Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 23SIERPNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 22 Sierpień 2017, 14:56   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 23SIERPNIA 2017

Środa, 23 SIERPNIA 2017

(Sdz 9,6-15)
Wszyscy możni miasta Sychem oraz cały gród Millo zgromadzili się i przyszedłszy pod dąb gdzie stała stela w Sychem, ogłosili Abimeleka królem. Doniesiono o tym Jotamowi, którzy poszedłszy, stanął na szczycie góry Garizim, a podniósłszy głos, tak do nich wołał: Posłuchajcie mnie, możni Sychem, a Bóg usłyszy was także. Zebrały się drzewa, aby namaścić króla nad sobą. Rzekły do oliwki: Króluj nad nami! Odpowiedziała im oliwka: Czyż mam się wyrzec mojej oliwy, która służy czci bogów i ludzi, aby pójść i kołysać się ponad drzewami? Z kolei zwróciły się drzewa do drzewa figowego: Chodź ty i króluj nad nami! Odpowiedziało im drzewo figowe: Czyż mamy się wyrzec mojej słodyczy i wybornego mego owocu, aby pójść i kołysać się ponad drzewami? Następnie rzekły drzewa do krzewu winnego: Chodź ty i króluj nad nami! Krzew winny im odpowiedział: Czyż mam się wyrzec mojego soku, rozweselającego bogów i ludzi, aby pójść i kołysać się ponad drzewami? Wówczas rzekły wszystkie drzewa do krzewu cierniowego: Chodź ty i króluj nad nami! Odpowiedział krzew cierniowy drzewom: Jeśli naprawdę chcecie mnie namaścić na króla, chodźcie i odpoczywajcie w moim cieniu! A jeśli nie, niech ogień wyjdzie z krzewu cierniowego i spali cedry libańskie.

(Ps 21,2-7)
REFREN: Król się weseli z Twej potęgi, Panie

Panie, król się weseli z Twojej potęgi
i z Twojej pomocy tak bardzo się cieszy.
Spełniłeś pragnienie jego serca
i nie odmówiłeś błaganiom warg jego.

Bo pomyślne błogosławieństwo wcześniej nań zesłałeś,
szczerozłotą koronę włożyłeś mu na głowę.
Prosił Ciebie o życie, Ty go obdarzyłeś
długimi dniami na wieki i na zawsze.

Wielka jest chwała dzięki Twej pomocy,
ozdobiłeś go dostojeństwem i blaskiem.
Boś go błogosławieństwem uczynił na wieki,
napełniłeś go radością Twojej obecności.

(Hbr 4,12)
Żywe bowiem jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

(Mt 20,1-16a)
Jezus opowiedział swoim uczniom następującę przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy. Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, i rzekł do nich: Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam. Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił. Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? Odpowiedzieli mu: Bo nas nikt nie najął. Rzekł im: Idźcie i wy do winnicy! A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych! Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty. Na to odrzekł jednemu z nich: Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje i odejdź! Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry? Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi.
...............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 22 Sierpień 2017, 21:09   

Nie mogę się oprzeć myśli,
ze nawet tym co dostali więcej niż powinni było pewnie troche głupio.

Ale jeżeli łatwiej nam modlić się o niebo dla tych, których nie znamy
niz przyjac z radością wyróżnienie tych, których znamy
to co warta jest ta modlitwa?
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 23 Sierpień 2017, 04:32   

(Mt 20,1-16a)
Jezus opowiedział swoim uczniom następującę przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy. Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, i rzekł do nich: Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam. Oni poszli. Wyszedłszy ponownie...
...lecz i oni otrzymali po denarze. Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty. Na to odrzekł jednemu z nich: Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje i odejdź! Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry? Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi...


