Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Objawienia Pana Jezusa
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2016, 15:54   Objawienia Pana Jezusa

http://www.potamtejstroni...wienia_syn.html
Objawienia Pana Jezusa

Wiele osób twierdzi, ¿e Bóg tylko raz objawi³ siê ludziom - 2000 lat temu, a potem pozostawi³ ich samym sobie. Nic bardziej b³êdnego! Bóg nigdy o nas nie zapomina. W tajemniczy sposób obecny jest w ¿yciu ka¿dego cz³owieka. Jednak co jaki¶ czas dochodzi do szczególnych interwencji Bo¿ych, a nawet objawieñ samego Pana Jezusa. W tym miejscu przedstawiamy te najbardziej znane objawienia. Przyjrzyjmy siê temu, co objawiaj±cy siê Chrystus chce przekazaæ wspó³czesnemu ¶wiatu za po¶rednictwem kilku osób:

Objawienia b³ogos³awionej Anny Katarzyny Emmerich

B³ogos³awiona Anna Katarzyna Emmerlich urodzi³a siê w Niemczech, w roku 1774. Od najm³odszych lat by³a bardzo pobo¿na i brzydzi³a siê najdrobniejszym grzechem. Ju¿ jako nastolatka podjê³a decyzjê o wst±pieniu do klasztoru. Zosta³a augustiank±. W roku 1811 klasztor zamkniêto z powodu przymusowej laicyzacji. W tym czasie Anna Katarzyna bardzo ciê¿ko zachorowa³a. To w³a¶nie wtedy pojawi³y siê u niej stygmaty, a chora zaczê³a doznawaæ niezwyk³ych wizji - Matki Bo¿ej i Jezusa. Przez ostatnich 10 lat ¿ycia, Katarzyna nie by³a w stanie ju¿ wstawaæ z ³ó¿ka. Twierdzi³a, ¿e w cierpieniu towarzyszy³ jej sam Jezus Chrystus, który w licznych wizjach ukazywa³a³ jej ca³e swoje ¿ycie oraz mêkê. Anna Katarzyna spisywa³a wszystkie swoje wizje. Na podstawie jej ¶wiadectwa powsta³ g³o¶ny film, pt: "Pasja," w którym Mel Gibson ukaza³ prawdziwe okrucieñstwo mêki Chrystusa.
Objawienia ¶wiêtej Ma³gorzaty Marii Alacoque
obrazek

Ma³gorzata Maria Alacoque urodzi³a siê w 1647 roku w Lauthcour w diecezji Autum we Francji. Ju¿ od najm³odszych lat marzy³a o wst±pieniu do zakonu. W wieku 24 lat wst±pi³a do klasztoru Sióstr Nawiedzenia (Wizytek) w Paray-le-Monial w Burgundii. Od samego pocz±tku ¿ycia zakonnego do¶wiadcza³a osobistych spotkañ z Jezusem, który ukazywa³ Ma³gorzacie swoje ¶wiête Serce oraz zleci³ jej misjê szerzenia nabo¿eñstwa do Jego Naj¶wiêtszego Serca, które ma byæ ratunkiem dla grzeszników i ¼ród³em wielu ³ask. Ma³gorzata Maria Alacoque zmar³a w roku 1690. W roku 1864 zosta³a b³ogos³awion±, a w 1920 zosta³a wyniesiona na o³tarze. W¶ród wielu objawieñ, jakich do¶wiadczy³a ¶wiêta Ma³gorzata, cztery nazwano wielkimi.

Pierwsze objawienie mia³o miejsce w roku 1673. Pan Jezus pokaza³ jej wtedy Swoje Serce pe³ne ognia i powiedzia³:

obrazek „Moje Boskie Serce tak p³onie mi³o¶ci± ku ludziom, ¿e nie mo¿e d³u¿ej utrzymaæ tych p³omieni gorej±cych, zamkniêtych w moim ³onie. Ono pragnie rozlaæ je za twoim po¶rednictwem i pragnie wzbogaciæ ludzi swoimi Bo¿ymi skarbami. W nim znajd± wszystko, czegokolwiek bêdzie im potrzeba dla ratowania swych dusz z przepa¶ci zguby”

Drugie objawienie mia³o miejsce w 1674 roku. Ma³gorzata ujrza³a serce Bo¿e, jakby na tronie z p³omieni, ja¶niej±ce bardziej ni¿ s³oñce, prze¼roczyste jak kryszta³. Z boku widnia³a krwawa rana. Serce otoczone by³o cierniow± koron±, a na jego szczycie znajdowa³ siê ¶wiec±cy krzy¿. Pan Jezus powiedzia³, ¿e pragnie nowego nabo¿eñstwa. Przez to nabo¿eñstwo chce byæ umi³owanym przez ludzi. Nabo¿eñstwo to bêdzie dla jednych ratunkiem od zguby wiecznej, dla innych za¶ okazj± do wiêkszego u¶wiêcenia.

