Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Poniedziałek - Czytania i Błogosławieństwo - 7SIERPNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 6 Sierpień 2017, 14:40   Poniedziałek - Czytania i Błogosławieństwo - 7SIERPNIA 2017

Poniedziałek, 7 SIERPNIA 2017

(Lb 11,4b-15)
Na pustyni synowie izraela mówili: Któż nam da mięsa, abyśmy jedli? Wspominamy ryby, któreśmy darmo jedli w Egipcie, ogórki, melony, pory, cebulę i czosnek. Tymczasem tu giniemy, pozbawieni tego wszystkiego. Oczy nasze nie widzą nic poza manną. Manna zaś była podobna do nasion kolendra i miała wygląd bdelium. Ludzie wychodzili i zbierali ją, potem mełli w ręcznych młynkach albo tłukli w moździerzach. Gotowali ją w garnkach lub robili z niej podpłomyki; smak miała taki jak ciasto na oleju. Gdy nocą opadała rosa na obóz, opadała równocześnie i manna. Mojżesz usłyszał, że lud narzeka rodzinami - każda u wejścia do swego namiotu. Wtedy rozpalił się potężnie gniew Pana, a także wydało się to złe Mojżeszowi. Rzekł więc Mojżesz do Pana: Czemu tak źle się obchodzisz ze sługą swoim, czemu nie darzysz mnie życzliwością i złożyłeś na mnie cały ciężar tego ludu? Czy to ja począłem ten lud w łonie albo ja go zrodziłem, żeś mi powiedział: Noś go na łonie swoim, jak nosi piastunka dziecię, i zanieś go do ziemi, którą poprzysiągłem dać ich przodkom? Skądże wezmę mięsa, aby dać temu całemu ludowi? A przecież przeciw mnie podnoszą skargę i wołają: Daj nam mięsa do jedzenia! Nie mogę już sam dłużej udźwignąć troski o ten lud, już mi nazbyt ciąży. Skoro tak ze mną postępujesz, to raczej mnie zabij, jeśli darzysz mnie życzliwością, abym nie patrzył na swoje nieszczęście.

(Ps 81,12-17)
REFREN: Śpiewajcie Bogu, naszemu obrońcy

Lecz mój lud nie posłuchał mego głosu:
nie był Mi posłuszny Izrael.
Zostawiłem ich przeto twardym ich sercom
niech postępują według zamysłów swoich.

Gdyby mój lud Mnie posłuchał,
a Izrael kroczył moimi drogami:
natychmiast zgniótłbym ich wrogów
i obrócił rękę na ich przeciwników.

Schlebialiby Panu ci, którzy Go nienawidzą,
a kara ich trwałaby na wieki.
A jego bym karmił wyborną pszenicą
i sycił miodem z opoki.

(Mt 4,4b)
Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

(Mt 14,22-36)
Zaraz też przynaglił uczniów, żeby wsiedli do łodzi i wyprzedzili Go na drugi brzeg, zanim odprawi tłumy. Gdy to uczynił, wyszedł sam jeden na górę, aby się modlić. Wieczór zapadł, a On sam tam przebywał. Łódź zaś była już sporo stadiów oddalona od brzegu, miotana falami, bo wiatr był przeciwny. Lecz o czwartej straży nocnej8 przyszedł do nich, krocząc po jeziorze. Uczniowie, zobaczywszy Go kroczącego po jeziorze, zlękli się myśląc, że to zjawa, i ze strachu krzyknęli. Jezus zaraz przemówił do nich: "Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!" Na to odezwał się Piotr: "Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie!" A On rzekł: "Przyjdź!" Piotr wyszedł z łodzi, i krocząc po wodzie, przyszedł do Jezusa. Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: "Panie, ratuj mnie!" Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: "Czemu zwątpiłeś, małej wiary?" Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: "Prawdziwie jesteś Synem Bożym". Gdy się przeprawiali, przyszli do ziemi Genezaret. Ludzie miejscowi, poznawszy Go, rozesłali [posłańców] po całej tamtejszej okolicy, znieśli do Niego wszystkich chorych i prosili, żeby przynajmniej frędzli Jego płaszcza mogli się dotknąć; a wszyscy, którzy się Go dotknęli, zostali uzdrowieni.
................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 7 Sierpień 2017, 04:14   

...Łódź zaś była już sporo stadiów oddalona od brzegu, miotana falami, bo wiatr był przeciwny. Lecz o czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze. Uczniowie, zobaczywszy Go kroczącego po jeziorze, zlękli się myśląc, że to zjawa, i ze strachu krzyknęli. Jezus zaraz przemówił do nich: "Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!" Na to odezwał się Piotr: "Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie!" A On rzekł: "Przyjdź!" Piotr wyszedł z łodzi, i krocząc po wodzie, przyszedł do Jezusa. Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: "Panie, ratuj mnie!" Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: "Czemu zwątpiłeś, małej wiary?" Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: "Prawdziwie jesteś Synem Bożym"...

