Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - IV Niedziela wielkanocna - 17KWIETNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 16 KwiecieÅ„ 2016, 16:15   Czytania - IV Niedziela wielkanocna - 17KWIETNIA 2016

IV niedziela wielkanocna, 17 KWIETNIA 2016

(Dz 13,14.43-52)
Oni za¶ [Pawe³ i Barnaba] przeszli przez Perge, dotarli do Antiochii Pizydyjskiej, weszli w dzieñ sobotni do synagogi i usiedli. A po zakoñczeniu zebrania, wielu ¯ydów i pobo¿nych prozelitów towarzyszy³o Paw³owi i Barnabie, którzy w rozmowie starali siê zachêciæ ich do wytrwania w ³asce Boga. W nastêpny szabat zebra³o siê niemal ca³e miasto, aby s³uchaæ s³owa Bo¿ego. Gdy ¯ydzi zobaczyli t³umy, ogarnê³a ich zazdro¶æ, i blu¼ni±c sprzeciwiali siê temu, co mówi³ Pawe³. Wtedy Pawe³ i Barnaba powiedzieli odwa¿nie: Nale¿a³o g³osiæ s³owo Bo¿e najpierw wam. Skoro jednak odrzucacie je i sami uznajecie siê za niegodnych ¿ycia wiecznego, zwracamy siê do pogan. Tak bowiem nakaza³ nam Pan: Ustanowi³em Ciê ¶wiat³o¶ci± dla pogan, aby¶ by³ zbawieniem a¿ po krañce ziemi. Poganie s³ysz±c to radowali siê i wielbili s³owo Pañskie, a wszyscy, przeznaczeni do ¿ycia wiecznego, uwierzyli. S³owo Pañskie rozszerza³o siê po ca³ym kraju. Ale ¯ydzi podburzyli pobo¿ne a wp³ywowe niewiasty i znaczniejszych obywateli, wzniecili prze¶ladowanie Paw³a i Barnaby i wyrzucili ich ze swoich granic. A oni otrz±sn±wszy na nich py³ z nóg, przyszli do Ikonium, a uczniów nape³nia³o wesele i Duch ¦wiêty.

(Ps 100,1-5)
REFREN: My ludem Pana i Jego owcami
lub Alleluja

Wykrzykujcie na cze¶æ Pana wszystkie ziemie,
s³u¿cie Panu z weselem.
Stawajcie przed obliczem Pana
z okrzykami rado¶ci.

Wiedzcie, ¿e Pan jest Bogiem,
On sam nas stworzy³.
Jeste¶my Jego w³asno¶ci±,
Jego ludem, owcami Jego pastwiska.

W jego bramy wstêpujcie z dziêkczynieniem,
z hymnami w Jego przedsionki.
Albowiem Pan jest dobry,
Jego ³aska trwa na wieki.

(Ap 7,9.14b-17)
Potem ujrza³em: a oto wielki t³um, którego nie móg³ nikt policzyæ, z ka¿dego narodu i wszystkich pokoleñ, ludów i jêzyków, stoj±cy przed tronem i przed Barankiem. Odziani s± w bia³e szaty, a w rêku ich palmy. I powiedzia³em do niego: Panie, ty wiesz. I rzek³ do mnie: To ci, którzy przychodz± z wielkiego ucisku i op³ukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili. Dlatego s± przed tronem Boga i w Jego ¶wi±tyni cze¶æ Mu oddaj± we dnie i w nocy. A Zasiadaj±cy na tronie rozci±gnie namiot nad nimi. Nie bêd± ju¿ ³akn±æ ani nie bêd± ju¿ pragn±æ, i nie porazi ich s³oñce ani ¿aden upa³, bo pa¶æ ich bêdzie Baranek, który jest po¶rodku tronu, i poprowadzi ich do ¼róde³ wód ¿ycia: i ka¿d± ³zê otrze Bóg z ich oczu.

(J 10,14)
Ja jestem dobrym Pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znaj±.

(J 10,27-30)
Moje owce s³uchaj± mego g³osu, a Ja znam je. Id± one za Mn± i Ja dajê im ¿ycie wieczne. Nie zgin± one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej rêki. Ojciec mój, który Mi je da³, jest wiêkszy od wszystkich. I nikt nie mo¿e ich wyrwaæ z rêki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jeste¶my.
..................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 17 KwiecieÅ„ 2016, 08:58   

Kosciol prawdziwy, to kosciol misyjny, ktory jest “swiatloscia dla pogan”. Wczoraj swietowalismy jubileusz Kosciola w naszym kraju.

Wiara to nie tylko kwestia uwierzenia, ale przede wszystkim wytrwania w wierze, wielbiac slowo Panskie i zachowujac radosc Ducha Swietego pomimo przesladowan.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 17 KwiecieÅ„ 2016, 08:58   

Jezus Chrystus ktory za nas umarl na krzyzu , zmartwychwstal i wstapil do nieba, On nas prowadzi do Pelni Zycia.


Kto jest z Chrystusem, tego nic i nikt nie pokona. Kto jest z Chrystusem, ten jest z Bogiem na wieki, radujac sie Pelnia Zycia.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group