Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Poniedziałek - Czytania i Błogosławieństwo - 2.X.2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 1 PaÄ˝dziernik 2017, 15:04   Poniedziałek - Czytania i Błogosławieństwo - 2.X.2017

Poniedziałek, 2 PAŹDZIERNIKA 2017
Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów


(Wj 23,20-23)
Tak mówi Pan: Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. Szanuj go i bądź uważny na jego słowa. Nie sprzeciwiaj się mu w niczym, gdyż nie przebaczy waszych przewinień, bo imię moje jest w nim. Jeśli będziesz wiernie słuchał jego głosu i wykonywał to wszystko, co ci polecam, będę nieprzyjacielem twoich nieprzyjaciół i będę odnosił się wrogo do odnoszących się tak do ciebie. Mój anioł poprzedzi cię i zaprowadzi do Amoryty, Chetyty, Peryzzyty, Kananejczyka, Chiwwity, Jebusyty, a Ja ich wygładzę.

(Ps 91,1-6.10-11)
REFREN: Aniołom kazał, by strzegli ciebie

Kto się w opiekę oddał Najwyższemu
i mieszka w cieniu Wszechmocnego,
mówi do Pana: „Tyś moją ucieczką i twierdzą,
Boże mój, któremu ufam”.

Bo On sam cię wyzwoli z sideł myśliwego
i od słowa niosącego zgubę.
Okryje cię swoimi piórami,
pod Jego skrzydła się schronisz.

Wierność Jego jest puklerzem i tarczą;
nie ulękniesz się strachu nocnego.
Ani strzały za dnia lecącej,
ani zarazy, co skrada się w mroku,
ani moru niszczącego w południe.

Nie przystąpi do ciebie niedola,
a cios nie dosięgnie twego namiotu.
Bo rozkazał swoim aniołom,
aby cię strzegli na Wszystkich twych drogach.

(Ps 103,21)
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego Aniołowie, wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę!

(Mt 18,1-5.10)
W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim? On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje. Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.
....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 1 PaÄ˝dziernik 2017, 22:29   

Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim? – pytaja uczniowie Chrystusa. Widac, ze przesladowal ich ten problem, ze bylo to dla nich bardzo wazne.
Chrystus im zwraca uwage na to, aby w pierwszym rzedzie zatroszczyli sie o WEJSCIE do Krolestwa Bozego, bo zabiegajac o to aby byc „wielkimi”, moga do niego nie trafic. Potrzebna jest im prostota dziecka i zamiast konkurowania ze soba, powinni sie starac o ducha milości. W ten sposob zagwarantuja sobie wejscie i zarazem doswiadczenie Krolestwa Bozego, rozniacego sie zasadniczo od swiata ich otaczajacego, goniacego za wladza i bogactwem. Aniolowie sa naszym skarbem na drodze do Nieba bo ucza nas dzieciectwa Bozego.
Ostatnio zmieniony przez Abuna Zygmunt 2 PaÄ˝dziernik 2017, 06:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 1 PaÄ˝dziernik 2017, 22:32   

Dobro i zlo maja charaker osobowy. To nie sa eteryczne energie, rozumiane tylko przez wtajemniczonych i opanowywane na sposob magii. Dobrem jest przyjazn I milosc, ale przeciez one sa realnie tylko wowczas, gdy mamy do czynienia z realnie isteniejacym przyjacielem albo czlowiekiem ktory nas kocha. Bog zatem pomaga nam nie przez tajemnicze fluidy Jego laski, ale przez osobowe zaangazowanie. Jezeli mowimy o Jego milosci, to tylko wowczas to ma sens, jesli nie tylko wierzymy, ale doswiadczamy Jego obecnosci i sie z Nim realnie spotykamy.


Nie przystąpi do ciebie niedola,
a cios nie dosięgnie twego namiotu.
Bo rozkazał swoim aniołom,
aby cię strzegli na Wszystkich twych drogach.

Niech nas blogoslawi przyjaznia Jego aniolow Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
Ostatnio zmieniony przez Abuna Zygmunt 2 PaÄ˝dziernik 2017, 06:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 2 PaÄ˝dziernik 2017, 04:31   

...On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje....

Co to znaczy - pracowac nad sobą? Z tego, co mowi dzis do mnie Jezus, wynika, ze to znaczy: cofac sie, stawac sie mniejszą, podobną do dziecka...Taka zasada ma byc kluczem, ktory otwiera mi drzwi do Krolestwa Niebieskiego...Jakież mnostwo sposobow na zdobycie takiego klucza podają Ewangelie!
Zastanawiać moze powod,dla ktorego kochamy male dzieci...Pierwszy usmiech dziecka dla karmiącej je matki...pierwsze wypowiedziane słowo "mama, tata"...ufnosc do nich...uczucie zakochania sie od pierwsego spojrzenia...
W miłosci nie ma"cofania sie", a jeeli - już, to w myśl rady, tak krótko i tak - po bożemu, sformułowanej przez św. Augustyna: "KOCHAJ I RÓB COCHCESZ"...a będziesz prawdziwie Wielki...
Obiecałeś, ze przyjdziesz do mnie, Jezu...Przyjdziesz?...Ufam...Prowadź nas, proszę...
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 2 PaÄ˝dziernik 2017, 14:16   

"Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. "(Wj 23)

Opieka i zaufanie.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group