Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 27WRZEŚNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 26 Wrzesień 2017, 16:06   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 27WRZEŚNIA 2017

Środa, 27 WRZEŚNIA 2017
Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera


(Ezd 9,5-9)
Ja Ezdrasz w czasie ofiary wieczornej podniosłem się z upokorzenia mojego, w rozdartej szacie i płaszczu padłem na kolana, wyciągnąłem dłonie do Pana, Boga mojego, i rzekłem: Boże mój! Bardzo się wstydzę, Boże mój, podnieść twarz do Ciebie, albowiem przestępstwa nasze wzrosły powyżej głowy, a wina nasza wzbiła się do nieba. Od dni ojców naszych aż po dziś dzień ciąży na nas wielka wina. My, królowie nasi, kapłani nasi zostaliśmy wydani za nasze przestępstwa pod władzę królów krain tych, pod miecz, w niewolę, na złupienie i na publiczne pośmiewisko, jak to jest dziś. A teraz zaledwie na chwilę przyszło zmiłowanie od Pana, Boga naszego, przez to, że pozostawił nam garstkę ocalonych, że w swoim miejscu świętym dał nam dach nad głową, że Bóg nasz rozjaśnił oczy nasze i że pozwolił nam w niewoli naszej trochę odetchnąć - bo przecież jesteśmy niewolnikami. Ale w niewoli naszej nie opuścił nas Bóg nasz, lecz dał nam znaleźć względy u królów perskich, pozwalając nam odżyć, byśmy mogli wznieść dom Boga naszego i odbudować jego ruiny - dając nam ostoję w Judzie i Jerozolimie.

(Tb 13,2-4.7-8)
REFREN: Pan bardzo wielki, żyjący na wieki

Bóg karze i okazuje miłosierdzie,
posyła do Otchłani pod ziemię
i wyprowadza z największej zagłady.
I nie ma nikogo, kto by uszedł Jego ręki.

Ponieważ On was rozproszył między narodami
i tam okazywał wam swoją wielkość,
wynoście Go pochwałami przed wszystkim, co żyje,
ponieważ On sam jest Panem i Bogiem naszym.

A teraz spójrzcie, co On wam wyświadczył,
i dziękujcie Mu pełnym głosem,
uwielbiajcie Pana sprawiedliwego
i wysławiajcie Króla wieków.

Ja zaś wysławiam Go w ziemi mego wygnania
i narodowi grzeszników opowiadam moc i wielkość Jego.
Nawróćcie się, grzesznicy, i postępujcie przed Nim sprawiedliwie,
kto wie, może sobie w was upodoba i okaże wam miłosierdzie.

(Mk 1,15)
Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

(Łk 9,1-6)
Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, tam pozostańcie i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśli was gdzie nie przyjmą, wyjdźcie z tego miasta i strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim! Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.
.................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 27 Wrzesień 2017, 04:46   

...I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, tam pozostańcie i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśli was gdzie nie przyjmą, wyjdźcie z tego miasta i strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim...

...aby głosili Królestwo Boże ...
Czyli - co? Bez chleba, bez pieniedzy...Co mieli do zaoferowania?...Uzdrowienia...radosc życia...pokój...
Zwrócono mi kiedys uwage, ze mowie za duzo o Bogu, ze nie powinnam tego robic, bo wiara jest sprawa prywatna kazdego czlowieka... Ale ja wim swoje!
Prowadź nas, Boże, do Swojego Królestwa, proszę!
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu! - teraz i zawsze,,,

(Mk 1,15)
Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię
.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 27 Wrzesień 2017, 08:25   

Istotą ewangelizacji jest gloszenie Krolestwa Bozego i uzdrawianie chorych. Samo tylko gloszenie Ewangelii jest goloslowiem albo wręcz propagandą. Cuda uleczenia cielesnego i duchowego sa czyms zwyczajnym w Kosciele. Sa to znaki zbawczej obecnosci Chrystusa, ktory dziala przez Jego uczniow... i tu sie zaczyna rachunek sumienia.


Madry nie potrzebuje ciaglego zagladania do Googli, aby cos madrego powiedział. Skupionego na wykonaniu swojego zadania nie rozproszy mucha, a piekno by bylo dostrzezone nie potrzebuje drogocennych ubran. Skutecznosc misji apostolskiej nie zalezy od jej technicznego wyposazenia, ale od umocowania apostolskiego tego ktory ja spelnia, to znaczy otrzymania od Chrystusa „mocy i wladzy nad wszystkimi zlymi duchami i wladzy leczenia chorob”. Wowczas mozna skutecznie glosic Krolestwo Boze.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 27 Wrzesień 2017, 08:26   

Wstyd o ktorym tutaj mowa, to wstyd moralny, naturalny wynik zrozumienia wlasnego i wspolnotowego grzechu. Jest on znakiem autentycznosci nawrocenia. Zrozumienie grzechu polega nie tylko na przyznaniu sie do obrazy jakiegos konkretnego przepisu prawa, ale na uznaniu, ze sa z tym zwiazane jakies konkretne zle skutki dla mojego osobistego i naszego wspolnotowego zycia.

Prawdziwa pokora jest probierzem duchowej sily. Prawdziwa pokora jest gwarancją doprowadzenia do szczesliwego konca budowli naszego zycia. Tryumfalizm natomiast jest bardzo niebezpieczny i bardzo zwodniczy. Daje on krotkotrwala radosc, nieswiadoma tego, ze jest to zapowiedz klęski. Im bardziej jest on rozbuchany, tym kleska będzie bardziej dotkliwa.

A teraz spójrzcie, co On wam wyświadczył,
i dziękujcie Mu pełnym głosem,
uwielbiajcie Pana sprawiedliwego
i wysławiajcie Króla wieków.


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmgacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 27 Wrzesień 2017, 08:48   

"Jeśli was gdzie nie przyjmą, wyjdźcie z tego miasta i strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!" (Łk 9)

Zawsze stale mnie ten fragment zastanawia i zachwyca. Prosty gest, który pozwala znieść odrzucenie, niechęć.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group