Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 28WRZE¦NIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały ¦wiat
WysĹ‚any: 27 WrzesieĹ„ 2017, 15:43   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 28WRZE¦NIA 2017

Czwartek, 28 WRZE¦NIA 2017
Wspomnienie ¶w. Wacława, męczennika


(Ag 1,1-8)
W drugim roku [rz±dów] króla Dariusza, w pierwszym dniu szóstego miesi±ca Pan skierował te słowa przez proroka Aggeusza do Zorobabela, syna Szealtiela, namiestnika Judy, i do arcykapłana Jozuego, syna Josadaka: Tak mówi Pan Zastępów: Ten lud powiada: Jeszcze nie nadszedł czas, aby odbudowywać dom Pański. Wówczas Pan skierował te słowa przez proroka Aggeusza: Czy to jest czas stosowny dla was, by spoczywać w domach wyłożonych płytami, podczas gdy ten dom leży w gruzach? Teraz więc - tak mówi Pan Zastępów: Rozważcie tylko, jak się wam wiedzie! Siejecie wiele, lecz plon macie lichy; przyjmujecie pokarm, lecz nie ma go do syto¶ci; pijecie, lecz nie gasicie pragnienia; okrywacie się, lecz się nie rozgrzewacie; ten, kto pracuje, aby zarobić, pracuje [odkładaj±c] do dziurawego mieszka! Tak mówi Pan Zastępów: WyjdĽcie w góry i sprowadĽcie drewno, a budujcie ten dom, bym sobie w nim upodobał i doznał czci - mówi Pan.

(Ps 149,1-6.9)
REFREN: ¦piewajcie Panu, bo swój lud miłuje

¦piewajcie Panu pie¶ń now±;
gło¶cie Jego chwałę w zgromadzeniu ¶więtych.
Niech się Izrael cieszy swoim Stwórc±,
a synowie Syjonu raduj± swym królem.

Niech imię Jego czcz± tańcem,
niech graj± Mu na bębnie i cytrze.
Bo Pan lud swój miłuje,
pokornych wieńczy zwycięstwem.

Niech się ¶więci ciesz± w chwale,
niech się wesel± na łożach biesiadnych.
Chwała Boża niech będzie w ich ustach,
to jest chwał± wszystkich Jego ¶więtych.

(J 14,6)
Ja jestem drog±, prawd± i życiem, nikt nie przychodzi do ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

(Łk 9,7-9)
Tetrarcha Herod usłyszał o wszystkich cudach zdziałanych przez Jezusa i był zaniepokojony. Niektórzy bowiem mówili, że Jan powstał z martwych; inni, że Eliasz się zjawił; jeszcze inni, że który¶ z dawnych proroków zmartwychwstał. Lecz Herod mówił: Jana ja ¶ci±ć kazałem. Któż więc jest Ten, o którym takie rzeczy słyszę? I chciał Go zobaczyć.
...............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysĹ‚any: 28 WrzesieĹ„ 2017, 05:16   

(J 14,6)
Ja jestem drog±, prawd± i życiem, nikt nie przychodzi do ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.


Ty jeste¶ DROGˇ ...- idę i do konca chcę ni± isc, mój Panie Jezu...

Cudnie jest poznac PRAWDĘ...- dzięki, że mi j± odsloniłe¶, Panie...

ŻYCIE moje...- dziekuję, Panie Jezu...

(Łk 9,7-9)
Tetrarcha Herod usłyszał o wszystkich cudach zdziałanych przez Jezusa i był zaniepokojony. Niektórzy bowiem mówili, że Jan powstał z martwych; inni, że Eliasz się zjawił; jeszcze inni, że który¶ z dawnych proroków zmartwychwstał. Lecz Herod mówił: Jana ja ¶ci±ć kazałem. Któż więc jest Ten, o którym takie rzeczy słyszę? I chciał Go zobaczyć.


...i był zaniepokojony...I chciał Go zobaczyć...Herod - zabójca..
Ludzie róznie mówili... mieli przeczucie zmartwychwstawania...
Prorocy, mimo, ze pomarli, byli, w ich odczuciach, żywi...
Jakie to szczescie - spotkac w życiu Boga...poznać Prawdę...prawdziwie ŻYĆ...
B±dĽ uwielbiony, Wszechmog±cy, Miłosierny, Boże!
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysĹ‚any: 28 WrzesieĹ„ 2017, 08:20   

"Niech imię Jego czcz± tańcem,
niech graj± Mu na bębnie i cytrze. "(Ps 149)

Cieszmy się tym dniem:)
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 28 WrzesieĹ„ 2017, 08:37   

Chcial Go zobaczyc? Co to oznacza? Wtedy gdy trzymal Jana Chrzciciela w lochach swojego palacu, chociaz to go irytowalo i niepokoilo, przeciez jak mowi Ewangelia, chetnie go sluchal. Slyszal teraz o cudach Jezusa i byl tym „zaniepokojony”. Wiemy dlaczego, bo zabił proroka. Czul, ze ta zbrodnia wraca do niego. Wbrew temu w co wierzy ¶wiat, nie wszystko potrafi zalatwic pieniadz i brutalna sila. Slowo Boga jest niezniszczalne i ono dokonuje sprawiedliwego osadu kazdego czynu ludzkiego i kazdego czlowieka. To slowo jest pelne zycia, o czym ¶wiadcz± czynione przez nie cuda.

¦piewajcie Panu pie¶ń now±;
gło¶cie Jego chwałę w zgromadzeniu ¶więtych.
Niech się Izrael cieszy swoim Stwórc±,
a synowie Syjonu raduj± swym królem.
Niech się ¶więci ciesz± w chwale,
niech się wesel± na łożach biesiadnych.
Chwała Boża niech będzie w ich ustach,
to jest chwał± wszystkich Jego ¶więtych.


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 28 WrzesieĹ„ 2017, 08:38   

„Ten lud powiada: Jeszcze nie nadszedł czas, aby odbudowywać dom Pański”. Takie postawienie sprawy stanowi dyplomatyczn± odmowę, czyli odmowę bez formalnego o niej powiadomienia. Pozornie wyraza sie zgodę, ktora jednak jest tak uwarunkowana, ze nie skutkuje zadnym dzialaniem - jest ozdobnikiem, albo asekuracja przed oskarzeniem o zdrade.


„Czy to jest czas stosowny dla was, by spoczywać w domach wyłożonych płytami, podczas gdy ten dom leży w gruzach?” Co znaczy pogon za przyjemnosciami i szal konsumowania, gdy ludzie gina z glodu? Czy mozna być wtedy szczesliwym? Jaki sens ma nasza poboznosc, ktora jednoczesnie lekcewazy przesladowanie, kiedy sie go niszczy, chc±c go usunac nawet z Ziemi Biblijnej na ktorej sie narodzil ?

Materializm nie jest odpowiedzia na ludzkie pragnienie szcze¶cia, jest trudem„odkladania (tego co sie zarobi) do dziurawego mieszka”.
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group