Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 10MARCA 2016
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 9 Marzec 2016, 15:22   Czytania - CZWARTEK - 10MARCA 2016

Czwartek, 10 MARCA 2016

(Wj 32,7-14)
Pan rzek³ do Moj¿esza: Zst±p na dó³, bo sprzeniewierzy³ siê lud twój, który wyprowadzi³e¶ z ziemi egipskiej. Bardzo szybko odwrócili siê od drogi, któr± im nakaza³em, i utworzyli sobie pos±g cielca ulanego z metalu i oddali mu pok³on, i z³o¿yli mu ofiary, mówi±c: Izraelu, oto twój bóg, który ciê wyprowadzi³ z ziemi egipskiej. I jeszcze powiedzia³ Pan do Moj¿esza: Widzê, ¿e lud ten jest ludem o twardym karku. Zostaw Mnie przeto w spokoju, aby rozpali³ siê gniew mój na nich. Chcê ich wyniszczyæ, a ciebie uczyniæ wielkim ludem. Moj¿esz jednak zacz±³ usilnie b³agaæ Pana, Boga swego, i mówiæ: Dlaczego, Panie, p³onie gniew Twój przeciw ludowi Twemu, który wyprowadzi³e¶ z ziemi egipskiej wielk± moc± i siln± rêk±? Czemu to maj± mówiæ Egipcjanie: W z³ym zamiarze wyprowadzi³ ich, chc±c ich wygubiæ w górach i wyg³adziæ z powierzchni ziemi? Odwróæ zapalczywo¶æ Twego gniewu i zaniechaj z³a, jakie chcesz zes³aæ na Twój lud. Wspomnij na Abrahama, Izaaka i Izraela, Twoje s³ugi, którym przysi±g³e¶ na samego siebie, mówi±c do nich: Uczyniê potomstwo wasze tak liczne jak gwiazdy niebieskie, i ca³± ziemiê, o której mówi³em, dam waszym potomkom, i posi±d± j± na wieki. Wówczas to Pan zaniecha³ z³a, jakie zamierza³ zes³aæ na swój lud.

(Ps 106,19-23)
REFREN: Przebacz, o Panie, swojemu ludowi

U stóp Horebu zrobili cielca
i pok³on oddawali bo¿kowi odlanemu ze z³ota.
I zamienili sw± chwa³ê
na podobiznê cielca jedz±cego siano.

Zapomnieli Boga, który ich ocali³,
który wielkich rzeczy dokona³ w Egipcie,
rzeczy przedziwnych w krainie Chama,
zdumiewaj±cych nad Morzem Czerwonym.

Postanowi³ ich zatem wytraciæ,
gdyby nie Moj¿esz, Jego wybraniec;
on wstawi³ siê do Niego,
aby odwróci³ swój gniew, by ich nie niszczy³.

(Ez 18,31)
Odrzuæcie od siebie wszystkie grzechy i utwórzcie sobie nowe serce i nowego ducha.

(J 5,31-47)
Jezus powiedzia³ do Zydów: Gdybym Ja wydawa³ ¶wiadectwo o sobie samym, s±d mój nie by³by prawdziwy. Jest przecie¿ kto¶ inny, kto wydaje s±d o Mnie; a wiem, ¿e s±d, który o mnie wydaje, jest prawdziwy. Wys³ali¶cie poselstwo do Jana i on da³ ¶wiadectwo prawdzie. Ja nie zwa¿am na ¶wiadectwo cz³owieka, ale mówiê to, aby¶cie byli zbawieni. On by³ lamp±, co p³onie i ¶wieci, wy za¶ chcieli¶cie radowaæ siê krótki czas jego ¶wiat³em. Ja mam ¶wiadectwo wiêksze od Janowego. S± to dzie³a, które Ojciec da³ Mi do wykonania; dzie³a, które czyniê, ¶wiadcz± o Mnie, ¿e Ojciec Mnie pos³a³. Ojciec, który Mnie pos³a³, On da³ o Mnie ¶wiadectwo. Nigdy nie s³yszeli¶cie ani Jego g³osu, ani nie widzieli¶cie Jego oblicza; nie macie tak¿e s³owa Jego, trwaj±cego w was, bo wy¶cie nie uwierzyli w Tego, którego On pos³a³. Badacie Pisma, poniewa¿ s±dzicie, ¿e w nich zawarte jest ¿ycie wieczne: to one w³a¶nie daj± o Mnie ¶wiadectwo. A przecie¿ nie chcecie przyj¶æ do Mnie, aby mieæ ¿ycie. Nie odbieram chwa³y od ludzi, ale wiem o was, ¿e nie macie w sobie mi³o¶ci Boga. Przyszed³em w imieniu Ojca mego, a nie przyjêli¶cie Mnie. Gdyby jednak przyby³ kto inny we w³asnym imieniu, to by¶cie go przyjêli. Jak mo¿ecie uwierzyæ, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwa³ê, a nie szukacie chwa³y, która pochodzi od samego Boga? Nie mniemajcie jednak, ¿e to Ja was oskar¿ê przed Ojcem. Waszym oskar¿ycielem jest Moj¿esz, w którym wy pok³adacie nadziejê. Gdyby¶cie jednak uwierzyli Moj¿eszowi, to by¶cie i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisa³. Je¿eli jednak jego pismom nie wierzycie, jak¿e¿ moim s³owom bêdziecie wierzyli?
................................,
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 10 Marzec 2016, 04:45   

