Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - Środa - 20KWIETNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 19 Kwiecień 2016, 15:38   Czytania - Środa - 20KWIETNIA 2016

Środa, 20 KWIETNIA 2016

(Dz 12,24-13,5a)
Słowo Pańskie rozszerzało się i rosło. Barnaba i Szaweł, wypełniwszy swoje zadania, powrócili z Jerozolimy zabierając z sobą Jana, zwanego Markiem. W Antiochii, w tamtejszym Kościele, byli prorokami i nauczycielami: Barnaba i Szymon, zwany Niger, Lucjusz Cyrenejczyk i Manaen, który wychowywał się razem z Herodem tetrarchą, i Szaweł. Gdy odprawili publiczne nabożeństwo i pościli, rzekł Duch Święty: Wyznaczcie mi już Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem. Wtedy po poście i modlitwie oraz po włożeniu na nich rąk, wyprawili ich. A oni wysłani przez Ducha Świętego zeszli do Seleucji, a stamtąd odpłynęli na Cypr. Gdy przybyli do Salaminy, głosili słowo Boże w synagogach żydowskich.

(Ps 67,2-6.8)
REFREN: Niech wszystkie ludy sławią Ciebie, Boże

Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi,
niech nam ukaże pogodne oblicze.
Aby na ziemi znano Jego drogę,
Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.

Niech Ciebie, Boże, wysławiają ludy,
niech wszystkie narody oddają Ci chwałę.
Niech się narody cieszą i weselą,
że rządzisz ludami sprawiedliwie
i kierujesz narodami na ziemi.

Niech Ciebie, Boże, wysławiają ludy,
niech wszystkie narody oddają Ci chwałę.
Niech nam Bóg błogosławi,
niech się Go boją wszystkie krańce ziemi.

(J 8,12b)
Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

(J 12,44-50)
Jezus tak wołał: Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał. A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał. Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić. A wiem, że przykazanie Jego jest życiem wiecznym. To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział.
.............................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 05:48   

Jezus tak wołał: Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał. A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał. Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności...
...Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić. A wiem, że przykazanie Jego jest życiem wiecznym. To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział.


Czy tylko ja potrzebuje czasem potwierdzenia wiarygodnosci tego, co czynil i mowil Jezus?... Takim potwierdzeniem dla mnie jest odnoszenie sie Pana Jezusa do Boga Ojca tak, jak to czyni w dzisiejszej Ewangelii...Został przez Ojca posłany...Z Ojca Nauką...Wołał - "...aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności"...
Światlo mego zycia, Jezu, sprawiaj, bym juz ngdy ie pobładziła!
Przysnilo mi sie nie tak dawno, że Bóg Ojciec, na ułamek sekundy, sie do mnie usmiechnął...Nigdy tego nie zapomne...
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 06:27   

Piękny sen...

Michał
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 08:22   

Jezus jest w pelni realna obecnoscia Ojca. Kto Jego widzi, widzi Boga. Kto idzie za Jego slowem, nie idzie w ciemnosci, ale ma swiatlo zycia, a wiec tylko taki czlowiek i taka kultura moga sie rozwijac . Kto gardzi Nim i nie przyjmuje Jego slowa, przez to slowo ktorego nie przyjal, bedzie osadzony. Poniesie skutki swojego pogardliwego stosunku do Boga – sam siebie pozbawi Zbawienia.



„Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał. A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał”. Nie rozumieja tego ktorzy nie przyjmuja Bozego objawienia o Trojcy sw. Zydzi i muzulmanie uwazaja , ze bluznierstwem jest widzenie Ojca w Synu, dla nas jest to objawienie najwiekszej swietosci . Mianowicie tego, ze Bog jest Jednoscia Ojca i Syna w Duchu Swietym, poniewaz Bog to misterium Pelnej i Wiecznej Milosci.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 08:22   

Kosciol to nie tylko struktura organizacyjna, ale zywa obecnosc Ducha Swietego ktory dziala poprzez swoje slowo oraz materialne znaki.


” Słowo Pańskie rozszerzało się i rosło”. Kosciol zbudowany jest na fundamencie i rosnie wg dynamiki Wcielenia.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 15:34   

Słowo Ojcowskie dające zycie wieczne tym, którzy je przyjmą. Bo przeciez Ojcowskie.
Wyczytane , wysluchane.
Świadectwa świętych pokazują, ze napełnia pragnace serce.
Rodzi sie w nim.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group