziekujê, Ojcze nasz, za M³o¶æ!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 18 Luty 2016, 09:21   

Cale Pismo Swiete (Prawo i Prorocy) sprowadza sie do tego aby nie tylko prosic, ale aby starac sie czynic zgodnie z tym o co sie prosi. Taka wlasnie jest prawdziwa Milosc - daje ona pierwej , anizeli cos zarzada albo w zamian otrzyma.


Stwórz, o Bo¿e, we mnie serce czyste i przywróæ mi rado¶æ z Twojego zbawienia.
Ps 51,12a.14a
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 18 Luty 2016, 09:22   

Ester cale swoje zycie zawierzyla Bogu, ufajac Jego obietnicy wiernosci przymierzu. Ester prosi, aby ona i jej narod zostli uratowani od zadecydowanej juz zaglady z rak ich przeciwnikow.

"Panie, ktory wiesz wszystko". Tak konczy sie modlitwa Estery, znak ze nie liczy ona tyle na formalne piekno jej modlitwy, co na prawdziwosc i na szlachetnosc racji jakie nia kieruja , a ktore sa dobrze znane Bogu, "ktory wie wszystko".

Jej modlitwe mozna okreslic mianem modlitwy konania. Przypomina ona w tym wzgledzie modlitwe Jezusa w Ogrojcu. Tym bardziej, ze modli sie o odwage do dziela ktore ma spelnic.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 18 Luty 2016, 09:40   

"Wszystko wiêc, co by¶cie chcieli, ¿eby wam ludzie czynili, i wy im czyñcie!"(Mt 7)

Naturalny przepis na zdrowe relacje w ¿yciu, chocia¿ wydaje siê nieco interesowny. W rodzinie, w pracy, w ¶rodowisku, w którym ¿yjemy.
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 Luty 2016, 00:08   

W jakis sposob odchodzi od zasady chrzescijanskiej. Brakuje w tym milosci, ktora jest...wszyscy to znamy. Dawac by otrzymac... skazujemy sie na rachunek zerowy.
Mimo to, warto trzymac sie chocby tego...""Wszystko wiêc, co by¶cie chcieli, ¿eby wam ludzie czynili, i wy im czyñcie!"(Mt 7)
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 Luty 2016, 07:15   

Pragniemy szczescia, pragniemy milosci .... To nie jest interesownosc. To jest Boza tajemnica naszej tozsamosci ludzkiej. Takimi nas Bog stworzyl i jest to w nas dobre i piekne. Czyncie co chcielibyscie aby inni wobec was czynili , jest wskazowka rewolucyjna, ktora kaze nam przerwac pasmo wzajemnych roszczen i zamiast nich ruszyc martwa "bryle ziemi" w kierunku Ziemi Obiecanej.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 19 Luty 2016, 13:32   

Tak, wiem, ¿e to nie jest interesowno¶æ.
Trac±c ufn± naturê dziecka, daj±c± i bior±c± spontanicznie, coraz wiêcej rozwa¿amy i coraz bardziej analizujemy.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group