Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 27WRZE¦NIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały ¦wiat
WysĹ‚any: 26 WrzesieĹ„ 2016, 17:14   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 27WRZE¦NIA 2016

Wtorek, 27 WRZE¦NIA 2016
Wspomnienie ¶w. Wincentego a Paulo, prezbitera


(Hi 3,1-3.11-17.20-23)
Hiob otworzył usta i przeklinał swój dzień. Zabrał głos i tak mówił: Niech przepadnie dzień mego urodzenia i noc, gdy powiedziano: Poczęty mężczyzna. Dlaczego nie umarłem po wyj¶ciu z łona, nie wyszedłem z wnętrzno¶ci, by skonać? Po cóż mnie przyjęły kolana a piersi podały mi pokarm? Teraz bym spał, wypoczywał, odetchn±łbym w ¶nie pogr±żony z królami, ziemskimi władcami, co sobie stawiali grobowce, w¶ród wodzów w złoto zasobnych, których domy pełne s± srebra. Nie żyłbym jak płód poroniony, jak dziecię, co ¶wiatła nie znało. Tam niegodziwcy nie krzycz±, spokojni, zużyli już siły. Po co się daje życie strapionym, istnienie złamanym na duchu, co ¶mierci czekaj± na próżno, szukaj± jej bardziej niż skarbu w roli; ciesz± się, skacz± z rado¶ci, wesel± się, że doszli do grobu. Człowiek swej drogi jest nie¶wiadomy, Bóg sam j± przed nim zamyka.

(Ps 88,2-8)
REFREN: Moja modlitwa niech dotrze do Ciebie

Panie, mój Boże, wołam do Ciebie we dnie,
żalę się przed Tob± w nocy.
Niech dotrze do Ciebie moja modlitwa,
nakłoń ucha na moje wołanie.

Bo przepełniona jest moja dusza nieszczę¶ciem,
a życie moje zbliża się do Otchłani.
Zaliczono mnie do grona id±cych do grobu,
stałem się jak m±ż pozbawiony siły.

Między zmarłymi jest moje postanie,
tak jak poległych, którzy leż± w grobach,
o których Ty już więcej nie pamiętasz,
nad którymi nie roztaczasz już opieki.

Str±ciłe¶ mnie w otchłań najgłębsz±,
w mrok i przepa¶ć.
Twój gniew mnie przygniata,
spiętrzyły się nade mn± jego fale.

(Mk 10,45)
Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu.

(Łk 9,51-56)
Gdy dopełnił się czas wzięcia Jezusa [z tego ¶wiata], postanowił udać się do Jerozolimy i wysłał przed sob± posłańców. Ci wybrali się w drogę i przyszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by Mu przygotować pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jerozolimy. Widz±c to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: Panie, czy chcesz, a powiemy, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich? Lecz On odwróciwszy się zabronił im. I udali się do innego miasteczka.
................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 27 WrzesieĹ„ 2016, 08:02   

Milosci nie jest po drodze z gniewem i niszczeniem. Milosc nie msci sie , gdy jej ktos nie przyjmuje. Jest jej przykro, ale glownie z tego powodu, ze ci ktorzy jej nie przyjeli, poniesli wielka stratę.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 27 WrzesieĹ„ 2016, 08:03   

Job przeklina cierpienie, ktore na niego spadlo i pograzylo cale jego zycie w mece. Jedynym pozadanym przez niego rozwiazaniem jest ¶mierć. Nie mysli jednak o zadaniu jej sobie, wbrew woli Bożej i nie wypowiada jednego zlego slowa przeciwko Bogu. Mimo wszystko jest Jemu wierny, bo w glebi ducha Mu ufa i ma jak±¶ niesamowicie mocna nadzieje .

Panie, mój Boże, wołam do Ciebie we dnie,
żalę się przed Tob± w nocy.
Niech dotrze do Ciebie moja modlitwa,
nakłoń ucha na moje wołanie.


Mozna powiedziec, ze caly swiat wola w ten sposob, bo kazdy czlowiek przeciez jest dotkniety zlem i jego skutkiem - cierpieniem.
Boze, nasza nadzieja jest w Tobie. Umocnij nasza wiare i milosc, aby strzegly naszej drogi zyciowej.
Niech nam blogoslawi Wszechmogacy Bog , Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysĹ‚any: 27 WrzesieĹ„ 2016, 09:45   

Amen.

Akurat mi dzisiaj po drodze z Panem Jezusem.
Juz lżej, bo z NIM.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysĹ‚any: 27 WrzesieĹ„ 2016, 09:59   

(Łk 9,51-56)
Gdy dopełnił się czas wzięcia Jezusa [z tego ¶wiata], postanowił udać się do Jerozolimy i wysłał przed sob± posłańców. Ci wybrali się w drogę i przyszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by Mu przygotować pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jerozolimy...

Wyobrażam sobie, Panie Jezu, jak Ci bylo przykro, gdy Cię nie przyjeto w miasteczku w dniach przedostatnich Twego pobytu na ziemi...A Ty do konca słuzyłe¶ udziom...Wybaczales im i do końca kochałe¶...
Za Twe Miłosierne traktowanie nas, dziękuję Ci, Panie - Boze!

(Mk 10,45)
Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysĹ‚any: 27 WrzesieĹ„ 2016, 10:33   

"Człowiek swej drogi jest nie¶wiadomy..."

Dlatego tak ważne jest, aby wci±ż powtarzać, także w cierpieniach i w±tpliwo¶ciach:
Jezu, ufam Tobie.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysĹ‚any: 27 WrzesieĹ„ 2016, 12:42   

Panie, mój Boże, wołam do Ciebie we dnie,
żalę się przed Tob± w nocy.
Niech dotrze do Ciebie moja modlitwa,
nakłoń ucha na moje wołanie.

Wołam, ale równocze¶ńie jestem ¶wiadoma jak dużo dostałam, jak bardzo jestem przez Pana Boga obdarowana, bo moje wołanie jest ciche. Większo¶ć ludzi na ¶wiecie woła tymi słowami z całej siły, w rozpaczy i poczuciu bezsilno¶ci tak jak Hiob. Panie Boże dziękuję za wszystkie łaski, którymi mnie obdarzasz. Proszę Cie obdarz nimi także innych, szczególnie tych najbardziej potrzebujacych

Jezu Ufam Tobie
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysĹ‚any: 27 WrzesieĹ„ 2016, 15:40   

"Niech dotrze do Ciebie moja modlitwa,
nakłoń ucha na moje wołanie. " (Ps 88)

Proszę.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Mariart


Miejscowosc: Wrocław
WysĹ‚any: 27 WrzesieĹ„ 2016, 22:10   

W chwilach, gdy człowiek czuje, że w jego życiu dzieje się Ľle i już gorzej być nie może, tak łatwo obrać postawę buntownika, mieć pretensje dlaczego akurat mnie to spotkało?

Godna najwyższego podziwu jest niezłomna wiara, lojalno¶ć i pokora Hioba wobec Boga .


Daj Boże abym zawsze miała tyle siły ... , aby bez żalu i bez zw±tpienia w sens swojego cierpienia umieć godnie i z pokor± nosić swój krzyż
Boże, Tobie zawierzam
Jezu ufam Tobie
Dziękuję Bogu za to co mam
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 30 WrzesieĹ„ 2016, 23:16   

"Mimo wszystko jest Jemu wierny, bo w glebi ducha Mu ufa i ma jak±¶ niesamowicie mocna nadzieje "./AZ/
To tak jak ja. Mimo wszystko ufam.
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group