...Ja mam ¶wiadectwo wiêksze od Janowego. S± to dzie³a, które Ojciec da³ Mi do wykonania; dzie³a, które czyniê, ¶wiadcz± o Mnie, ¿e Ojciec Mnie pos³a³. Ojciec, który Mnie pos³a³, On da³ o Mnie ¶wiadectwo. Nigdy nie s³yszeli¶cie ani Jego g³osu, ani nie widzieli¶cie Jego oblicza; nie macie tak¿e s³owa Jego, trwaj±cego w was, bo wy¶cie nie uwierzyli w Tego, którego On pos³a³...

Jezu, cudowne jest Twoje odnoszenie wszystkiego, co czynisz, do Ojca Twojego i naszego. Nie sobie przypisujesz prowadzenie nas ku ¿yciu wiecznemu, zapoznwanie nas z Ewangeli±, lecz przypisujesz wszystko Bogu Ojcu. To czyni godnymi wiary wszystkie Twoje S³owa, ca³e Twoje pos³annictwo.
Jezu cichy i pokornego Serca, uczyn serce moje wed³ug Serca Twego, proszê!
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 10 Marzec 2016, 06:55   

Przyszed³em w imieniu Ojca mego, a nie przyjêli¶cie Mnie. 
Gdyby jednak przyby³ kto inny we w³asnym imieniu, to by¶cie go przyjêli

od siebie wzajemnie odbieracie chwa³ê
nie szukacie chwa³y, która pochodzi od samego  Boga.


Zawsze glosno wokó³ tych przychodz±cych we w³asnym imieniu.
W³asna "chwale" budujemy ca³e zycie.
Wstyd. Rownie¿ za letniosc swojej wiary.

Przyjdz, Panie Jezu.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 10 Marzec 2016, 09:45   

"On by³ lamp±, co p³onie i ¶wieci, wy za¶ chcieli¶cie radowaæ siê krótki czas jego ¶wiat³em. " ((J 5,31-47))

Trudno rozpoznaæ takie ¶wiat³o.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 10 Marzec 2016, 10:30   

Prawdziwosc misji Chrystusa ujawniaja Jego dziala. Wskazuja one na to, ze jest On Mesjaszem, Synem Bozym. Kto wierzy w Chrystusa, ten „widzi oblicze Boga, slyszy Jego glos i trwa w nim Jego slowo”. Innymi slowy, taki czlowiek zyje prawdziwym zyciem, ktore nie podlega fizycznemu rozpadowi, ale trwa na wieki. Decydujaca jest w tej mierze MILOLSC BOGA, aby nie zostala ona zastapiona falszywa miloscia, polegajaca na balwochwalczym ubostwianiu czlowieka. Taka milosc jest zdrada nie tylko Boga, ale i zdrada samego siebie, tracac przez to szanse osiagniecia SZCZESCIA.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 10 Marzec 2016, 10:47   

Mojzesz powstrzymal Boga przed wyrzadzeniem zla? Absurd. Chodzi o waloryzacje modliwy wstawienniczej Mojzesza, to znaczy wykazanie, ze miala ona zbawienny wplyw na losy przymierza ludu wybranego z Bogiem i, jest figur± zbawczej misji Chrystusa.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 10 Marzec 2016, 10:47   

Mojzesz byl na gorze, u Boga, w sprawie wedrowki do Ziemi Obiecanej. Musial jednak z niej zstapic , z powodu zdrady jakiej dopuscil sie jego lud o „twardym karku”, ktoremu brakuje pokory. Nie wytrwali w oczekiwaniu. Znalezli sobie szybko plan B : odlali cielca ze zlota i oglosili, ze „to jest Bog ktory ich wyprowadzil z ziemi egipskiej”. Dokonali politycznego i religijnego klamstwa . Za jednym zamachem zalatwili sobie sprawe Boga i ich politycznego wodza. Wyszli z kryzysu jalowego ich zdaniem oczekiwania na pustyni. Kwintensencja tego sa slowa psalmu 106 : ”I zamienili sw± chwa³ê na podobiznê cielca jedz±cego siano”. Tak sie dzieje z polityka i roznymi planami B, ktore stawiaja nie na wiernosc Bogu, ale na rozne falszywe tego podrobki. Tym grzechem w bardzo powazny sposob dotknieta jest dzisiejsza Europa.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group