Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.net

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 
Kochani Netparafianie i szanowni Goście. Mamy awarię. Netparafię można oglądać, niestety nie można niczego nowego zamieszczać... Pracujemy nad tym. Prosimy o cierpliwość i o wyrozumiałość.

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 5PAŹDZIERNIKA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 4 Październik 2017, 15:54   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 5PAŹDZIERNIKA 2017

Czwartek, 5 PAŹDZIERNIKA 2017
Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy


(Ne 8,1-4a.5-6.7b-12)
Zgromadził się cały lud, jak jeden mąż, na placu przed Bramą Wodną. I domagali się od pisarza Ezdrasza, by przyniósł księgę Prawa Mojżeszowego, które Pan nadał Izraelowi. Pierwszego dnia miesiąca siódmego przyniósł kapłan Ezdrasz Prawo przed zgromadzenie, w którym uczestniczyli przede wszystkim mężczyźńni, lecz także kobiety oraz wszyscy inni, którzy byli zdolni słuchać. I czytał z tej księgi, zwrócony do placu znajdującego się przed Bramą Wodną, od rana aż do południa przed mężczyznami, kobietami i tymi, którzy rozumieli; a uszy całego ludu były zwrócone ku księdze Prawa. Pisarz Ezdrasz stanął na drewnianym podwyższeniu, które zrobiono w tym celu. Ezdrasz otworzył księgę na oczach całego ludu - znajdował się bowiem wyżej niż cały lud; a gdy ją otworzył, cały lud się podniósł. I Ezdrasz błogosławił Pana, wielkiego Boga, a cały lud z podniesieniem rąk swoich odpowiedział: Amen! Amen! Potem oddali pokłon i padli przed Panem na kolana, twarzą ku ziemi. A lewici: objaśniali ludowi Prawo, podczas gdy lud pozostawał na miejscu: Czytano więc z tej księgi, księgi Prawa Bożego, dobitnie, z dodaniem objaśnienia, tak że lud rozumiał czytanie. Wtedy Nehemiasz, to jest namiestnik, oraz kapłan-pisarz Ezdrasz, jak i lewici, którzy pouczali lud, rzekli do całego ludu: Ten dzień jest poświęcony Panu, Bogu waszemu. Nie bądźcie smutni i nie płaczcie! Cały lud bowiem płakał, gdy usłyszał te słowa Prawa. I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją. A lewici uspokajali cały lud wołając: Uspokójcie się! Wszak ten dzień jest święty. Nie bądźcie przygnębieni! I cały lud poszedł, by jeść, pić, rozsyłać porcje i wyprawić wielki obchód radosny, gdyż zrozumieli to, co im ogłoszono.

(Ps 19,8-11)
REFREN: Nakazy Pana są radością serca

Prawo Pańskie jest doskonałe i pokrzepia duszę,
świadectwo Pana niezawodne, uczy prostaczka mądrości.
Jego słuszne nakazy radują serce,
jaśnieje przykazanie Pana i olśniewa oczy.

Bojaźń Pańska szczera i trwa na wieki,
sądy Pana prawdziwe, a wszystkie razem słuszne.
Cenniejsze nad złoto, nad złoto najczystsze,
słodsze od miodu płynącego z plastra.

(Mk 1,15)
Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

(Łk 10,1-12)
Sposród swoich uczniów wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże. Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu.
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 5 Październik 2017, 05:49   

...Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże. Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu.

Pozornie Uczniowie nie mieli nic do podarowania. Dlaczego, posyłając ich, Jezus zalecil - "Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie!"?...
Mieli do rozdania coś cenniejszego nawet od pozdrowien: Pokój, Pokój, Pokój...uzdrowienia z chorób...wypedzanie złego...A w zamian?- jako zapłatę mogli spodziewac sie serdecznej gościnnoscia, czyli zapewne noclegu i czegos smacznego dla pokrzepienia ciała (i ducha?)...
Przyznam sie (z pewnym zawstydzeniem...), że jako stały, stary łasuch, zauwazam pośród głoszonej Dobrej Nowiny o Królestwie, słowa o JEDZENIU...Sama tez lubie jesc, lubie gotowac, lubie gdy goscie chwala moje zdolnosci kulinarne...To bardzo istotny aspekt w moim życiu...Wspomiam z wdzięcznoscia starania w tym wzgledzie mojej Mamy, Babci, Taty...Świetnie gotowali! Karmiąc nas, wykazywali tym swoją MIŁOŚĆ ku nam! Tak to dzis widzę i z rozczuleniem wspominam jak mój Tata serwowal nam pyszną, duszoną cielęcinkę w śmietanie...Gdy na krótko przed jego "końcowym odejsciem", patrzylam, jak dla mnie niosl ją na talerzu, pamietam - pomyslalam:"nie zapomnę tego widoku"...
Dzękuję, Panie Boże...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 5 Październik 2017, 08:34   

Apostolowie nie sa pogromcami swiata, nie sa jego konkwistadorami, ale robotnikami zniwnymi, poslani „jak owce miedzy wilki”, bez pieniedzy i zabezpieczen innych anizeli ufnosc w Panu.

Sa oni zwiastunami Bozego Krolestwa. Logika tego krolestwa jest zupelnie inna od logiki świata. To wedlug tej nowej logiki i jej prawa, tj. milosci, swiat jest sadzony. Kto wierzy i przyjmuje to oredzie, ten jest zbawiony, to znaczy jest czlonkiem Krolestwa Bozego. Kto nie przyjmuje gloszonej przez nich Ewangelii, pozbawia sam siebie Bozego pokoju i sam siebie pograza w piekielnym chaosie wojny.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 5 Październik 2017, 08:36   

Slowo Boze wskazuje na swiętosc, jako cel naszego zycia. Nie jestesmy jednak doskonali i czesto slowo Boze przyprawia czlowieka o smutek, gdyz szczegolnie wyraziscie widac wowczas grzech. Bog jednak nie sciga czlowieka i nie chce jego potepienia, ale pragnie go zbawic. Dlatego wlasnie wzywa go do nawrocenia. Dzieki temu smutek nasz moze przemienic sie w radosc.

Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. (Mk 1,15)

Jego słuszne nakazy radują serce,
jaśnieje przykazanie Pana i olśniewa oczy.
Bojaźń Pańska szczera i trwa na wieki,
sądy Pana prawdziwe, a wszystkie razem słuszne.


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 5 Październik 2017, 09:31   

"A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją. " (Ne 8)

Proste zalecenie. Ale jednocześnie trudne.
_________________
Szczęść Boże
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 5 Październik 2017, 18:29   

Dzis Wspomnienie Sw. Faustyny Kowalskiej.
Poniżej fragmenty rozmowy Faustyny z Panem Jezusem o Jego Królestwie.

idź - wzmocniona Mą łaską - i walcz o królestwo Moje w duszach ludzkich,

życie na ziemi jest walką, i to wielką walką o królestwo Moje,


W medytacji dał mi Pan poznać, że dopokąd serce w mej piersi bije, zawsze powinnam starać się, aby królestwo Boże szerzyło się na ziemi. Mam walczyć o chwałę swego Stwórcy

Królestwo Moje na ziemi jest - życie Moje w duszy ludzkiej.
Napisz, sekretarko Moja, że kierownikiem dusz jestem Ja sam bezpośrednio, a pośrednio prowadzę je przez kapłana, i każdą prowadzę do świętości drogą Mnie tylko wiadomą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group