Podczas trzeciego objawienia Pan Jezus rozwar³ pier¶ i ukaza³ swe Serce, z którego wychodzi³y promienie. Wówczas rzek³ do Ma³gorzaty:

obrazek „Oto Serce, które tak umi³owa³o ludzi a w zamian za to otrzymuje niewdziêczno¶æ, wzgardê i zapomnienie”. Sprawia Mi to przykrzejsz± udrêkê ni¿ wszystko, co wycierpia³em w czasie Mej mêki, a to tak dalece, ¿e je¶liby Mnie choæ trochê ukochano, to za nic bym sobie uwa¿a³ wszystko, co wycierpia³em dla ludzi i pragn±³bym, o ile by³oby to mo¿liwe, uczyniæ dla nich jeszcze wiêcej; lecz oni na wszystkie moje wysi³ki czynienia im dobrze odpowiadaj± oziêb³o¶ci± i wzgard±”.

Wtedy te¿ za¿±da³ od ¶wiêtej, aby w ka¿dy pierwszy pi±tek miesi±ca przyjmowa³a Komuniê ¦wiêt±, natomiast w ka¿d± noc przed pierwszym pi±tkiem miesi±ca uczestniczy³a w specjalnej godzinnej adoracji, zwanej "godzin± ¶wiêt±". W ten sposób Ma³gorzata mia³a towarzyszyæ Jezusowi w mêce oraz upraszaæ przebaczenia dla grzeszników. Pan Jezus da³ tak¿e ¶w. Marii Ma³gorzacie obietnicê, ¿e kto przez dziewiêæ kolejnych pierwszych pi±tków przyst±pi do Komunii ¶wiêtej i ofiaruje j± jako wynagrodzenie za grzechy w³asne i rodzaju ludzkiego, temu Bo¿e Serce zapewni mi³osierdzie w chwili zgonu, ¿e nie umrze bez Jego ³aski.

Czwarte objawienie mia³o miejsce w 1675 roku, kiedy Ma³gorzata modli³a siê w kaplicy przed tabernakulum. Wtedy Pan Jezus skierowa³ za jej po¶rednictwem do ca³ej ludzko¶ci nastêpuj±ce s³owa:

„Oto Serce, które tak bardzo umi³owa³o ludzi, ¿e nie szczêdzi³o niczego a¿ do zupe³nego wyniszczenia siê dla okazania im mi³o¶ci, a w zamian za to doznaje od wiêkszo¶ci ludzi tylko gorzkiej niewdziêczno¶ci, wzgardy, nieuszanowania, lekcewa¿enia, oziêb³o¶ci i ¶wiêtokradztw, jakie oddaj± Mu w tym Sakramencie Mi³o¶ci. Lecz najbardziej boli Mnie to, ¿e w podobny sposób obchodz± siê ze Mn± serca s³u¿bie mojej szczególnie po¶wiêcone. Dlatego ¿±dam, aby pierwszy pi±tek po oktawie Bo¿ego Cia³a by³ odt±d po¶wiêcony jako osobne ¶wiêto ku czci Mojego Serca i na wynagrodzenie Mi przez Komuniê i inne praktyki pobo¿ne zniewag, jakich doznajê. W zamian za to obiecujê ci, ¿e Serce moje wyleje hojne ³aski na tych wszystkich, którzy w ten sposób oddadz± Mu cze¶æ lub przyczyni± siê do jej rozszerzenia."

To dziêki objawieniom ¦wiêtej Ma³gorzaty Marii Alacoque papie¿ Klemens XIII zatwierdzi³ Uroczysto¶æ Naj¶wiêtszego Serca Pana Jezusa oraz czerwcowe nabo¿eñstwo do Serca Pana Jezusa. Pan Jezus za po¶rednictwem ¦wiêtej Ma³gorzaty z³o¿y³ tak¿e czcicielom Jego Serca nastêpuj±ce obietnice:

- Dam im ³aski, potrzebne w ich stanie.
- Ustalê pokój w ich rodzinach.
- Bêdê ich pociesza³ w utrapieniach.
- Bêdê ich pewn± ucieczk± w ¿yciu, a szczególnie w godzinê ¶mierci.
- Bêdê im b³ogos³awi³ w ich przedsiêwziêciach.
- Grzesznicy znajd± w Mym Sercu ¼ród³o i ocean mi³osierdzia.
- Dusze oziêb³e stan± siê gorliwymi.
- Dusze gorliwe prêdko dojd± do doskona³o¶ci.
- Bêdê b³ogos³awi³ domom, w których wizerunek Serca Mojego bêdzie czczony.
- Osoby, które bêd± to nabo¿eñstwo rozszerza³y, bêd± mia³y imiê swoje wypisane w Sercu moim.
- Dam kap³anom dar wzruszania serc nawet najzatwardzialszych.
Objawienia ¶wiêtej Brygidy

