Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.net

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
nasz D O M
Autor Wiadomość
Ave Maryja

Miejscowosc: Cała Ziemia
Wysłany: 24 Kwiecień 2017, 19:14   nasz D O M

nasz DOM

Dałeś mi życie Panie i tylko wtedy jestem w stanie przyjąć je rzeczywiście, jeśli potrafię w całośći oddać je Tobie.
Dałeś mi siebie Panie i tylko wtedy Cię na prawdę przyjmę, gdy oddam Tobie moją własną osobę.
Dałeś mi miłość swoją Panie i tylko wtedy ją pojmę, gdy swoją miłością na nią odpowiem.

Życie bez miłości nie ma sensu, bo z niej się ono przecież wywodzi i ku jej Pełni zmierza.
Miłość jest życiową szansą każdego człowieka. Kto jej nie znajdzie, kto ją zlekceważy lub sprzeda, kto siebie samego jej nie zawierzy - ten straci życie. Kto jej natomiast zaufa , ten jak Mojżesz pokona przeszkody i przez wodę i pustynię dojdzie do Nieba, czyli do Pełni Życia.

Przyjdź Panie Jezu, Marana tha.

Każdy ochrzczony wezwany jest do świętości i uzdolniony jest do niej dzięki Bożemu darowi Ducha Świętego. Naszą drogą, która prowadzi do Zbawienia jest Jezus Chrystus. Kroczenie nią polega na komunii z Nim w codzienności życia. Celem tej wędrówki jest Dom Ojca .
Kościól jest sakramentalną wspólnotą wierzących w Ewangelię. Jest on świątynią Boga i jednocześnie jest naszą Matką, która się nami opiekuje, nas wychowuje i życiowo wspiera.

Przyjmując powyższe założenia, chcemy stanowić wspólnotę DOMU, poprzez podobny akt oddania się Bogu Ojcu, w jedności z Chrystusem, przez Ducha Świętego.

Pragniemy naszym życiem uwielbiać Boga, wszystkim co czynimy i wszystkim kim jesteśmy, łącząc to nieustannie z eucharystyczną ofiarą Chrystusa i Jego Kościoła .

Pragniemy pełnić wolę Bożą mówiąc Maryjne „fiat” każdemu natchnieniu które pochodzi od Boga, sluchając i rozważając codziennie Jego słowa.

Pragniemy wspierać każdego miesiąca, naszą modlitwą, wraz z innymi wierzącymi, papieską intencję modlitwy.

Czynimy swoim pragnienie Chrystusa, wyrażone w Jego Arcykaplańskiej Modlitwie, wyrażające troskę o jedność Kościoła, aby świat poznał, że Jezus Chrystus jest posłany przez Ojca dla jego zbawienia.

image.jpg
Plik ściągnięto 3970 raz(y) 35.55 KB

ElzbietaS
Elzbieta

Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 24 Kwiecień 2017, 19:37   

To pewnie nie przypadek, ze dzisiaj usłyszałam historie bezdomnej kobiety, której marzeniem był dom z ogrodem. Tak jak kobieta o której napisał Ojciec wczoraj.
Zeby zycie nie zatrzymało sie na spełnieniu marzenia.
A przecież żal niespelnionych marzeń.

Przyjdz, Panie Jezu.

ElzbietaS
Elzbieta

Wysłany: 25 Kwiecień 2017, 02:36   

Jest propozycja, żebyśmy powyższy status DOMu, przedstawiony nam przez Ojca Zygmunta, przemysleniami, swiadectwami, w miarę możliwości utrzymywali w górnej części zakładki "Modliwa w naszym Domu". Niechby to było miejsce kształtowania sie naszej DOMowej wspólnoty.

barmal

Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 25 Kwiecień 2017, 13:25   

Alleluja Amen

Giga

Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 25 Kwiecień 2017, 16:44   

Zamiast DOMU -Zakład.Mało domowa nazwa.
Mieszkają tu starsi,chorzy,słabi.Najczesciej mają rodziny ale muszą przebywać tu.Nie dlatego że chcą.
Nie chcąt tu być.Nikt.
Obco .Formalnie .Urzędowo.W zgodzie z przepisami.

barmal

Wysłany: 25 Kwiecień 2017, 22:18   

,,gdy trochę pocierpicie sam was udoskonali" ( z dzisiejszego pierwszego czytania)

