Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - III Niedziela Wielkiego Postu - 28LUTEGO 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 27 Luty 2016, 15:56   Czytania - III Niedziela Wielkiego Postu - 28LUTEGO 2016

Niedziela28 LUTEGO 2016
III niedziela Wielkiego Postu


(Wj 3,1-8a.13-15)
Moj¿esz pas³ owce swego te¶cia, Jetry, kap³ana Madianitów, zaprowadzi³ pewnego razu owce w g³±b pustyni i przyszed³ do góry Bo¿ej Horeb. Wtedy ukaza³ mu siê Anio³ Pañski w p³omieniu ognia, ze ¶rodka krzewu. Moj¿esz widzia³, jak krzew p³on±³ ogniem, a nie sp³on±³ od niego. Wtedy Moj¿esz powiedzia³ do siebie: Podejdê, ¿eby siê przyjrzeæ temu niezwyk³emu zjawisku. Dlaczego krzew siê nie spala? Gdy za¶ Pan ujrza³, ¿e Moj¿esz podchodzi³, ¿eby siê przyjrzeæ, zawo³a³ Bóg do niego ze ¶rodka krzewu: Moj¿eszu, Moj¿eszu! On za¶ odpowiedzia³: Oto jestem. Rzek³ mu Bóg: Nie zbli¿aj siê tu! Zdejm sanda³y z nóg, gdy¿ miejsce, na którym stoisz, jest ziemi± ¶wiêt±. Powiedzia³ jeszcze Pan: Jestem Bogiem ojca twego, Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba. Moj¿esz zas³oni³ twarz, ba³ siê bowiem zwróciæ oczy na Boga. Pan mówi³: Dosyæ napatrzy³em siê na udrêkê ludu mego w Egipcie i nas³ucha³em siê narzekañ jego na ciemiê¿ców, znam wiêc jego uciemiê¿enie. Zst±pi³em, aby go wyrwaæ z rêki Egiptu i wyprowadziæ z tej ziemi do ziemi ¿yznej i przestronnej, do ziemi, która op³ywa w mleko i miód. Moj¿esz za¶ rzek³ Bogu: Oto pójdê do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych pos³a³ miê do was. Lecz gdy oni mnie zapytaj±, jakie jest Jego imiê, to có¿ im mam powiedzieæ? Odpowiedzia³ Bóg Moj¿eszowi: JESTEM, KTÓRY JESTEM. I doda³: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM pos³a³ mnie do was. Mówi³ dalej Bóg do Moj¿esza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba pos³a³ mnie do was. To jest imiê moje na wieki i to jest moje zawo³anie na najdalsze pokolenia.

(Ps 103,1-4.6-8.11)
REFREN: Pan jest ³askawy, pe³en mi³osierdzia

B³ogos³aw, duszo moja, Pana
i wszystko, co jest we mnie, ¶wiête imiê Jego.
B³ogos³aw, duszo moja, Pana
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

On odpuszcza wszystkie twoje winy
i leczy wszystkie choroby,
On twoje ¿ycie ratuje od zguby
i obdarza ciê ³ask± i zmi³owaniem.

Dzie³a Pana s± sprawiedliwe,
wszystkich uci¶nionych ma w swojej opiece.
Drogi swoje objawi³ Moj¿eszowi,
swoje dzie³a synom Izraela.

Mi³osierny jest Pan i ³askawy,
nieskory do gniewu i bardzo cierpliwy.
Bo jak wysoko niebo wznosi siê nad ziemi±,
tak wielka jest ³aska Pana dla Jego czcicieli.

(1 Kor 10,1-6.10-12)
Nie chcia³bym, bracia, ¿eby¶cie nie wiedzieli, ¿e nasi ojcowie wszyscy, co prawda, zostawali pod ob³okiem, wszyscy przeszli przez morze, i wszyscy byli ochrzczeni w [imiê] Moj¿esza, w ob³oku i w morzu; wszyscy te¿ spo¿ywali ten sam pokarm duchowy i pili ten sam duchowy napój. Pili za¶ z towarzysz±cej im duchowej ska³y, a ta ska³a - to by³ Chrystus. Lecz w wiêkszo¶ci z nich nie upodoba³ sobie Bóg; polegli bowiem na pustyni. Sta³o siê za¶ to wszystko, by mog³o pos³u¿yæ za przyk³ad dla nas, aby¶my nie po¿±dali z³ego, tak jak oni po¿±dali. Nie szemrajcie, jak niektórzy z nich szemrali i zostali wytraceni przez dokonuj±cego zag³ady. A wszystko to przydarzy³o siê im jako zapowied¼ rzeczy przysz³ych, spisane za¶ zosta³o ku pouczeniu nas, których dosiêga kres czasów. Niech przeto ten, komu siê zdaje, ¿e stoi, baczy, aby nie upad³.

