Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA KAPLICZKA w czerwcu (16.VII.- 22.VII.2017)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 16 Lipiec 2017, 06:31   NASZA KAPLICZKA w czerwcu (16.VII.- 22.VII.2017)

Ziarnem jest s³owo Bo¿e, a siewca jest Chrystus,
ka¿dy, kto Go znajdzie, bêdzie ¿y³ na wieki.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 16 Lipiec 2017, 07:33   

K+M+B


Czesc ¦wiat³a

------------------------------------------------
Tajemnice ¦wiatla:

1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie.
2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie.
3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia.
4.Przemienienie na gorze Tabor.
5.Ustanowienie Eucharystii.
-----------------------------------------------


//

apokalipsa na ³±ce

le¿±c na ³±ce
cieszê siê miêkko¶ci± trawy
i aromatem dzikiego ziela
zanurzony jestem w nie jak p³ywak
ca³e uda – tu³ów ca³y
ramiona – szyja – broda
– ciele¶nie jestem bardzo zadowolony
duchowo jednak
jeszcze czego¶ mi potrzeba
wyra¼nie wzmog³a siê jednak
we mnie nadzieja
gdy zauwa¿y³em
¿e moje rêce, brzuch i broda
wspólnie z dzikim zapachem zió³
i ciep³ym oddechem s³oñca
umówi³y siê ze sob± aby
wspólnie trzymaæ kciuki
za powodzenie duszy
w rajskiej przygodzie
ponownego przyj¶cia Chrystusa
prosto na nasze ³±ki
z wysokiego nieba


/wiersz O. Z. Kwiatkowskiego/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(za wiere, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

---------------- 1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie. ---------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


----------------3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia. ----------------

„Oto siewca wyszed³ siaæ”. Sk±d wyszed³e¶ lub jak wyszed³e¶, Panie, Ty, który jeste¶ obecny wszêdzie i wszystko nape³niasz? Kiedy zbli¿y³e¶ siê do nas, wcielaj±c siê, niew±tpliwie nie uczyni³e¶ tego przenosz±c siê z jednego miejsca na drugie, lecz przyjmuj±c naturê ludzk± i nawi±zuj±c – ³±czno¶æ i now± styczno¶æ z nami. Poniewa¿ my nie mogli¶my wej¶æ tam, gdzie Bóg mieszka, bo grzechy nasze stanowi³y jakby mur zagradzaj±cy nam drogê, Ty sam przyszed³e¶, by uprawiaæ i pielêgnowaæ tê ziemiê i zasiaæ w niej s³owo cnoty i mi³o¶ci...
O Jezu, Ty ofiarujesz wszystkim wspania³omy¶lnie swoje s³owo i swoj± naukê. Jak siewca nie robi ró¿nicy wobec ziemi, na której pracuje, lecz rzuca po prostu wszêdzie, tak i Ty, g³osz±c s³owo, nie czynisz ró¿nicy miêdzy bogatym i biednym, m±drym, nieuczonym, cz³owiekiem gorliwym a leniwym, odwa¿nym a ma³odusznym, lecz mówisz do wszystkich bez ró¿nicy.
Spraw, o Panie, abym s³ucha³ z uwag± i przypomina³ sobie wytrwale Twoj± naukê i wykonywa³ j± mê¿nie i pilnie, gardz±c bogactwami i oddalaj±c siê od wszystkich niepokojów ¿ycia ¶wiatowego... Spraw, abym umocni³ siê pod ka¿dym wzglêdem i rozwa¿a³ Twoje s³owa, zapuszczaj±c g³êboko korzenie i oczyszczaj±c siê ze wszystkich przywi±zañ ¶wiatowych (¶w. Jan Chryzostom).

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------4.Przemienienie na gorze Tabor. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- 5.Ustanowienie Eucharystii.----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...Amen
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 16 Lipiec 2017, 20:23   

Aby¶my pozwolili by Bóg rze¼bi³ w nas S³owo Bo¿e.. proszê
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group