Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.net

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Z jezuitami z calej Polski do Kalisza
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt

Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Wrzesień 2017, 08:53   Z jezuitami z calej Polski do Kalisza

Jedziemy do Kalisza, miasta poczatkow mojego zycia zakonnego. Dwa lata tutaj wlasnie odbywalem nowicjat. Jaki to jest wazny okres zycia. Jak bardzo Panu Bogu jestem wdzieczny za ten czas i jak bardzo cenie sobie niepozornego czlowieczka, czasem wrecz smiesznego, o. Piskoraka, mistrza nowicjatu. Ile on nas nauczyl i to w najlepszy sposob, bo inspirujac nas duchowo i intelektualnie. Na ile naszych pomyslow sie zgodzil, zebysmy sprawdzili sie w tych zadaniach ktore sobie postawilismy i zebysmy wiedzieli, ze robic programy i zglaszac dezyderaty to nie jest to samo co chwycic za plug, zaprzadz konia i orac...

Jedziemy zawierzyc sie opiece sw. Jozefa, ktore od czasu wojny robia obie polskie prowincje jezuickie, jako spelnienie obietnicy zwiazanej z zawierzeniem sie polskich jezuitow jego opiece. Przyrzekli wowczas, ze jesli wyjda z zyciem z obozu zaglady w Dachau, to beda co roku przybywac do Kalisza, do jego sanktuarium z podziekowaniem i ponownym powierzeniem sie jemu. Zostali cudownie uwolnieni, wraz z innymi wiezniami dnia 19 marca, czyli w jego swieto.

Do tego sanktuarium udawalem sie przez dwa lata co czwartek, w milczeniu, razem z innymi nowicjuszami, po zakonczeniu naszej porannej Mszy sw, na kilkunastuminutowa adoracje.

Sw. Jozef w tym sanktuarium nie wystepuje samotnie, ale jak to powinno byc, z Maryja i Jezusem, a wiec w pewnym sensie jest to sanktuarium Rodziny Swietej. Mam wielkie pragnienie, aby DOM rowniez powierzyc jego opiece.

I TO UCZYNILEM.

Mam filmik z blogoslawienstwem i troche zdjec z tego wydarzenia, ale niestety tylko na facebooku. Do naszego DOMu moze to przeniesc chyba tylko Juliusz...

Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt

Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Wrzesień 2017, 09:39   

Przepraszam za malenkie przeklamanie. Wlasnie wracam z porannej kawy i tam zaslyszalem od zakonnych autorytetow, ze wiezniowie z Dachau zostali uwolnieni nie w dniu marcowego swieta sw. Jozefa, a w ostatnim dniu nowenny do sw. Jozefa, ktora wspolnie odprawiali.

Odpowiedz do tematu