(Mt 4,17)
Pan mówi: Nawracajcie siê, bliskie jest Królestwo Niebieskie.

(£k 13,1-9)
W tym czasie przyszli niektórzy i donie¶li Mu o Galilejczykach, których krew Pi³at zmiesza³ z krwi± ich ofiar. Jezus im odpowiedzia³: Czy¿ my¶licie, ¿e ci Galilejczycy byli wiêkszymi grzesznikami ni¿ inni mieszkañcy Galilei, ¿e to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz je¶li siê nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo my¶licie, ¿e owych osiemnastu, na których zwali³a siê wie¿a w Siloam i zabi³a ich, by³o wiêkszymi winowajcami ni¿ inni mieszkañcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz je¶li siê nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie. I opowiedzia³ im nastêpuj±c± przypowie¶æ: Pewien cz³owiek mia³ drzewo figowe zasadzone w swojej winnicy; przyszed³ i szuka³ na nim owoców, ale nie znalaz³. Rzek³ wiêc do ogrodnika: Oto ju¿ trzy lata, odk±d przychodzê i szukam owocu na tym drzewie figowym, a nie znajdujê. Wytnij je: po co jeszcze ziemiê wyja³awia? Lecz on mu odpowiedzia³: Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopiê je i ob³o¿ê nawozem; mo¿e wyda owoc. A je¶li nie, w przysz³o¶ci mo¿esz je wyci±æ.
.....................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 28 Luty 2016, 08:28   

...Moj¿esz za¶ rzek³ Bogu: Oto pójdê do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych pos³a³ miê do was. Lecz gdy oni mnie zapytaj±, jakie jest Jego imiê, to có¿ im mam powiedzieæ? Odpowiedzia³ Bóg Moj¿eszowi: JESTEM, KTÓRY JESTEM. I doda³: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM pos³a³ mnie do was. Mówi³ dalej Bóg do Moj¿esza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba pos³a³ mnie do was. To jest imiê moje na wieki i to jest moje zawo³anie na najdalsze pokolenia.

JESTE¦!!! Kocham Cie, Bo¿e, ¿e Jeste¶! Dziêkujê, ¿e sprawi³e¶, i¿ jestem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 Luty 2016, 16:54   

W szarosci zycia, wsrod owiec, na pustyni nie tylko plonacy krzew, ale cos wiecej, bo on byl znakiem obecnosci Bozej. W ogniu kryl sie aniol. Krzyz wlasnie na tym polega ze plonie, ale to nie tylko ogien. Jest obecnosc plomiennego serca Jezusa i jest Zmartwychwsanie.


Bog jest JESTEM, szczegolnie wtedy , gdy sadzimy, ze Go nie ma, szczegolnie w monotoniii biedzie pustyni i kiedy sie pasie nie swoje stada...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 Luty 2016, 16:59   

Nie o sensacje chodzi, ale o ich znaczenie. Nie o zaspokojenie ciekawosci i dreszcz przygody, strachu, zdziwienia, ale o zmiane zycia, bo sensacje sa znakami nam danymi po to abysmy dazyli do zmiany zycia.

Nie chodzi aby tepic zainteresowanie tym wszystkim co sie wokol nas dzieje, ale o to aby nie traktowac tego powierzchownie, ale szukac jakie to ma dla nas znaczenie, czyli co przez to do nas mowi Ojciec Niebieski.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 29 Luty 2016, 09:36   

"Niech przeto ten, komu siê zdaje, ¿e stoi, baczy, aby nie upad³." (1 Kor )

Przekonanie o nieomylno¶ci i stabilno¶ci t³umi nasz± czujno¶æ.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group