Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Poniedziałek - Czytania i Błogosławieństwo - 31LIPCA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 30 Lipiec 2017, 15:26   Poniedziałek - Czytania i Błogosławieństwo - 31LIPCA 2017

Poniedziałek, 31 LIPCA 2017
Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera


(Wj 32,15-24.30-34)
Mojżesz zaś zszedł z góry z dwiema tablicami świadectwa w swym ręku, a tablice były zapisane na obu stronach, zapisane na jednej i na drugiej stronie. Tablice te były dziełem Bożym, a pismo na nich było pismem Boga, wyrytym na tablicach. A Jozue, usłyszawszy odgłos okrzyków ludu, powiedział do Mojżesza: W obozie rozlegają się okrzyki wojenne. On zaś odpowiedział: To nie głos pieśni zwycięstwa ani głos pieśni klęski, lecz słyszę pieśni dwóch chórów. A Mojżesz zbliżył się do obozu i ujrzał cielca i tańce. Rozpalił się wówczas gniew Mojżesza i rzucił z rąk swoich tablice i potłukł je u podnóża góry. A porwawszy cielca, którego uczynili, spalił go w ogniu, starł na proch, rozsypał w wodzie i kazał ją pić Izraelitom. I powiedział Mojżesz do Aarona: Cóż ci uczynił ten lud, że sprowadziłeś na niego tak wielki grzech? Aaron odpowiedział: Niech się mój pan nie unosi na mnie gniewem, bo wiesz sam, że ten lud jest skłonny do złego. Powiedzieli do mnie: Uczyń nam boga, który by szedł przed nami, bo nie wiemy, co się stało z Mojżeszem, z tym mężem, który nas wyprowadził z ziemi egipskiej. Wtedy rzekłem do nich: Kto ma złoto, niech je zdejmie z siebie. I złożyli mi je, i wrzuciłem je w ogień, i tak powstał cielec. Nazajutrz zaś tak powiedział Mojżesz do ludu: Popełniliście ciężki grzech; ale teraz wstąpię do Pana, może otrzymam przebaczenie waszego grzechu. I poszedł Mojżesz do Pana, i powiedział: Oto niestety lud ten dopuścił się wielkiego grzechu, gdyż uczynił sobie boga ze złota. Przebacz jednak im ten grzech! A jeśli nie, to wymaż mię natychmiast z Twej księgi, którą napisałeś. Pan powiedział do Mojżesza: Tylko tego, który zgrzeszył przeciw Mnie, wymażę z mojej księgi. Idź teraz i prowadź ten lud, gdzie ci rozkazałem, a mój anioł pójdzie przed tobą. A w dniu mojej kary ukarzę ich za ich grzech.

(Ps 106,19-23)
REFREN: Przebacz, o Panie, swojemu ludowi

U stóp Horebu zrobili cielca
i pokłon oddawali bożkowi odlanemu ze złota.
I zamienili swą Chwałę
na podobiznę cielca jedzącego siano.

Zapomnieli Boga, który ich ocalił,
który wielkich rzeczy dokonał w Egipcie,
rzeczy przedziwnych w krainie Chama,
zdumiewających nad Morzem Czerwonym.

Postanowił ich zatem wytracić,
gdyby nie Mojżesz, Jego wybraniec:
on wstawił się do Niego,
aby odwrócił swój gniew, by ich nie zniszczył.

(Jk 1,18)
Ze swej woli zrodził nas przez słowo prawdy, byśmy byli jakby pierwocinami Jego stworzeń.

(Mt 13,31-35)
Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, jest większe od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki przylatują z powietrza i gnieżdżą się na jego gałęziach. Powiedział im inną przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło. To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił. Tak miało się spełnić słowo Proroka: Otworzę usta w przypowieściach, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata.
..............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 31 Lipiec 2017, 04:54   

...Powiedział im inną przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło...

W pierwszej chwili, gdy "zauwazylam" tę przypowiesc, pomyslalam: "tym razem Pan Jezus okazal sie bardzo prozaiczny"...Trochę dlużej myslac, odkrylam nowa glebie tego porownania...Zaczyn, mąka, CHLEB..A choddzi o JEGO Królestwo! O ŻYCIE prawdziwe! Naturalne jak zakwaszona odrobiną zakwasu mąka, z ktorej powstanie prawie Niebieski Pokarm...
PRZYJDŹ KROLESTWO TWOJE!...Do mnie, do nas...Jak przychodzi dla mnie powszedni, codzienny Chleb...Bardzo sie cieszę na to Przyjście!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 31 Lipiec 2017, 07:50   

Krolestwo Boze jest rzeczywistoscią dynamiczna, rozwija sie jak ziarno, ktore z malego nasienia przeksztalca sie w drzewo i jak zaczyn, ktory przemienia mąkę w ciasto. Rutyna, jesli nawet wystepuje w najlepszych kostiumach, nie nalezy i nie wyraża Bozego Krolestwa. Krolestwu Bozemu nalezy pozwolic aby roslo, nie mozna go sztucznie fabrykowac. Ta prawda dotyczy zarowno wymiaru jednostkowego, osobowego, jak i tego wspolnotowego.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 31 Lipiec 2017, 07:51   

Pozornie wszystko jest po staremu, ale grzech zmienia wszystko. Zdrada zrywa przymierze. To nie tylko symbole, ale to prawda utraty wiezi z Bogiem. Stoi za tym zmiana egzystencjalna. Grzech sprowadza cierpienie i smierc. Domaga sie oczyszczenia ktorego dokonał Jezus Chrystus przez swoje misterium paschalne.

Zdrada przymierza posiada zawsze forme zlotego cielca i tancow. Kazda bluzniercza wladza w ten sposob sie konstytuuje i w ten sposob sprawuje swoje wladanie.

Balwochwalstwo, a wiec obranie sobie innego boga anizeli Bog prawdziwy jest zdrada przymierza z Bogiem, a wiec jest przekresleniem wszystkich przykazan Bozych, dlatego Mojzesz rozbil tablice przymierza u stop gory. Balwochwalstwo zawsze przyczynia sie do lamania wszystkich przykazan Bozych, zawsze sprzyja bezboznosci, bezprawiu i braku uczciwosci.

U stóp Horebu zrobili cielca
i pokłon oddawali bożkowi odlanemu ze złota.
I zamienili swą Chwałę
na podobiznę cielca jedzącego siano.
Zapomnieli Boga, który ich ocalił,
który wielkich rzeczy dokonał w Egipcie,
rzeczy przedziwnych w krainie Chama,
zdumiewających nad Morzem Czerwonym.
Postanowił ich zatem wytracić,
gdyby nie Mojżesz, Jego wybraniec:
on wstawił się do Niego,
aby odwrócił swój gniew, by ich nie zniszczył


Przebacz, o Panie, swojemu ludowi. Niech sie zmiluje nad nami i niech nam blogoslawi Wszechmogacy Bog, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 31 Lipiec 2017, 14:27   

Amen.


Tylko zycie moze sie rozwijać.
Ziarenko i zaczyn to nie sa rzeczy martwe.

"Ty masz słowa życia wiecznego ..." , Słowa Bożego Królestwa.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 31 Lipiec 2017, 16:38   

"Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy (...) Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu"(Mt 13)

Obserwowanie przyrody może poszerzyć horyzonty myślowe i duchowe.
Kto teraz wie, jak wygląda ziarnko gorczycy lub zaczyn?
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group