Giga

Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 29 Kwiecień 2017, 07:37   

,,Z dobrem przychodzi serce,choćby najmniejsze"ks.J.Twardowski

Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt

Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 4 Maj 2017, 14:52   

Elu, bardzo ladnie to opracowalas graficznie. Rzeczywiscie, twoja propozycja jest bardzo udana. Sadze, ze nikt nie bedzie mial za zle jezeli ta zakladka zaistnieje. Zdaje sie, ze Darkowi trzeba dac wyrazny sygnal o tej propozycji. Zobaczymy jak on zareaguje, bo od technicznej strony nie jestem w stanie nic zasugerowa.
Natomiast musze powiedziec, ze na rekolekcjach w Emaus (Francja), rowniez poruszylismy te sprawe, bo na What's up po arabsku trwa nieustanna konwersacja pomiedzy czlonkami i fanami arabskiego Domu. Oczywiscie nie mozna tego tlumaczyc na jezyk polski, bo musialby na to byc caly etat i prawdopodobnie niewielka korzysc, gdy sie nie zna osob.
Istotny jest jednak wymiar wiezi z Apostolstwem Modlitwy, Czytan liturgicznych i ich komentowania, modlitwy o jednosc Kosciola i wiezi z Soufanija (Myrna Nazzour). Byla rowniez mowa i to nie pierwszy raz, o akcie konsekracji i stylu zycia opartego o ten akt. SADZE ZE TEN ASPEKT NASZEGO ZYCIA DOMOWEGO MOZE BYC WSPOLNY. Jeszcze nie wiem jak to moze wygladac. ale krok po kroku, okaze sie to samo. Starajmy sie tylko miec baczenie na to co Duch Swiety do nas mowi.

ElzbietaS
Elzbieta

Wysłany: 13 Maj 2017, 14:48   

Dzisiaj wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, 
w domu rozmowa o Bogu, goszcze akurat kolezanke, dr teologii.
Przy stole moj maz.

... aby świat poznał, że Jezus Chrystus jest posłany przez Ojca dla jego zbawienia.

Wspomoz, Maryjo.

dbb

Wysłany: 14 Maj 2017, 12:37   

Rozmawialismy o Bogu.Przy stole moj maz /Ela/.
Ja wole juz bez meza prowadzic rozmowy na temat Boga. Malo kiedy konczy sie dobrze. Wierzymy w "Jednego Boga" ale kazdy po swojemu i wcale nam spojnie. Jak mozna rozmawiac z osoba, ktora negguje Trojce Swieta i twierdzi, ze na krzyzu nie umarl Jezus tylko ktos podstawiony. Zachwialo to cala moja rodzina i przyznam, ze i ja bywalo, boksowalam sie z watpliwosciami. Wierzy w Jezusa jako Proroka i tyle. Maryja byla swieta Dziewica, porodzila Jezusa ale nie Syna Bozego. No i co?
Tak wyglada wiara w Jednego Boga w naszej rodzinie. Maz sie modli do Mahometa i w kierunku poludnia. Ja modle sie do Jezusa i we wszystkie strony. O dzieciach nawet nie wspomne.
By sie nie wdawac w sprzeczki i przepychanki wole myslec o Bogu i odnajdywac Go w ciszy kosciola, i z Nim rozmawiac, a czasem wrecz milczec tak jak On. Otulam sie wtedy w pokoj Panski i ... juz dobrze.

ElzbietaS
Elzbieta

Wysłany: 6 Lipiec 2017, 08:45   

Dziś pierwszy czwartek miesiaca, jutro piątek.
Zacznijmy jeszcze raz. Połączmy intencje.
Wczoraj na mojej linii kolejowej znów samobójstwo.
To jak wojna wywołana przez samotność.
Milosci brakło.

Zabierz, Panie, i przyjmij całą
wolność moją, pamięć moją i rozum,
i wolę moją całą,
cokolwiek mam i posiadam.
Ty mi to wszystko dałeś
- Tobie to, Panie, oddaję.
Twoje jest wszystko.
Rozporządzaj tym w pełni
wedle swojej woli.
Daj mi jedynie miłość
Twoją i łaskę,
albowiem to mi wystarcza.

