Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Coroczna pielgrzymka do Matki Boskiej
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 SierpieÅ„ 2017, 11:16   Coroczna pielgrzymka do Matki Boskiej

Coroczna pielgrzymka do Matki Boskiej

Do Czestochowskiej i kazdej innej... pielgrzymka do MARYI. Z Warszawy, Lublina, z £odzi i kazdego innego miejsca na Ziemi. Kazdy dzien zaczynaj±c „Godzinkami” rano, nawet jesli ich nie spiewamy i nawet jesli nie sluchamy ich w Radio Maryja. Uczestniczymy w nich ufnym spojrzeniem w niebo z balkonu albo poprzez zamkniecie oczu przed Krzyzem albo ikona Maryi. Potem przez caly dzien, czy to w spiekocie zajêæ ktore s± przed nami, czy w deszcz i wszystkie kolejno zaliczane kaluze codziennych utrudnieñ ¿yciowych, idziemy na Boze zgromadzenie pielgrzymow, na Mszê sw. Tam znajdujemy pokarm i niezbedn± opiekê, aby nasz marsz nie rozmin±³ sie z Bozym blogoslawienstwem. Tam przystêpujemy te¿ do ¶wiêtej Komunii z Chrystusem, aby ona trwala i owocowala komunia z wszystkimi bioracymi udzial w pielgrzymce do Mary i jeszcze szerzej, z wszystkimi spotkanymi , az po wszystkich ludzi zyjacych na Ziemi, bo kazdy czlowiek jest powolany do Domu Ojca, gdzie nigdy nie zabraknie wina radosci Kany Galilejskiej i tego z chwalebnej Jerozolimy.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 SierpieÅ„ 2017, 11:20   

Mysle, ze wiadomo o co chodzi, mimo ze tekst jest malo instruktywny. Troche to nalezy przypisac mojemu "poetyckiemu" charakterowi, jak to nieraz sympatycznie przyganiaja mi bliscy, a troche jest to uczynione z premedytacja, aby nie okreslac zbyt scisle , co Duch Swiety moze uczynic ku mojemu i naszemu zdziwieniu, bo Duch Swiety to przeciez Duch Stworczy.

Dlatego dajmy Mu mowic i dajmy dzialac i.... dajmy tego znaki (swiadectwa) poprzez czynione tutaj wpisy.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 5 SierpieÅ„ 2017, 05:10   

Jaki byl moj pielgrzymkowy piatek ? Troche postny, mniej anizeli sobie to obiecalem. Wieczorem chrzest doroslych dziewczyn i dla jednej z nich I Komunia sw. Ich rodzice juz niedlugo bêd± mieli sakramentalny ¶lub. Przyjechali, chyba na wakacje z Anglii, a moze na stale? Duzo ludzi bylo w kosciele, ale nie z tej okazji, po prostu przyszli na Msze sw.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 5 SierpieÅ„ 2017, 06:56   

A mòj pi±tek jak w zwariowanym poci±gu.
Szybko,szybko,tyle na g³owie.
Mam do¶æ tego pêdu.
Duchu ¶wiêty b±d¼ dzi¶ naszym przewodnikiem i si³±
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 SierpieÅ„ 2017, 08:23   

Msza sw poranna, Spowiedzi, a po poludniu slub znajomej pary z "mojej" grupy Odnowy w Duchu Swietym i wesele az w Koluszkach... Duzo rozmow. Samochod mlodej pary sie spoznil, bo doznal awarii - "zlapali gume". Wszystko zaplanowane perfekcyjnie, przygotowane i czynione perfekcyjnie i ... "guma". Cale szczescie, ze Boze blogoslawienstwo nie polega na perfekcjonizmie i nie stosuje sie do perfekcyjnego swiata, ale do normalnego zycia.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 6 SierpieÅ„ 2017, 09:22   

Mój pi±tek:¶niadanie, brewiarz-jutrznia, przed po³udniem wyk³ady w Starym S±czu podczas trwania ósmego sympozjum o cz³owieku i ¶wiecie, powrót, obiad z mê¿em, Msza ¶w. o 16.00 z sakramentem namaszczenia chorych, potem wizyta na dzia³ce, na cmentarzu-powrót do mieszkania.
_________________
BML
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 SierpieÅ„ 2017, 14:49   

Lubie takie ...nie... filozoficzne wpisy tutaj. To takie DOMowe, wrecz rodzinne. Ucza mnie duzo wiecej niz filozofia, ktora lubie "odswietnie", bo na codzien raczej jest dla mnie malo uzyteczna. Moze wysnute z calosci pojedyncze madrosci ewangeliczne zakonczone pytaniem, jak to czyni Daria?
Odczytujac codziennosc innych wiele sie ucze. Nie praktykuje np. jak Basia brewiarza-jutrzni. Moze kiedys za jej przykladem zabiore sie za te praktyke. Jak mnie daleko do Was. Zaangazowanie Eli pamietliwoscia modlitewna i doucznie szperujacej w internecie Zosi, jest nie do przecenienia. Swiadectwa Gigi czy sporadyczne innych nie sa daremne. Tak konstatuje. Sama staram sie tez jak moge po swojemu i zgodnie z mozliwosciami. Pomagaja mi w tym oczywiscie przede wszystkim fachowe komentarze i wymyslone przez Zosie, a udzielane przez Abune blogoslawienstwa.
Niedzielnym, swiatecznym popoludniem, w sloneczna choc chlodna pogode Wszystkich pozdrawiam.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 SierpieÅ„ 2017, 08:09   

Dzisiaj rzucam na nasz skladkowy posilek :

https://youtu.be/jyAE4caF8Mw
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 8 SierpieÅ„ 2017, 23:02   

https://youtu.be/90fFSLM57bY
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group