Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 12MARCA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 11 Marzec 2016, 17:27   Czytania - SOBOTA - 12MARCA 2016

Sobota, 12 MARCA 2016

(Jr 11,18-20)
Pan mnie pouczy³ i dowiedzia³em siê; wtedy przejrza³em ich postêpki. Ja za¶ jak potulny baranek, którego prowadz± na zabicie, nie wiedzia³em, ¿e powziêli przeciw mnie zgubne plany: Zniszczmy drzewo wraz z jego moc±, zg³ad¼my go z ziemi ¿yj±cych, a jego imienia niech ju¿ nikt nie wspomina! Lecz Pan Zastêpów jest sprawiedliwym sêdzi±, bada nerki i serce. Chcia³bym zobaczyæ Twoj± zemstê nad nimi, albowiem Tobie powierzam moj± sprawê.

(Ps 7,2-3.9bc-12)
REFREN: Panie, mój Bo¿e, Tobie zaufa³em

Panie, Bo¿e mój, do Ciebie siê uciekam,
wybaw mnie i uwolnij od wszystkich prze¶ladowców,
zanim jak lew kto¶ nie porwie i nie rozszarpie mej duszy,
gdy zabraknie wybawcy.

Panie, przyznaj mi s³uszno¶æ wed³ug mej sprawiedliwo¶ci
i niewinno¶ci, która jest we mnie.
Niech ustanie nieprawo¶æ wystêpnych, a sprawiedliwego umocnij
Bo¿e sprawiedliwy, który przenikasz serca i sumienia.

Bóg jest dla mnie tarcz±
co zbawia ludzi prostego serca.
Bóg sêdzia sprawiedliwy,
Bóg codziennie pa³aj±cy gniewem.

(J 3,16)
Tak Bóg umi³owa³ ¶wiat, ¿e dal swojego Syna Jednorodzonego; ka¿dy, kto w Niego wierny, ma ¿ycie wieczne.

(J 7,40-53)
W¶ród s³uchaj±cych Go t³umów odezwa³y siê g³osy: Ten prawdziwie jest prorokiem. Inni mówili: To jest Mesjasz. Ale - mówili drudzy - czy¿ Mesjasz przyjdzie z Galilei? Czy¿ Pismo nie mówi, ¿e Mesjasz bêdzie pochodzi³ z potomstwa Dawidowego i z miasteczka Betlejem? I powsta³o w t³umie rozdwojenie z Jego powodu. Niektórzy chcieli Go nawet pojmaæ, lecz nikt nie odwa¿y³ siê podnie¶æ na Niego rêki. Wrócili wiêc stra¿nicy do arcykap³anów i faryzeuszów, a ci rzekli do nich: Czemu¶cie Go nie pojmali? Stra¿nicy odpowiedzieli: Nigdy jeszcze nikt nie przemawia³ tak, jak ten cz³owiek przemawia. Odpowiedzieli im faryzeusze: Czy¿ i wy dali¶cie siê zwie¶æ? Czy kto¶ ze zwierzchników lub faryzeuszów uwierzy³ w Niego? A ten t³um, który nie zna Prawa, jest przeklêty. Odezwa³ siê do nich jeden spo¶ród nich, Nikodem, ten, który przedtem przyszed³ do Niego: Czy Prawo nasze potêpia cz³owieka, zanim go wpierw przes³ucha, i zbada, co czyni? Odpowiedzieli mu: Czy i ty jeste¶ z Galilei? Zbadaj, zobacz, ¿e ¿aden prorok nie powstaje z Galilei. I rozeszli siê - ka¿dy do swego domu.
.....................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 12 Marzec 2016, 06:05   

...Wrócili wiêc stra¿nicy do arcykap³anów i faryzeuszów, a ci rzekli do nich: Czemu¶cie Go nie pojmali? Stra¿nicy odpowiedzieli: Nigdy jeszcze nikt nie przemawia³ tak, jak ten cz³owiek przemawia. Odpowiedzieli im faryzeusze: Czy¿ i wy dali¶cie siê zwie¶æ? ...
...Odezwa³ siê do nich jeden spo¶ród nich, Nikodem, ten, który przedtem przyszed³ do Niego: Czy Prawo nasze potêpia cz³owieka, zanim go wpierw przes³ucha, i zbada, co czyni? Odpowiedzieli mu: Czy i ty jeste¶ z Galilei? Zbadaj, zobacz, ¿e ¿aden prorok nie powstaje z Galilei...


Co to za uczta duchowa musiala byc dla ludzi prostego serca, gdyJezus przemawia³! Jacy ¿a³o¶ni wydaj± siê ci, którzy zaparli sie, by nie poczuc niespotykanego smaku Jego Mowy...Ilez zla moze wyplywac z zarozumialstwa, pychy kamiennego serca! Tak sie zdarza i dzisiaj...
Duchu ¦wiety, Bo¿e, proszê - udzielaj nam nieustannie Swoich, przemieniajacych nas, zbawiennych Darów! Otwieraj nasze oczy, uszy, serca na Wcielone S³owo!
Chwa³a Ojcu, i Synowi, i Duchowi ¦wietemu! - na wieki wieków.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 Marzec 2016, 08:10   

„Zbadaj, zobacz, ¿e ¿aden prorok nie powstaje z Galilei” – to co mialo byc argumentem przeciwko Jezusowi, dla nas jest poswiadczeniem prawdziwosci Jego powolania mesjanskiego, gdyz Jezus przyszedl na swiat w Judei, w Betlejem, ale to uszlo uwagi Zydow dla ktorych byl On „rabbim z Nazaretu”. To oczywiscie jest tez prawda, ale niepelna. Zawiodla ich polowiczna wiedza.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 Marzec 2016, 08:11   

Proroctwo Jeremiasza sprawdzilo sie na Jezusie. Wolano :”zg³ad¼my go z ziemi ¿yj±cych, a jego imienia niech ju¿ nikt nie wspomina!” Symbolizuje to w pelni KRZYZ CHRYSTUSA. Symbolizuje z jednej strony CALE ZLO jakie zwalilo sie na Niego, a z drugiej strony Zwyciestwo ZMARTWYCHWSTANIA, ktore pozwala proklamowac, ze JEZUS JEST PANEM, KROLEM WIEKOW. JEZUS JEST ZBAWICIELEM MOIM I KAZDEGO CZLOWIEKA KTO Z WIARA SIE DO NIEGO ZBLIZA.
Krzyz jest rowniez znakiem najwyzszego ZAWIERZENIA. Oznacza to, ze „Tobie powierzam moja sprawe”, cale swoje zycie i smierc.


Panie, Bo¿e mój, do Ciebie siê uciekam,
wybaw mnie i uwolnij od wszystkich prze¶ladowców,
zanim jak lew kto¶ nie porwie i nie rozszarpie mej duszy,
gdy zabraknie wybawcy.
(Ps 7 )
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 14 Marzec 2016, 10:16   

"Panie, Bo¿e mój, do Ciebie siê uciekam,
wybaw mnie i uwolnij od wszystkich prze¶ladowców,
zanim jak lew kto¶ nie porwie i nie rozszarpie mej duszy,
gdy zabraknie wybawcy." ((Ps 7))

Powierzam siebie.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group