Powoli ustepuje noc...Ewangelia dzis - tak cudownie dodaje odwagi...tak wspaniale stawia na nogi, umacnia - i na duchu, i na ciele...Od wielu juz lat chodze za Jezusem po głebokiej wodzie...Zdarza sie, choc raczej juz rzadko, groźna wichura wywolujaca strach i wtedy zwyklam wyrzucac z pretensją Jezusowi: "Przeciez mnie poblogoslawiles"...
Bardzo kolorowe jest moje życie...jak w piosence...jak na niebie - to blekit, to chmury...z rzadka pioruny i błyskawice...Ciekawie mnie, Panie, wymysliłeś...A co mnie czeka!?...
CHWAŁA OJCU, I SYNOWI, I DUCHOWI ŚWIĘTEMU! tu i Tam...Teraz i Zawsze!
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 7 Sierpień 2017, 07:16   

DZięki Zosiu!
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 7 Sierpień 2017, 08:03   

"Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!" Odwazna wiara jest gwarancja pokonania wszelkich burz i wszystkich, najbardziej nawet groźnych wichrow historii.

Jesli Chrystus jest w lodzi, nic jej nie grozi. Z pewnoscia doplynie do portu przeznaczenia.

Nikt z nas nie jest jednak doskonaly. Kazdy posiada potrzebe bycia uleczonym przez Chrystusa, kazdy z nas oczekuje Zbawienia, czyli Pelni Zycia, w Krolestwie Bozym. Jest ono dla tych ktorzy przyjmuja Chrystusa i staraja sie dotknac chocby tylko fredzli Jego plaszcza. My mamy coś wiecej, bo Komunie swieta. Szczytem modlitwy jest Eucharystia – szczytowym rozumieniem i przezywaniem zycia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 7 Sierpień 2017, 08:05   

Dzisiaj, majac persepektywe ewangelicznej madrosci, mozemy powiedziec Mojzeszowi, a jeszcze bardziej samym sobie, ze podjecie sie Bozej misji, to podjecie sie dzwigania Chrystusowego krzyza, aby przez udzial w Jego smierci i Zmartwychwstaniu, mieć udzial w Pelni Zycia .

Entuzjazm stygnie bardzo szybko. Czlowiek przyzwyczaja sie do dobra, nawet takiego ktore mu ratuje zycie i nie czuje zadnej wdziecznosci dla jego dawcy. Co gorsze, burzy sie i narzeka, ubarwiajac i gloryfikujac czasy opresji i niedoli powolujac sie na dobra konsumpcyjne za korzystanie z ktorych trzeba bylo placic niewolnicza praca i ponizeniem.

Wdziecznosc jest bardzo szlachetna cechą. Czlowiek wiele traci ze swego czlowieczenstwa, gdy da sie uwieść roszczeniom i nie patrzy na to co jest sprawiedliwe, ale tylko na to co dla niego wygodne, to znaczy co dogadza jego żądzom.


Gdyby mój lud Mnie posłuchał,
a Izrael kroczył moimi drogami:
natychmiast zgniótłbym ich wrogów
i obrócił rękę na ich przeciwników.
A jego bym karmił wyborną pszenicą
i sycił miodem z opoki.


Modlmy sie o wiernosc Bogu we wszystkim co robimy i kim jestesmy. Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.

Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. (Mt 4,4b)
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 7 Sierpień 2017, 11:24   

Amen.


Trzeba było lęku i zwątpienia czyli prawdy o sobie, żeby powiedzieć

"Prawdziwie jesteś Synem Bożym"
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 7 Sierpień 2017, 17:41   

nie umiem sobie poradzić z bezradnością wobec cierpiących ludzi.
Możliwości pomocy są takie mizerne.
Staram się ufać że jeśli Pan Bóg dopuszcza cierpienie to jest ono potrzebne ale wnętrze boli
A gdzie moje zaufanie w Słowa,,Odwagi Ja jestem,nie bójcie się,,
Jakieś mizerne.Moze i dobrze bo kolejny raz wiem że nawet ufność jest darem
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 9 Sierpień 2017, 07:09   

Ufnosc Bogu jest szczegolnym darem. Jest siostra nadziei, ktora laczy nas z niebem. O te dary prosze dla wszystkich.
Boze blogoslaw nam nimi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group