Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - Wtorek w oktawie Wielkanocy - 29MARCA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 28 Marzec 2016, 16:06   Czytania - Wtorek w oktawie Wielkanocy - 29MARCA 2016

Wtorek w oktawie Wielkanocy, 29 MARCA 2016

(Dz 2,36-41)
W dniu Piêædziesi±tnicy Piotr mówi³ do ¯ydów: Niech wiêc ca³y dom Izraela wie z niewzruszon± pewno¶ci±, ¿e tego Jezusa, którego wy¶cie ukrzy¿owali, uczyni³ Bóg i Panem, i Mesjaszem. Gdy to us³yszeli, przejêli siê do g³êbi serca: Có¿ mamy czyniæ, bracia? - zapytali Piotra i pozosta³ych Aposto³ów. Nawróæcie siê - powiedzia³ do nich Piotr - i niech ka¿dy z was ochrzci siê w imiê Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a we¼miecie w darze Ducha ¦wiêtego. Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy s± daleko, a których powo³a Pan Bóg nasz. W wielu te¿ innych s³owach dawa³ ¶wiadectwo i napomina³: Ratujcie siê spo¶ród tego przewrotnego pokolenia! Ci wiêc, którzy przyjêli jego naukê, zostali ochrzczeni. I przy³±czy³o siê owego dnia oko³o trzech tysiêcy dusz.

(Ps 33,4-5.18-20.22)
REFREN: Pe³na jest ziemia ³askawo¶ci Pana

S³owo Pana jest prawe,
a ka¿de Jego dzie³o godne zaufania.
On mi³uje prawo i sprawiedliwo¶æ,
ziemia jest pe³na Jego ³aski.

Oczy Pana zwrócone na bogobojnych,
na tych, którzy czekaj± na Jego ³askê,
aby ocali³ ich ¿ycie od ¶mierci
i ¿ywi³ ich w czasie grodu.

Dusza nasza oczekuje Pana,
On jest nasz± pomoc± i tarcz±.
Panie, niech nas ogarnie Twoja ³aska wed³ug nadziei,
któr± pok³adamy w Tobie.

(Ps 118,24)
Oto jest dzieñ, który Pan uczyni³ radujmy siê w nim i weselmy.

(J 20,11-18)
Maria Magdalena natomiast sta³a przed grobem p³acz±c. A kiedy /tak/ p³aka³a, nachyli³a siê do grobu i ujrza³a dwóch anio³ów w bieli, siedz±cych tam, gdzie le¿a³o cia³o Jezusa - jednego w miejscu g³owy, drugiego w miejscu nóg. I rzekli do niej: Niewiasto, czemu p³aczesz? Odpowiedzia³a im: Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go po³o¿ono. Gdy to powiedzia³a, odwróci³a siê i ujrza³a stoj±cego Jezusa, ale nie wiedzia³a, ¿e to Jezus. Rzek³ do niej Jezus: Niewiasto, czemu p³aczesz? Kogo szukasz? Ona za¶ s±dz±c, ¿e to jest ogrodnik, powiedzia³a do Niego: Panie, je¶li ty Go przenios³e¶, powiedz mi, gdzie Go po³o¿y³e¶, a ja Go wezmê. Jezus rzek³ do niej: Mario! A ona obróciwszy siê powiedzia³a do Niego po hebrajsku: Rabbuni, to znaczy: Nauczycielu. Rzek³ do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wst±pi³em do Ojca. Natomiast udaj siê do moich braci i powiedz im: Wstêpujê do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego. Posz³a Maria Magdalena oznajmiaj±c uczniom: Widzia³am Pana i to mi powiedzia³.
.......................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 29 Marzec 2016, 04:33   

....Rzek³ do niej Jezus: Niewiasto, czemu p³aczesz? Kogo szukasz? Ona za¶ s±dz±c, ¿e to jest ogrodnik, powiedzia³a do Niego: Panie, je¶li ty Go przenios³e¶, powiedz mi, gdzie Go po³o¿y³e¶, a ja Go wezmê. Jezus rzek³ do niej: Mario! A ona obróciwszy siê powiedzia³a do Niego po hebrajsku: Rabbuni, to znaczy: Nauczycielu. Rzek³ do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wst±pi³em do Ojca. Natomiast udaj siê do moich braci i powiedz im: Wstêpujê do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego. Posz³a Maria Magdalena oznajmiaj±c uczniom: Widzia³am Pana i to mi powiedzia³.

Nerozpoznany Jezus zwróci³ uwage na p³acz Marii Magdaleny...Co za rzeczywisto¶c! Jak zwyczajna! A w niej Zmartwychwsta³y! I Jego prosba, by Maria Go nie zatrzymywala, bo jeszcze nie wst±pi³ do Ojca...TAM wszystko bedzie inne...Obym dotar³a...Bo¿e, prowad¼! Bo¿e, b³ogos³aw mnie i wszystkich, za którymi codziennie Ciê proszê! Pozwól nam Ciê rozpoznawaæ...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 Marzec 2016, 10:29   

Milosc Marii jest miloscia zmartwychwstania, bo przekroczyla wszystkie ludzkie granice. Nie zrobili na niej wrazenia aniolowie. Rozmawia z nimi, bo chce sie dowiedziec gdzie jest jej Nauczyciel. Ogrodnikowi mowi, ze wystarczy iz tylko wskaze jej miejsce, gdzie „Go polozyl”. Dzieki jej milosci, zachowala z Nim zywa wiez, ktora przetrwala Jego smierc.


Maria Magdalena stala sie apostolka Chrystusa w stosunku do „Jego braci”, czyli Jego uczniow, a wiec otrzymala szczegolna misje w budowaniu Kosciola jako wspolnoty rodzinnej.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 Marzec 2016, 10:30   

Skonczyla sie pasja Chrystusa, ale nie skonczyla sie Jego pascha, bo „jeszcze nie wstapil do Ojca”. Wtedy gdy uda sie do „Jego Ojca i Ojca naszego oraz Jego Boga i Boga naszego” osiagnie kres Jego przejscie. Zanim to nastapi, nie chce aby „zatrzymywala” Go Maria. Jest to rowniez duchowa wskazowka dla nas.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 Marzec 2016, 10:32   

Zydzi odrzucili Jezusa jako Mesjasza, ale przez Jego zmartwychwstanie „Bog uczyni³ Go i Panem, i Mesjaszem”. To samo uczynil swiat „chrzescijanski”, utozsamiany z cywilizacja zachodnia. On tez odrzucil Jezusa, ulegajac laicyzacji. Nie swiat jednak decyduje o tym co Bog ustala swoja wola. Swiat sie tez nawroci. Stanie sie to dzieki swiadectwu tych ktorzy przyjeli dar Ducha Swietego i zyja innym, nowym, ewangelicznym zyciem.


Oto jakosciowa zmiana w zyciu religijnym czlowieka. Oto nie tylko wezwanie do nawrocenia, ale zeslanie Bozego Ducha, aby czlowiek mogl rzeczywiscie byc Dzieckiem Bozym. Oto zywa zasada zycia duchowego. Oto Duch prawdziwej milosci. Oto udzial w Chrystusowym Zmartwychwstaniu... DLACZEGO NASZE ZYCIE CHRZESCIJANSKIE JEST TAK BEZBARWNE, SLABE ? A MOZE TAKIE NIE JEST I BEZPODSTAWNIE JE KRYTYKUJE?
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group