Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 17MARCA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 16 Marzec 2016, 15:35   Czytania - CZWARTEK - 17MARCA 2016

Czwartek, 17 MARCA 2016

(Rdz 17,3-9)
Abram pad³ na oblicze, a Bóg tak do niego mówi³: Oto moje przymierze z tob±: staniesz siê ojcem mnóstwa narodów. Nie bêdziesz wiêc odt±d nazywa³ siê Abram, lecz imiê twoje bêdzie Abraham, bo uczyniê ciebie ojcem mnóstwa narodów. Sprawiê, ¿e bêdziesz niezmiernie p³odny, tak ¿e staniesz siê ojcem narodów i pochodziæ bêd± od ciebie królowie. Przymierze moje, które zawieram pomiêdzy Mn± a tob± oraz twoim potomstwem, bêdzie trwa³o z pokolenia w pokolenie jako przymierze wieczne, abym by³ Bogiem twoim, a potem twego potomstwa. I oddajê tobie i twym przysz³ym potomkom kraj, w którym przebywasz, ca³y kraj Kanaan, jako w³asno¶æ na wieki, i bêdê ich Bogiem. Potem Bóg rzek³ do Abrahama: Ty za¶, a po tobie twoje potomstwo przez wszystkie pokolenia, zachowujcie przymierze ze Mn±.

(Ps 105,4-9)
REFREN: Pan Bóg pamiêta o przymierzu swoim

Rozwa¿ajcie o Panu i Jego potêdze,
zawsze szukajcie Jego oblicza.
Pamiêtajcie o cudach, które On uczyni³,
o Jego znakach, o wyrokach ust Jego.

Potomkowie Abrahama, s³udzy Jego,
synowie Jakuba, Jego wybrañcy.
On, Pan, jest naszym Bogiem,
Jego wyroki obejmuj± ¶wiat ca³y.

Na wieki On pamiêta o swoim przymierzu,
obietnicy danej tysi±cu pokoleñ,
o przymierzu, które zawar³ z Abrahamem,
przysiêdze danej Izaakowi.

(Ps 95,8ab)
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych, lecz s³uchajcie g³osu Pañskiego.

(J 8,51-59)
Jezus powiedzia³ do ¯ydów: Zaprawdê, zaprawdê, powiadam wam: Je¶li kto zachowa moj± naukê, nie zazna ¶mierci na wieki. Rzekli do Niego ¯ydzi: Teraz wiemy, ¿e jeste¶ opêtany. Abraham umar³ i prorocy - a Ty mówisz: Je¶li kto zachowa moj± naukê, ten ¶mierci nie zazna na wieki. Czy Ty jeste¶ wiêkszy od ojca naszego Abrahama, który przecie¿ umar³? I prorocy pomarli. Kim Ty siebie czynisz? Odpowiedzia³ Jezus: Je¿eli Ja sam siebie otaczam chwa³±, chwa³a moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwa³± otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem, ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedzia³, ¿e Go nie znam, by³bym podobnie jak wy - k³amc±. Ale Ja Go znam i s³owa Jego zachowujê. Abraham, ojciec wasz, rozradowa³ siê z tego, ¿e ujrza³ mój dzieñ - ujrza³ /go/ i ucieszy³ siê. Na to rzekli do Niego ¯ydzi: Piêædziesiêciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widzia³e¶? Rzek³ do nich Jezus: Zaprawdê, zaprawdê, powiadam wam: Zanim Abraham sta³ siê, Ja jestem. Porwali wiêc kamienie, aby je rzuciæ na Niego. Jezus jednak ukry³ siê i wyszed³ ze ¶wi±tyni.
...................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 16 Marzec 2016, 23:42   

Nie zatwardzajmy naszych serc - s³uchajmy g³osu Pañskiego.
W³a¶nie skoñczy³y siê rekolekcje w mojej parafii.
Ju¿ za kilka dni Triduum Paschalne.

Z Bogiem

Micha³
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 17 Marzec 2016, 06:30   

Jezus powiedzia³ do ¯ydów: Zaprawdê, zaprawdê, powiadam wam: Je¶li kto zachowa moj± naukê, nie zazna ¶mierci na wieki. Rzekli do Niego ¯ydzi: Teraz wiemy, ¿e jeste¶ opêtany. Abraham umar³ i prorocy - a Ty mówisz: Je¶li kto zachowa moj± naukê, ten ¶mierci nie zazna na wieki. Czy Ty jeste¶ wiêkszy od ojca naszego Abrahama, który przecie¿ umar³?...
...Rzek³ do nich Jezus: Zaprawdê, zaprawdê, powiadam wam: Zanim Abraham sta³ siê, Ja jestem....


Zapyta³am Pana Jezusa, co chce mi dzisiaj powiedziec Ewangeli±?
Powiedzial, ze mam du¿e szanse nie zaznaæ smierci na wieki...
Powiedzia³: JA JESTEM...

Chwa³a Ojcu, i Synowi, i Duchowi ¦wietemu!
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 17 Marzec 2016, 06:52   

Jezus nie odpowiada na pytania ludzi z dzisiejszych Czytan. Odpowiada na pytania wszystkich pokoleñ.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 17 Marzec 2016, 07:39   

Przymierze ktore zawarl Bog z Abrahamem to w istocie obdarzenie go wiecznym blogoslawienstwem niezmiernie licznego potomstwa, oraz ziemi ktor± bedzie ono zamieszkiwalo. Abraham natomiast, a po nim jego potomstwo, bedzie przez to traktowalo Boga jako ICH BOGA, a wiec chodzi o szczegoln±, intmna wiez z Bogiem, czyli po prostu o MILOSC.

Przymierze Boga ze starym juz Abrahamem, ktory po ludzku rzecz biorac ma male perspektywy jakiejkolwiek zyciowej ekspansji, mowi o sposobie Bozego dzialania, o tym, ¿e stwarza On „z niczego”. Zrozumiec to mozna jednak nie racjonaln± tylko logik±, ale musi byc ona o¶wiecona wiar±.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 17 Marzec 2016, 07:40   

Szczegolna godnosc i szczegolne powolanie Jezusa, jako Syna Bozego nie jest zadna uzurpacja z Jego strony, ale taki jest wlasnie faktyczny stan rzeczy. Jest to dla nas radosna nowina, bowiem stanowi wielki dar Boga za ktory powinnismy byc Mu wdzieczni. W ten sposob realizuje Bog zapowiadane przez prorokow dzielo zbawienia.

Wiara w Boga daje czlowiekowi pelna mozliwosc zrozumienia sensu zycia i tego jaka role sie ma w tym zyciu do spelnienia.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 17 Marzec 2016, 11:19   

"Je¶li kto zachowa moj± naukê, nie zazna ¶mierci na wieki. "(J 8,51-59)

Niekiedy ten sens ¿ycia wydaje siê tak zawoalowany, ¿e czujemy siê zagubieni.

"Zanim Abraham sta³ siê, Ja jestem." (J 8,51-59)

Niepojête dla wielu.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group