Okazuje sie, ze o Królestwie Niebieskim mozna nieskonczenie...i co jedna Przypowiesc, to jest ciekawiej...Podana dzisiaj - jakze wiele mowi o tzw. Bożej ekonomii, o Bozej sprawiedliwosci, o wspaniałomyslnosci Boga Ojca...o Jego dla mnie Milosci...Dzisiejsza Przypowiesc jest tak piekna, jasna i głeboka, ze zachodzi obawa, iz kazdy moj komentarz moze ją zagłuszyc, spłycic...Cieple uczucie wdziecznosci zalewa moje serce kadorazowo, gdy ją tu dzis słysze...
Samo życie! Za ziemskich czasów Jezusa ludzie byli tacy sami jak dzis; tak samo reagowali na traktowanie ich przez pracodawcow, na nierowną, wg nich sprawiedliwosc przy "awansach płacowych"...Jak dziś!
Bóg dla kazdego znajdzie zatrudnienie, kazdemu da szanse bycia potrzebnym; nigdy na Jego szczodrobliwosc nie będzie za późno, gdy człowiek Mu zaufa...
A że rozdaje nierowno?...Kazdy moze stac sie pełnym Jego ŁASKI...Tyle tylko, ze jestesmy nierownymi naczyniami - ja jestem wielkosci naparstka; brat obok - wielkosci wiadra...
BĄDŹ WOLA TWOJA, UKOCHANY OJCZE NASZ!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 Sierpień 2017, 07:59   

Pierwsi robotnicy mieli luksus pokoju i bezpieczenstwa jaki dawala im umowa z gospodarzem, ze otrzymaja denara za dzien pracy. Nastepni natomiast nie wiedzieli jakie bedzie ich wynagrodzenie. Zdali sie w tym na wielkodusznosc albo na jej brak ze strony gospodarza. Ostatni ktorzy przyszli do pracy, caly dzien bezczynnie stali na placu i czekali azeby ich ktos wynajal i cierpieli z tego powodu, ze ich szanse systematycznie malały i prawdopodobnie z pustymi rekami powroca do domu. Mimo braku szans, mimo smutku, wytrwale czekali. Milosierdzie Boze jest bardziej sprawiedliwe anizeli sprawiedliwosc ludzka, bo patrzy glebiej na czlowieka i z wieksza empatia, anizeli czynia to suche procedury administracyjne.

Milość milosierna widzi i ROZUMIE biednych i slabych, potrzebujacych wsparcia materialnego i duchowego, niezaleznie od tego czy mieszcza sie w oficjalnych procedurach pomocowych.

Nie tylko wartosci „ilosciowe” okrslają czlowieka, ale równiez to co „jakosciowo” go konstytuuje, co go smuci albo raduje, co napawa nadzieja albo mu tę nadzieje odbiera.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 Sierpień 2017, 08:00   

Dobry wybor to rzecz bardzo wazna, determinujaca dalsze wyboru i dalsze życie. Wybor latwo moze wypaczyc zbytnia pewnosc siebie, lenistwo duchowe, uprzedzenia i zle wplywy.

Dobry lub zly wybor, to dobre albo zle tego wyboru konsekwencje. Jezeli wybrano ciernie ktore sie pali aby grunt oczyscic, to beda mieli ogien i ciernie.

Jezeli wybierasz cos co nie ma wartosci, bo w tym momencie rozwiazuje ci to problem, bedziesz mial problem za chwile, ktorego juz nie rozwiążesz.

Panie, król się weseli z Twojej potęgi
i z Twojej pomocy tak bardzo się cieszy.
Spełniłeś pragnienie jego serca
i nie odmówiłeś błaganiom warg jego.
Wielka jest chwała dzięki Twej pomocy,
ozdobiłeś go dostojeństwem i blaskiem.
Boś go błogosławieństwem uczynił na wieki,
napełniłeś go radością Twojej obecności


Mesjaniczny hymn. Radujmy sie razem z Chrystusem. Niech nas blogoslawi ta radoscia Wszechmogacy Bog, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 23 Sierpień 2017, 19:01   

Wielka jest chwała dzięki Twej pomocy😆
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group