Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 16SIERPNIA 2017
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 15 Sierpień 2017, 14:42   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 16SIERPNIA 2017

Środa, 16 SIERPNIA 2017

(Pwt 34,1-12)
Mojżesz wstąpił ze stepów Moabu na górę Nebo, na szczyt Pisga, naprzeciw Jerycha. Pan zaś pokazał mu całą ziemię Gilead aż po Dan, całą - Neftalego, ziemię Efraima i Manassesa, całą krainę Judy aż po Morze Zachodnie, Negeb, okręg doliny koło Jerycha, miasta palm, aż do Soaru. Rzekł Pan do niego: Oto kraj, który poprzysiągłem Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi tymi słowami: Dam go twemu potomstwu. Dałem ci go zobaczyć własnymi oczami, lecz tam nie wejdziesz. Tam, w krainie Moabu, według postanowienia Pana, umarł Mojżesz, sługa Pański. I pochowano go w dolinie krainy Moabu naprzeciw Bet-Peor, a nikt nie zna jego grobu aż po dziś dzień. W chwili śmierci miał Mojżesz sto dwadzieścia lat, a wzrok jego nie był przyćmiony i siły go nie opuściły. Izraelici opłakiwali Mojżeszana stepach Moabu przez trzydzieści dni. Potem skończyły się dni żałoby po Mojżeszu. Jozue, syn Nuna, pełen był ducha mądrości, gdyż Mojżesz włożył na niego ręce. Słuchali go Izraelici i czynili, jak im Pan rozkazał przez Mojżesza. Nie powstał więcej w Izraelu prorok podobny do Mojżesza, który by poznał Pana twarzą w twarz, ani równy we wszystkich znakach i cudach, które polecił mu Pan czynić w ziemi egipskiej wobec faraona, wszystkich sług jego i całego jego kraju; ani równy mocą ręki i całą wielką grozą, jaką wywołał Mojżesz na oczach całego Izraela.

(Ps 66,1-3.5.8.16-17)
REFREN: Błogosławiony Bóg, co daje życie

Z radością sławcie Boga wszystkie ziemie,
opiewajcie chwałę Jego imienia,
cześć Mu wspaniałą oddajcie.
Powiedzcie Bogu: „Jak zadziwiające są Twe dzieła!”

Przyjdźcie i patrzcie na dzieła Boga:
zadziwiających rzeczy dokonał wśród ludzi.
Błogosławcie, ludy, naszemu Bogu
i rozgłaszajcie Jego chwałę.

Przyjdźcie i słuchajcie wszyscy, którzy boicie się Boga,
opowiem, co uczynił mej duszy.
Do niego wołałem moimi ustami,
chwaliłem Go moim językiem.

(2 Kor 5,19)
Albowiem w Chrystusie Bóg jednał z sobą świat, nam zaś przekazując słowo jednania.

(Mt 18,15-20)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Gdy brat twój zgrzeszy, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.
.................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 16 Sierpień 2017, 03:41   

...zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.

Posrod dwojga lu trojga modlacych się zgodnie, jest zawsze Chrystus. Dzieki takiej Jego obecności pośród nas, Bóg Ojciec, myślę, że glownie ze względu na Syna, spelnia wszystkie, sensowne nasze prosby. Gdy o tym rozmyslam, dzwieczy mi w uszach i sercu piekny wiersz Abuny Zygmunta o Chrystusie:

Chrystus


ma rozpiętą koszulę

włosy spadają Mu na ramiona

idzie szybkim krokiem

płynie po przestworzach

goni cienie gasnące

po ciemnych zaułkach istnienia

zapala je na nowo

każdy ożywia

stwórczym wypowiedzeniem

jego imienia

nie śpieszy się zbytnio

jest przecież

Odwiecznym Synem Boga

ale Jego serce bije z tak mocno

jak każdego człowieka

który naprawdę

kocha
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 16 Sierpień 2017, 06:20   

Nie chodzi o potepienie, ale o uratowanie grzesznika. Chodzi aby zrozumial swoj blad i zmienil swoje postepowanie. Jesli ma zla wole i nie chce sluchac Kosciola, nalezy stronic od niego. Chodzi bowiem o to aby nie poszerzal sie obszar korupcji, a ten ktory zle czyni aby latwiej mogl to dojrzec.

Nie chodzi o pragmatyke, ale chodzi o cos wiecej, o werdykt i decyzje, ktore maja odniesienie do wiecznego powolania czlowieka, czyli do jego Zbawienia.

Bog blogoslawi jednosci i solidarnosci ludzkiej, podejmowanej w Jego imie. Posiada ona sankcje Boskości i posiada Boska skutecznosc.

Jednosc ludzka podjeta i zachowywana w imie Boze, posiada cechę mistycznej jednosci z Bogiem. Stanowi to podstawe blogoslawienstwa zwiazanego z sakramentem malzenstwa i jest podstawa blogoslawienstwa zwiazanego z zyciem konsekrowanym w Kosciele.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 16 Sierpień 2017, 06:27   

Mojżesz jest zapowiedzia Chrystusa. Jest on „slugą Panskim” i „nikt nie zna jego grobu”, co mozna widziec jako zapowiedz Zmartwychwstania i Wniebowstapienia Jezusa. Mojzesz „poznal Pana twarza w twarz” , czego pełnią jest Jezus Chrystus, Jednorodzony Syn Boga, a „znaki i cuda” Mojżesza sa preludium dla cudu Zbawienia czlowieka i świata, dokonanego przez Chrystusa.

Odprawiono trzydziestodniowa zalobę po śmierci Mojzesza. Czy tutaj sa korzenie tradycji odprawiania „Mszy gregorianskich” za zmarlych (30 kolejnych dni)

Z radością sławcie Boga wszystkie ziemie,
opiewajcie chwałę Jego imienia,
cześć Mu wspaniałą oddajcie.
Błogosławcie, ludy, naszemu Bogu
i rozgłaszajcie Jego chwałę

Niech przyjmie nasze uwielbienie i niech nas blogoslawi Wszechmogacy Bog, Ojciec i Syn i Duch Swiety

W Chrystusie Bóg jednał z sobą świat, nam zaś przekazując słowo jednania. (2 Kor 5,19)
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 16 Sierpień 2017, 17:39   

Jaki trudny dzień.. dziękuję Boże że jesteś ze mną
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group