Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 12SIERPNIA 2017
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 11 Sierpień 2017, 14:49   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 12SIERPNIA 2017

Sobota, 12 SIERPNIA 2017

(Pwt 6,4-13)
Mojżesz mówił do ludu: Słuchaj, Izraelu, Pan, nasz Bóg - Pan jedyny. Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił. Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci dziś nakazuję. Wpoisz je twoim synom, będziesz o nich mówił przebywając w domu, w czasie podróży, kładąc się spać i wstając ze snu. Przywiążesz je do twojej ręki jako znak. Niech one ci będą ozdobą przed oczami. Wypisz je na odrzwiach swojego domu i na twoich bramach. Gdy Pan, Bóg twój, wprowadzi cię do ziemi, o której poprzysiągł przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi, że da tobie miasta wielkie i bogate, których nie budowałeś, domy pełne wszelkich dóbr, których nie zbierałeś, wykopane studnie, których nie kopałeś, winnice i gaje oliwne, których nie sadziłeś, kiedy będziesz jadł i nasycisz się - strzeż się, byś nie zapomniał o Panu, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Będziesz się bał Pana, Boga swego, będziesz Mu służył i na Jego imię będziesz przysięgał.

(Ps 18,2-3.7.47.51)
REFREN: Miłuję Ciebie, Panie, mocy moja

Miłuję Cię, Panie, mocy moja.
Panie, opoko moja i twierdzo, mój wybawicielu;
Boże, skało moja, na którą się chronię,
tarczo moja, mocy zbawienia mego i moja obrono.

Wzywałem Pana w moim utrapieniu,
wołałem do mojego Boga;
i głos mój usłyszał ze swojej Świątyni,
dotarł mój krzyk do Jego uszu.

Niech żyje Pan, niech będzie błogosławiona moja opoka,
niech będzie wywyższony mój Bóg i Zbawca.
Ty dajesz wielkie zwycięstwo królowi
i okazujesz łaskę dla Twego pomazańca.

(2 Tm 1,10b)
Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.

(Mt 17,14-20)
Pewien człowiek zbliżył się do Jezusa i padając przed Nim na kolana, prosił: Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. Przyprowadziłem go do Twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić. Na to Jezus odrzekł: O, plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was cierpieć? Przyprowadźcie Mi go tutaj! Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie. Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić? On zaś im rzekł: Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: Przesuń się stąd tam!, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was
......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 12 Sierpień 2017, 05:15   

(Mt 17,14-20)
Pewien człowiek zbliżył się do Jezusa i padając przed Nim na kolana, prosił: Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi...Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie....
...Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: Przesuń się stąd tam!, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was.


Mialam w bliskiej rodzinie epileptyków; teraz Jezus mówi, ze siedział w nich zły duch...
Gdy będziemy mieli wiare wielkosci ziarnka gorczycy - staniemy sie wszechmocni, nie bedzie dla nas spraw niemozliwych do załatwienia...Trudno tak wierzyc...trudno, bardzo trudno przesuwac góry...Chcialabym czynić cuda...dla Twojej chwały, Panie! Jednak na dziś - bardzo male, wrecz egoistyczne, sa moje prosby, Panie...Proszę, przymnóż mi wiary, mój Boże!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 12 Sierpień 2017, 08:31   

Wiara jest łaska ktorej udziela Bog, ale jest rowniez sprawnością moralną o ktora powinnismy zabiegac, szczegolnie wobec roznych prob zyciowych. Powinna to stanowić przedmiot naszej formacji duchowej.

Wiara prawdziwa, to wiara zdecydowana i calkowita. Jest to wiara pelnego zawierzenia Bogu. Pelni tej nie mozna osiagnąc inaczej jak tylko przez szczera, oddana milosc.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 12 Sierpień 2017, 08:37   

„Sluchaj Izraelu” to przysiega ślubna. Bog jest jedynym Panem mojego zycia, Bog ktory mnie kocha, ktorego imieniem jest Milosc – styl i treść Jego życia. On chce abym Go ukochal sercem ktore nie zna kompromisow, nie zna zdrady i nie zna balansowania pomiedzy „tak” i „nie.” Chce abym nalezal do Niego teraz i na zawsze, tak jak On mnie ukochal i daje mi siebie samego poprzez wspólne „teraz” wiecznej komunii z Nim, przez Jezusa Chrystusa, w Duchu Swietym.


Bog jest naszym jedynym Panem. Nie chodzi jednak o werbalne tylko wyznanie wiary, ale o swiadectwo wiernosci Bogu, poprzez pielegnowanie wdziecznej pamieci za to, ze Jego zbawcza milość objawila sie i ciagle sie objawia w naszej historii. My tez powinnismy dać wyraz wdzieczności w sposob namacalnie widoczny w historii naszego zycia. Nasza milosc potrzebuje wcielenia, aby zasluzyla sobie na miano autentyczności.


Miłuję Cię, Panie, mocy moja.
Panie, opoko moja i twierdzo, mój wybawicielu;
Boże, skało moja, na którą się chronię,
tarczo moja, mocy zbawienia mego i moja obrono.
Niech żyje Pan, niech będzie błogosławiona moja opoka,
niech będzie wywyższony mój Bóg i Zbawca


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group