Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA KAPLICZKA w czerwcu (2.VII.- 8.VII.2017)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 2 Lipiec 2017, 02:43   NASZA KAPLICZKA w czerwcu (2.VII.- 8.VII.2017)

Pan mój i Bóg mój!
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 2 Lipiec 2017, 03:14   

K+M+B

3 LIPCA 2017
Poniedzia³ek
¦wiêto ¶w. Tomasza Aposto³a



Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
12.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.

----------------------------------------


//
Wszystko nowe 

op³ywasz mnie zewsz±d Bo¿e
jak wielka rzeka
nie mogê Ciê pomie¶ciæ w sobie
choc wielka jest we mnie
tego potrzeba

od stóp po czubki w³osów
zanurzony w Tobie
tonê i przechodzê
w nowy wymiar istnienia
 
Krzy¿
jak pustyniê rzeka
wszystko zmienia

/wiersz O.Z. Kwiatkowskiego/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------

Kazanie ¶w. Grzegorza Wielkiego, papie¿a
Pan mój i Bóg mój

"Tomasz za¶, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie by³ razem z nimi, kiedy przyszed³ Jezus". Tylko on by³ nieobecny. Kiedy przyszed³ i us³ysza³, co siê wydarzy³o, nie chcia³ uwierzyæ. Pan przyby³ ponownie, pozwoli³ nie wierz±cemu uczniowi dotkn±æ swego boku, pokaza³ rêce, a okazaniem ¶ladów swoich ran uleczy³ ranê jego niedowiarstwa.
Có¿ o tym my¶licie, ukochani bracia? Czy s±dzicie, ¿e by³ to przypadek? ¯e przez przypadek wybrany ów uczeñ by³ nieobecny, dopiero gdy przyby³, us³ysza³, kiedy us³ysza³, pow±tpiewa³, z pow±tpiewaniem dotyka³, dotykaj±c uwierzy³? 
Nie, to nie sta³o siê przez przypadek, ale dziêki zrz±dzeniu Opatrzno¶ci Bo¿ej. Bo¿a dobroæ sprawi³a cudownie, i¿ kiedy ów uczeñ z niedowierzaniem dotkn±³ rany na ciele swego Mistrza, wtedy nas samych uleczy³ z niedowiarstwa. Niewiara bowiem Tomasza pomog³a naszej wierze bardziej ni¿ wiara pozosta³ych uczniów. Gdy bowiem przez dotkniêcie odzyska³ wiarê, wówczas i nasza wiara pokonawszy wszelkie zw±tpienie dozna³a umocnienia. Tak wiêc w±tpi±cy i dotykaj±cy uczeñ sta³ siê ¶wiadkiem prawdziwo¶ci zmartwychwstania. 
Dotkn±³ i zawo³a³: "Pan mój i Bóg mój. Powiedzia³ mu Jezus: Uwierzy³e¶ dlatego, poniewa¿ Mnie ujrza³e¶". Mówi Aposto³ Pawe³: "Wiara jest sposobem posiadania tych dóbr, których siê spodziewamy; poznaniem rzeczywisto¶ci, której nie widzimy". Wynika st±d jasno, i¿ wiara daje nam poznaæ to, czego nie mo¿na zobaczyæ. Albowiem to, co widaæ, nie jest ju¿ przedmiotem wiary, lecz wiedzy. Dlaczego wiêc Pan powiedzia³ do Tomasza, który widzia³ i dotyka³: "Uwierzy³e¶ dlatego, poniewa¿ Mnie ujrza³e¶". Otó¿ dlatego, ¿e co innego widzia³, w co innego uwierzy³. ¦miertelny cz³owiek nie mo¿e zobaczyæ Boga. Kiedy wiêc Tomasz rzek³: "Pan mój i Bóg mój", widzia³ wprawdzie cz³owieka, ale w cz³owieku tym wyzna³ Boga. Ujrzawszy wiêc, uwierzy³, albowiem widz±c prawdziwego cz³owieka, wyzna³ Boga, którego nie móg³ zobaczyæ. 
Dalsze s³owa raduj± nas bardzo: "B³ogos³awieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli". S³owa te odnosz± siê nade wszystko do nas, albowiem my w³a¶nie umys³em przyjmujemy Tego, którego nie zobaczyli¶my zmys³ami. Odnosz± siê do nas, je¶li tylko za nasz± wiar± pod±¿aj± uczynki. Ten bowiem wierzy naprawdê, kto czynem pokazuje, w co wierzy. O tych, którzy wiarê wyznaj± tylko s³owami, powiada Aposto³: "Mówi±, ¿e znaj± Boga, uczynkami za¶ temu przecz±". A ¶wiêty Jakub: "Wiara bez uczynków jest martwa".

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa -----------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi-------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 3 Lipiec 2017, 10:21   

Mirelle Mathieu-Santa Maria De La Mer.

https://www.youtube.com/watch?v=ICcW2pwhY3M
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Lipiec 2017, 00:45   

Prosze o zyczliwa troske Potegi Niebieskiej dla wszystkich potrzebujacych.
Boze nie opuszczaj nas nawet wtedy, kiedy w slabosci ludzkiej odchodzimy od Ciebie, bo przeciez w koncu i tak zawsze wracamy do Ciebie. Twoimi jestesmy.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group