Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - Czwartek - 21KWIETNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 20 KwiecieÅ„ 2016, 16:46   Czytania - Czwartek - 21KWIETNIA 2016

Czwartek, 21 KWIETNIA 2016

(Dz 13,13-25)
Odp³yn±wszy z Pafos, Pawe³ i jego towarzysze przybyli do Perge w Pamfilii, a Jan wróci³ do Jerozolimy, od³±czywszy siê od nich. Oni za¶ przeszli przez Perge, dotarli do Antiochii Pizydyjskiej, weszli w dzieñ sobotni do synagogi i usiedli. Po odczytaniu Prawa i Proroków prze³o¿eni synagogi pos³ali do nich i powiedzieli: Przemówcie, bracia, je¿eli macie jakie¶ s³owo zachêty dla ludu. Wsta³ wiêc Pawe³ i skin±wszy rêk±, przemówi³: S³uchajcie, Izraelici i wy, którzy boicie siê Boga! Bóg tego ludu izraelskiego wybra³ ojców naszych i wywy¿szy³ lud na obczy¼nie w ziemi egipskiej i wyprowadzi³ go z niej mocnym ramieniem. Mniej wiêcej przez czterdzie¶ci lat znosi³ cierpliwie ich obyczaje na pustyni. I wytêpiwszy siedem szczepów w ziemi Kanaan odda³ im ziemiê ich w dziedzictwo, mniej wiêcej po czterystu piêædziesiêciu latach. I potem da³ im sêdziów a¿ do proroka Samuela. Pó¼niej poprosili o króla, i da³ im Bóg na lat czterdzie¶ci Saula, syna Kisza z pokolenia Beniamina. Gdy za¶ jego odrzuci³, powo³a³ Dawida na ich króla, o którym te¿ da³ ¶wiadectwo w s³owach: Znalaz³em Dawida, syna Jessego, cz³owieka po mojej my¶li, który we wszystkim wype³ni moj± wolê. Z jego to potomstwa, stosownie do obietnicy, wyprowadzi³ Bóg Izraelowi Zbawiciela Jezusa. Przed Jego przyj¶ciem Jan g³osi³ chrzest nawrócenia ca³emu ludowi izraelskiemu. A pod koniec swojej dzia³alno¶ci Jan mówi³: "Ja nie jestem tym, za kogo mnie uwa¿acie. Po mnie przyjdzie Ten, któremu nie jestem godny rozwi±zaæ sanda³ów na nogach".

(Ps 89,2-3.21-22.25.27)
REFREN: Na wieki bêdê s³awi³ ³aski Pana

Na wieki bêdê ¶piewa³ o ³asce Pana,
moimi ustami bêdê g³osi³ Tw± wierno¶æ
przez wszystkie pokolenia.
Albowiem powiedzia³e¶: „Na wieki ugruntowana jest ³aska”,
utrwali³e¶ sw± wierno¶æ w niebiosach.

„Znalaz³em Dawida, mojego s³ugê,
nama¶ci³em go moim ¶wiêtym olejem,
by rêka moja zawsze przy nim by³a
i umacnia³o go moje ramiê.

Z nim moja wierno¶æ i ³aska,
a w moim imieniu jego moc wywy¿szona.
On bêdzie wo³a³ do Mnie: Ty jeste¶ moim Ojcem,
moim Bogiem, opok± mego zbawienia”.

(J 3,15)
Trzeba by wywy¿szono Syna Cz³owieczego, aby ka¿dy, kto w Niego wierzy, mia³ ¿ycie wieczne.

(J 13,16-20)
Kiedy Jezus umy³ uczniom nogi, powiedzia³ im: Zaprawdê, zaprawdê, powiadam wam: S³uga nie jest wiêkszy od swego pana ani wys³annik od tego, który go pos³a³. Wiedz±c to bêdziecie b³ogos³awieni, gdy wed³ug tego bêdziecie postêpowaæ. Nie mówiê o was wszystkich. Ja wiem, których wybra³em; lecz /potrzeba/, aby siê wype³ni³o Pismo: Kto ze Mn± spo¿ywa chleb, ten podniós³ na Mnie swoj± piêtê. Ju¿ teraz, zanim siê to stanie, mówiê wam, aby¶cie, gdy siê stanie, uwierzyli, ¿e Ja jestem. Zaprawdê, zaprawdê, powiadam wam: Kto przyjmuje tego, którego Ja po¶lê, Mnie przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie pos³a³.
........................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 21 KwiecieÅ„ 2016, 08:48   

Blogoslawieni sa ci ktorzy jak Chrystus umywaja innym nogi i uczestnicza w niesieniu Jego krzyza. Zyskuja oni przez to godnosc prawdziwych wyslannikow Bozych, reprezentujac samego Boga.

Pawel nie mowi o jednym czy drugim epizodzie historii Izraela, ale mowi o calej historii, ze jest to historia zbawienia, ktora sie spelnia w Jezusie Chrystusie. Zbawiony jest ten kto w Niego wierzy.

Bog jest rzeczywiscie uwielbiony w tym kto jest Mu posluszny i „we wszystkim wypelnia Jego wole”. Trescia tego posluszenstwa jest zawsze milosc, bo Bog jest Miloscia.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 21 KwiecieÅ„ 2016, 08:55   

...aby¶cie, gdy siê stanie, uwierzyli, ¿e Ja jestem. Zaprawdê, zaprawdê, powiadam wam: Kto przyjmuje tego, którego Ja po¶lê, Mnie przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie pos³a³.

W jakim sensie - "przyjmuje"? Czy sprawi³oby Ci przyjemno¶æ, Panie Boze, gdybym ja Cie przyjmowa³a? Moje serce jest tak ma³e...Jezu cichy i pokornego Serca, uczyñ serce moje wed³ug Serca Twego, prosze...
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group