Amen.
/modlitwa Sw. Ignacego Loyoli/

dbb

Wysłany: 6 Lipiec 2017, 23:24   

Modlmy sie za mlodych, pogubionych, tak bolesnie poobijanych przez zycie, ze juz nie czuja dalszych uderzen zla.
Mojej kolezanki z choru syn, szesnastolatek, sliczny, dobry, grzeczny popelnil samobojstwo miesiac temu. Ona sama wyjechala i nie wiemy dokad. Malo ja znalam ale czasem przyjezdrzala po mnie i wiozla do jakiegos kosciola. Jest piekna kobieta w wieku ok, 45 lat, po doktoracie na KULu, ma problemy z soba. Wszyscy martwimy sie o nia. Prosze o modlitwe w jej intencji.
Boze pomoz nam w naszej ludzkiej bezsilnosci. Boze jestes naszym Najwazniejszym i naszym Wszystkim. Tak jak codzien dziekuje za Twoja obecnosc w naszym zyciu i prosze nie gniewaj sie na nas i nas nie opuszczaj.

ElzbietaS
Elzbieta

Wysłany: 21 Lipiec 2017, 08:31   

Modlmy sie za Polskę. Zeby nie została zmarnowana dana nam szansa.
Modlmy sie za Rządzących. O sile dla nich i wytrwałość.
Boze, chron Polskę.

Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt

Wysłany: 1 Sierpień 2017, 15:33   

Powialo Duchem w moja rocznice otrzymania swiecen kaplanskich. Ponizej "Suscipe", czyli poczatek modlitwy ofiarowania siebie samego Bogu jaką sie modli kazdy jezuita odbywajacy rekolekcje ignacjanskie (miesiac rekolekcji w kompletnym milczeniu), aby sie stala żywą treścią jego życia.

Ja tą modlitwą modlilem sie przed 50 laty, potem sie zamienila ona w sluby zakonne. Kazdy z nas moze to uczynic w ktoryms momencie swojego zycia, pozostajac ludźmi świeckimi. Wielu juz od dawna jej pragnie i idzie w tym kierunku (konsekracji). Nie ma na co czekac. Mozesz tutaj i juz teraz dac wyraz temu o czym Pan Bog wie doskonale. Mozesz to powiedziec w sposob uroczysty i publiczny, na forum Domu, jako wspolnocie Kościoła. W ten sposob staniesz sie również jej budowniczym.

Juz sie pojawily (powyzej) sugestie praktyczne, odnosnie tej konsekracji, jak i gdzie i kiedy moze sie ona wyrazic. O tym zawsze decyduje Duch Swiety ( Jego natchnienie ) w konkretnych warunkach zycia kazdego z nas.

Kto chce sie przylaczyc do tej wspolnoty, zwiazanej formalnie z Apostolstwem Modlitwy, moze sie wzorowac na moim akcie zawierzenia sie Bogu (ponizej). Niech to bedzie, o ile mozliwe, zindywidualizowana, osobista formula. Wcale nie chodzi o to aby byla "doskonala". Moze byc polaczona z jakims rodzajem swiadectwa zycia itd.

Oto moj tekst :

Suscipe

Ofiaruję Ci Panie samego siebie, jako akt wdzięczności za Twoją ofiarę miłości, jaką złożyłeś dla mojego zbawienia na krzyżu i uobecniasz w każdej Mszy św. Pozwól abym umiał żyć w stałej komunii z Tobą, wiernie spelniając każdą misję jaką mi zlecisz.

dbs

Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 2 Sierpień 2017, 07:02   

"...wiernie spelniając każdą misję..."

nieustannie

barmal

Wysłany: 2 Sierpień 2017, 08:00   

Amen Amen

dbb

Wysłany: 9 Sierpień 2017, 13:05   

Niech tak sie stanie Boze moj i Panie.

ElzbietaS
Elzbieta

Wysłany: 29 Październik 2017, 12:08   

... abym umiała ....pozwól i wspomóż Panie.

Wszystkich Świętych. Wracamy do domów, żeby być fizycznie bliżej tych co odeszli.
Z wiekiem to coraz trudniejsze.
Połączmy nasze modlitwy w naszym DOMu za tych, których kochaliśmy.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

dbb

Wysłany: 29 Październik 2017, 13:42   

Boze zywych i umarlych, spraw laskawie, abysmy razem chwalili Cie w niebie. Przez Chrystusa Pana naszego.
Jezu, nie badz nam Sedzia ale Zbawicielem.

Odpowiedz do tematu