Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 4PAŹDZIERNIKA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 3 PaÄ˝dziernik 2017, 15:23   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 4PAŹDZIERNIKA 2017

Środa, 4 PAŹDZIERNIKA 2017
Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu


(Ne 2,1-8)
Ja, Nehemiasz, w miesiącu Nisan dwudziestego roku panowania króla Artakserksesa wykonywałem swój urząd, wziąłem wino i podałem królowi, i w jego obecności nie okazywałem smutku. Lecz król mi rzekł: Czemu tak smutno wyglądasz? Przecież nie jesteś chory! Nie, lecz masz jakieś zmartwienie? I przeraziłem się do najwyższego stopnia, i rzekłem królowi: Niech król żyje na wieki! Jakże nie mam smutno wyglądać, gdy miasto, gdzie są groby moich przodków, jest spustoszone, a bramy jego są strawione ogniem. I rzekł mi król: O co chciałbyś prosić? Wtedy pomodliłem się do Boga niebios i rzekłem królowi: Jeśli to odpowiada królowi i jeśli sługa twój ma względy u ciebie, to proszę, abyś mnie posłał do Judy, do grodu grobów moich przodków, abym go odbudował. I rzekł mi król, podczas gdy królowa siedziała obok niego: Jak długo potrwa twoja podróż? I kiedy powrócisz? I król, gdy podałem mu termin, raczył mnie wyprawić. I rzekłem królowi: Jeśli to odpowiada królowi, proszę o wystawienie dla mnie listów do namiestników Transeufratei, aby mnie przepuścili, aż przyjdę do Judy; - również pisma do Asafa, zawiadowcy lasu królewskiego, aby mi dał drewna do sporządzenia bram twierdzy przy świątyni, bram muru miejskiego i domu, do którego się wprowadzę. I król mi zezwolił, gdyż łaskawa ręka Boga mojego czuwała nade mną.

(Ps 137,1-6)
REFREN: Jerozolimo, nie zapomnę ciebie.

Nad rzekami Babilonu siedzieliśmy, płacząc
na wspomnienie Syjonu.
Na topolach tamtej krainy
zawiesiliśmy nasze harfy.

Bo ci, którzy nas uprowadzili,
żądają od nas pieśni;
nasi gnębiciele żądali pieśni radosnej:
„Zaśpiewajcie nam którąś z pieśni syjońskich”.

Jakże możemy śpiewać pieśń Pańską
w obcej krainie?
Jeruzalem, jeśli zapomnę o tobie,
niech uschnie moja prawica.

Niech mi język przyschnie do gardła,
jeśli o tobie nie będę pamiętał,
jeśli nie wyniosę Jeruzalem
nad wszelką swą radość.

(Flp 3,8-9)
Wyzułem się ze wszystkiego i uznałem to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa i w Nim się znalazł.

(Łk 9,57-62)
Gdy Jezus z uczniami szedł drogą, ktoś powiedział do Niego: Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz! Jezus mu odpowiedział: Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć. Do innego rzekł: Pójdź za Mną! Ten zaś odpowiedział: Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca! Odparł mu: Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże! Jeszcze inny rzekł: Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu! Jezus mu odpowiedział: Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego.
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 4 PaÄ˝dziernik 2017, 04:47   

(Łk 9,57-62)
Gdy Jezus z uczniami szedł drogą, ktoś powiedział do Niego: Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz! Jezus mu odpowiedział: Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć. Do innego rzekł: Pójdź za Mną! Ten zaś odpowiedział: Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca! Odparł mu: Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże! Jeszcze inny rzekł: Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu! Jezus mu odpowiedział: Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego.


Czesto dzieje sie ze mną tak, ze gdy wlączam Radio, a w nim ma sie wlaśnie rozpocząc Modlitwa, zjawia sie natychmiast kilka spraw, ktore zamiast tej Modlitwy muuuszę(!) zalatwic...Błahostki...ale sa bardzo natarczywe...Dochodze do wniosku, ze taka, "podpierana" radiem Modlitwa, przedstawiać może dla Boga jakąś wartosc...Niby chcę isc za Jezusem, lecz prawie zawsze dochodzi jakies (najczesciej niewazne) - "ale..."Jest ktos lub cos, komu zalezy, bym nie szla za Jezusem, nawet tak wolno i z takimi, bezzasadnymi oporami...
"Po Różancu - do Nieba"...Nawet nie wiem, jak to sie stało, ze pokochalam Różaniec...Mam nadzieję... mam dużo nadziei, ze z nim - z Nią, Matką Różańcową, uslyszę to, o czym po cichu marzę, JEGO - "Pójdź za MNĄ"...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 4 PaÄ˝dziernik 2017, 07:46   

Nie wystarczy powiedziec do Chrystusa : „Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz”! Uczciwosc nakazuje aby zmierzyc sie z tym czy w naszym życiu rzeczywiscie „najpierw”jest Chrystus i Krolestwo Boze, a wiec jak wyglada sprawa naszego ubostwa, posluszenstwa i czystosci. Nie jest to wymog prawny, ale koniecznosc zyciowa, aby móc rzeczywiscie dochowac wiernosci Chrystusowi i byc w stanie wypelnic misje do jakiej On nas powolał.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 4 PaÄ˝dziernik 2017, 07:49   

Nehemiasz znalazl laskę krolewska i mogl podjac sie dziela odbudowy Jerozolimy, gdyz „laskawa reka Boga czuwala nad nim”. Rzeczywistym sprawca Zbawienia jest Bog obecny w historii czlowieka na rozne sposoby , przez rozne zdarzenia i roznych ludzi.

Nie mozna czuc sie szczesliwym, pomimo wygodnego zycia, jezeli w żalobie znajduje sie wspolnota do ktorej sie nalezy.


Nad rzekami Babilonu siedzieliśmy, płacząc
na wspomnienie Syjonu.
Na topolach tamtej krainy
zawiesiliśmy nasze harfy.
Niech mi język przyschnie do gardła,
jeśli o tobie nie będę pamiętał,
jeśli nie wyniosę Jeruzalem
nad wszelką swą radość.

Niech nas dazy radoscia i niech nas blogoslwi Wszechmogacy Bog, Ojciec i Syn i Duch Swiety
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 4 PaÄ˝dziernik 2017, 08:04   

" Czemu tak smutno wyglądasz? Przecież nie jesteś chory! Nie, lecz masz jakieś zmartwienie?(Ne 2)

Wspólnie się smucimy i wspólnie cieszymy. Oznaka więzi.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group