¦wiêta Brygida urodzi³a siê w Szwecji oko³o roku 1303. Pochodzi³a z rodziny arystokratycznej. Od najm³odszych lat by³a osob± bardzo wierz±c±. Jako nastolatka wbrew swojej woli zosta³a wydana za m±¿ za Ulfa Gudmarssona. Posiada³a z nim o¶mioro dzieci. By³a przyk³adn± ¿on± i matk±, a jej religijno¶æ mia³a wielki wp³yw na mê¿a i dzieci. Jej m±¿ i córka wst±pili do zakonu. Ona sama równie¿, zak³adaj±c nowe zgromadzenie - zakon Brygidek. Ju¿ od dzieciñstwa do¶wiadcza³a niezwyk³ych wizji Matki Bo¿ej oraz Chrystusa. Prowadzi³a tak¿e rozmowy ze ¶wiêtymi oraz osobami zmar³ymi. W wizjach otrzymywa³a informacje, które mia³a przekazywaæ w³adzom politycznym i ko¶cielnym. ¯y³a w czasach, kiedy Ko¶ció³ przechodzi³ ogromny kryzys - papie¿e przebywali we francuskim Awinionie i ¿yli w przepychu. To ona napomina³a ich ¿±daj±c, by powrócili na stolicê Piotrow± i ca³kowicie zmienili swój styl ¿ycia. ¦wiêta Brygida zmar³a w 1373 roku, a w 1391 roku zosta³a kanonizowana.

¦wiêta Brygida pragnê³a wiedzieæ, ile ciosów Chrystus otrzyma³ podczas swej Mêki. Pewnego dnia Zbawiciel objawi³ siê jej i rzek³: "Moje Cia³o otrzyma³o 5480 ciosów. Je¿eli chcesz je uczciæ pobo¿n± praktyk±, zmów 15 Ojcze nasz i 15 Zdrowa¶ Maryjo z modlitwami, których ciê nauczy³em podczas ca³ego roku. W ten sposób w ci±gu roku uczcisz ka¿d± moj± Ranê". Ka¿dej osobie, która w ci±gu roku odmówi wspomniane modlitwy, za po¶rednictwem ¶w. Brygidy z³o¿y³ równie¿ nastêpuj±ce obietnice :

1. Uwolni ona 15 dusz ze swej rodziny z czy¶æca.

2. 15 sprawiedliwych spo¶ród jej krewnych zostanie potwierdzonych i zachowanych w ³asce.

3. 15 grzeszników spo¶ród krewnych zostanie nawróconych.

4. Osoba, która zmówi te modlitwy, osi±gnie pewien stopieñ doskona³o¶ci.

5. Ju¿ na 15 dni przed ¶mierci± bêdzie prze¿ywa³a szczery ¿al za wszystkie pope³nione grzechy ze ¶wiadomo¶ci± ich ciê¿ko¶ci.

6. Na 15 dni przed ¶mierci± dam jej Moje Naj¶wiêtsze Cia³o, a¿eby przez Nie zosta³a uwolniona od g³odu wiecznego oraz dam jej Moj± Drogocenn± Krew do picia, by na wieki nie dozna³a dokuczliwego pragnienia.

7. Po³o¿ê przed ni± Mój zwyciêski Krzy¿ jako pomoc i obronê przeciw zasadzkom nieprzyjació³.

8. Przed jej ¶mierci± przyjdê do niej z Moj± najdro¿sz± i ukochan± Matk±.

9. Przyjmê z dobroci± jej duszê i zaprowadzê do wiecznej rado¶ci.

10. Zaprowadziwszy j± tam, dam jej kosztowaæ z przedziwnej studni Mojej Bosko¶ci, czego nie uczyniê tym, którzy nie odmawiali tych czy podobnych modlitw.

11. Trzeba wiedzieæ, ¿e choæby kto ¿y³ przez 30 lat w grzechu, lecz potem skruszonym sercem odmawia³by pobo¿nie te modlitwy albo przynajmniej powzi±³ postanowienie ich odmawiania, Pan mu odpu¶ci jego grzechy.

12. Obroni go przed zgubnymi pokusami

13. Zachowa mu piêæ zmys³ów.

14. Uchroni przed nag³± ¶mierci±.

15. Uwolni jego duszê od kar wiecznych.

16. Cz³owiek ten otrzyma wszystko, o co poprosi Pana Boga i Naj¶wiêtsz± Pannê.

17. Je¶liby kto¶ ¿y³ zawsze wed³ug woli Boga i musia³by umrzeæ przedwcze¶nie, ¿ycie jego zostanie przed³u¿one.

18. Ktokolwiek zmówi te modlitwy, uzyska za ka¿dym razem odpust cz±stkowy.

19. Cz³owiek ten otrzyma zapewnienie, ¿e cieszyæ siê bêdzie szczê¶ciem chórów anielskich.

20. Ka¿dy, kto by innych nauczy³ tych modlitw, nie bêdzie nigdy pozbawiony rado¶ci i zas³ugi, ale one trwaæ bêd± wiecznie.

21. Tam, gdzie odmawia siê te modlitwy, Bóg jest obecny swoj± ³ask±.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group