Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 10SIERPNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 9 Sierpień 2017, 14:29   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 10SIERPNIA 2017

Czwartek, 10 SIERPNIA 2017
Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika


(Mdr 3,1-9)
Dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju. Choć nawet w ludzkim rozumieniu doznali kaźni, nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności. Po nieznacznym skarceniu dostąpią dóbr wielkich, Bóg ich bowiem doświadczył i znalazł ich godnymi siebie. Doświadczył ich jak złoto w tyglu i przyjął ich jak całopalną ofiarę. W dzień nawiedzenia swego zajaśnieją i rozbiegną się jak iskry po ściernisku. Będą sądzić ludy, zapanują nad narodami, a Pan królować będzie nad nimi na wieki. Ci, którzy Mu zaufali, zrozumieją prawdę, wierni w miłości będą przy Nim trwali: łaska bowiem i miłosierdzie dla Jego wybranych.

lub

(2 Kor 9,6-10)
Kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg. A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski, tak byście mając wszystkiego i zawsze pod dostatkiem, bogaci byli we wszystkie dobre uczynki według tego, co jest napisane: Rozproszył, dał ubogim, sprawiedliwość Jego trwa na wieki. Ten zaś, który daje nasienie siewcy, i chleba dostarczy ku pokrzepieniu, i ziarno rozmnoży, i zwiększy plon waszej sprawiedliwości.

(Ps 112,1-2.5-9)
REFREN: Mąż sprawiedliwy obdarza ubogich

Błogosławiony człowiek, który boi się Pana
i wielką radość znajduje w Jego przykazaniach.
Potomstwo jego będzie potężne na ziemi,
dostąpi błogosławieństwa pokolenie prawych.

Dobrze się wiedzie człowiekowi, który z litości pożycza
i swymi sprawami zarządza uczciwie.
Sprawiedliwy nigdy się nie zachwieje
i pozostanie w wiecznej pamięci.

Nie przelęknie się złej nowiny,
jego mocne serce zaufało Panu.
Jego wierne serce lękać się nie będzie
i spojrzy z wysoka na swych przeciwników.

Rozdaje i obdarza ubogich,
jego sprawiedliwość będzie trwała zawsze,
wywyższona z chwałą
będzie jego potęgą.

(J 12,26)
A kto by chciał Mi służyć, niech idzie na Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

(J 12,24-26)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie na Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 10 Sierpień 2017, 04:52   

(J 12,24-26)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie na Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.


Co ja na to poradze? - kocham swoje doczesne życie ale jednoczesnie wiem, ze ma ono sens, jesli prowadzi do prawdziwego zycia, ktore moze nastapic dopiero po smierci...
Świety Franciszek z Asyzu śmierc nazywa swoja siostra...Gdy bardzo cierpalam, niemalze z rozkosza myslalam o smierci. Czy o takie obumieranie chodzi w dzisiejszej Ewangelii?...Przezylam i mam pragnienie zakwitniecia na nowo i przyniesienia owocow...dobrych, własciwych owcow, ktore bylyby miłe dla Boga...Z Chrystusem, w Chrystusie i dla Chrystusa, myśle, ze jest to jeszcze mozliwe...

Boję sie trafienia do Domu Starcow...Gdy odwiedzalam w takim Domu koleżankę, już ś.p. Krysie (moją rówiesniczkę), czułam w nim zapach śmierci, zapach beznadziei, czegos przykrego, czego nie potrafię ująć w słowach...A jesli ludzie patrzacy na mnie teraz, samą w domu, nie odbierają mojej sytuacji podobnie?...Jak na tę chwilę, czuję nadal, a moze nawet bardziej niz przed laty, czuję sens mego trwania...Przed laty dziwilam się, ze starcy nie wariuja co godzinę ze strachu przed rychla juz śmiercią...Teraz, gdy sama zaznaję pokoju i radości starości...rozumiem, że Bóg - Stwórca przychodzi do człowieka, w swoim czasie, z potrzebnymai łaskami i nie przestaje błogosławić, gdy sie idzie za NIM...
Wszystko ma swój czas - mowi od tysiecy lat Kohelet...
Wszystko jest ŁASKĄ - mawiała "mała", b. mloda Święta Tereska..
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 10 Sierpień 2017, 09:11   

Smierc jest tajemnica zycia, dlatego kto ja ignoruje, ignoruje prawde o sobie samym i o swoim zyciu. Nie majac oczu ktore widza, jak ślepiec wpadnie wowczas do życiowego dołu i poniesie kleske.

Kto prawdziwie kocha, ten pragnie kochanemu sluzyc. Kto chce rzeczywiscie sluzyc Chrystusowi, ten powinien byc tam gdzie znajduje sie Chrystus, pozostajac z Nim w życiowej komunii. Inaczej jego sluzba bedzie tylko czczym werbalizmem i to samo stanie sie z jego szczesciem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 10 Sierpień 2017, 09:13   

„Hojnie siać, to haslo ktore nie odnosi sie do ilosci, ale do jakosci siewu, to znaczy w jakim duchu on sie odbywa, czy wyplywa to z serca, jako jego potrzeba i czy jest w tym sianiu radość i nadzieja. Wowczas siew przyniesie obfite plony, ktore nie będą sie odnosily tylko do materialnego dostatku, ale przede wszystkim do stylu zycia, do tego, ze jego sednem bedzie milosc, wzajemne zaufanie i szacunek do kazdego czlowieka.

Nie bojmy sie hojnosci. Nie bojmy sie zdrowego, szczerego odruchu serca, jesli jest ono motywowane miloscia. Nie bojmy sie, ze „nam nie wystarczy”, ze „ulegniemy falszywej egzaltacji”, ze „kuferek musi byc zawsze zamkniety, a klucz od niego trzeba miec przy sobie”..
Bojmy sie. Badzmy rozsadni, nie dajmy sie nabrac na pozory, nie ulegajmy falszywej egzaltacji, miejmy dystans do wszystkiego, nie ufajmy nawet samym sobie...
Chyba, ze chodzi o Boga, ktory nas kocha miloscia wieczna, ktora sie Wcielila dla nas i nawet na krzyzu byla nam wierna i nawet w grobie. I Zmartwychwstala dla nas i żyje , by nas doprowadzic do Ziemi Obiecanej, do życiowej PELNI. (por 2Kor 9,6-10)

Sprawiedliwy nigdy się nie zachwieje
i pozostanie w wiecznej pamięci.
Nie przelęknie się złej nowiny,
jego mocne serce zaufało Panu.
Jego wierne serce lękać się nie będzie
i spojrzy z wysoka na swych przeciwników.
Rozdaje i obdarza ubogich,
jego sprawiedliwość będzie trwała zawsze,
wywyższona z chwałą
będzie jego potęgą.


Niech nas blogoslawi Ten ktoremu ufamy, Wszechmogacy i Milosierny Bog, Ojciec i Syn i Duch Swiety
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 10 Sierpień 2017, 09:38   

Amen.


Największa tragedia człowieka jest status: niepotrzebny.
Tutejszy O. Paweł opowiadał historie kobiety umierającej w szpitalu na raka, która jeszcze przed smiercia ochrzciła trzy współpacjentki z pokoju.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 10 Sierpień 2017, 11:36   

"Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. "

I nie ma innej drogi.
Zaangażowanie się w życie. W każdą chwilę. Z radością i pogodą.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group