Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania i Błogosławieństwo - Wtorek - 17MAJA 2016
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 16 Maj 2016, 21:29   Czytania i Błogosławieństwo - Wtorek - 17MAJA 2016

Wtorek - 17 MAJA 2016

(Jk 4,1-10)
Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami? Nie skądinąd, tylko z waszych żądz, które walczą w członkach waszych. Pożądacie, a nie macie, żywicie morderczą zazdrość, a nie możecie osiągnąć. Prowadzicie walki i kłótnie, a nic nie posiadacie, gdyż się nie modlicie. Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz. Cudzołożnicy, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga. A może utrzymujecie, że na próżno Pismo mówi: Zazdrośnie pożąda On ducha, którego w nas utwierdził? Daje zaś tym większą łaskę: Dlatego mówi: Bóg sprzeciwia się pysznym, pokornym zaś daje łaskę. Bądźcie więc poddani Bogu, przeciwstawiajcie się natomiast diabłu, a ucieknie od was. Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was. Oczyśćcie ręce, grzesznicy, uświęćcie serca, ludzie chwiejni! Uznajcie waszą nędzę, smućcie się i płaczcie. Śmiech wasz niech się obróci w smutek, a radość w przygnębienie. Uniżcie się przed Panem, a wywyższy was.

(Ps 55,7-11.23)
REFREN: Zaufaj Panu, On cię podtrzyma

Mówię: „Gdybym miałskrzydła jak gołąb,
uleciałbym i spoczął;
uciekłbym daleko,
zamieszkałbym na pustyni”.

Prędko bym sobie wyszukał schronienie
od wichru i nawałnicy.
Rozprosz ich, Panie, rozdziel ich języki,
bo przemoc widzę w mieście i niezgodę.

Obchodzą je murami w ciągu dnia i nocy,
a złość i ucisk są we wnętrzu jego.
Zrzuć swą troskę na Pana, a On ciępodtrzyma,
nigdy nie dopuści, by zachwiałsię sprawiedliwy.

(Ga 6,14)
Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Chrystusa, dzięki temu świat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata.

(Mk 9,30-37)
Po wyjściu stamtąd podróżowali przez Galileję, On jednak nie chciał, żeby kto wiedział o tym. Pouczał bowiem swoich uczniów i mówił im: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Ci Go zabiją, lecz zabity po trzech dniach zmartwychwstanie. Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać. Tak przyszli do Kafarnaum. Gdy był w domu, zapytał ich: O czym to rozprawialiście w drodze? Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali się między sobą o to, kto z nich jest największy. On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich! Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje mnie, lecz Tego, który Mnie posłał.
..........................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 17 Maj 2016, 04:52   

Mocne słowa Sw. Jakuba .
Czasy sie zmieniły? Bardziej grzeszymy smutkiem i przygnebieniem niż śmiechem i radością.
Na mojej linii następne samobójstwo. Kobieta w moim wieku wjechała samochodem pod pedzacy ekspres. Zostawiła list w domu. 
Psycholog zamiast przyjaciela. Komputer zamiast człowieka. Daleko od Boga.

Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 17 Maj 2016, 06:52   

Zmiłuj się Panie nad jej biedną duszą.
_________________
BML
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 17 Maj 2016, 09:59   

"Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami?"((Jk4)

Tylko człowiek potrafi wywołać wojnę.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 17 Maj 2016, 15:34   

Gniewne i wstydliwe milczenie we wspolnocie, sprzeczki, manifestowanie wzajemnej niecheci pochodza z niezrozumienia Krzyza i traktowania Jezusa jako okazji aby dzieki Niemu moc czerpac zyciowe korzysci, traktujac innych jako rywali ktorych trzeba pokonac by samemu byc „najwiekszym”. Przyjecie zyciowego Krzyza jest Bozym sposobem na przyjecie Chrystusa i „Tego ktory Go poslal”.
Krzyz jest droga zbawienia. Nie trzeba go szukac, bo samo życie zaklada nam go na plecy i od nas zalezy, czy zamienimy go w milosny uscisk, czy bedziemy go kladli na ramiona innych, wsrod wasni i klotni
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 17 Maj 2016, 15:37   

Żądze żądzą swiatem poslugujac sie wznioslymi haslami i przybierajac maski szlachetnych programow. Wioda one czlowieka do „cudzolóstwa”, czyli zdrady Boga, na rzecz falszywych bostw i ich falszywych obietnic, prowadzacych czlowieka do zguby. Ratunek jest w POKORZE, ktora jedyna zdolna jest przyjac prawde wlasnego grzechu i POWROCIC do DOMU OJCA.

Maryjo, prosimy Cie, patronuj naszemu zyciu duchowemu, abysmy mogli wrocic i mieszkac w Domu Ojca, teraz i na wieki.
NIECH NAS BLOGOSLAWI BOG WSZECHMOGACY, OJCIEC I SYN I DUCH SWIETY. Amen.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 17 Maj 2016, 21:53   

Zrzuć swą troskę na Pana a On cię podtrzyma

bierzesz moje troski gdy Ci je oddaję i robisz z nimi to co najlepsze
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 20 Maj 2016, 10:43   

Jak zwykle bardzo trafnie Ojciec odniósł się do naszej rzeczywistości.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group