Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA KAPLICZKA w listopadzie (19.XI.- 25.XI.2017)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 19 Listopad 2017, 05:30   NASZA KAPLICZKA w listopadzie (19.XI.- 25.XI.2017)

(1 J 4,10b)
Bóg pierwszy nas umi³owa³
i pos³a³ swojego Syna
jako ofiarê przeb³agaln± za nasze grzechy.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 19 Listopad 2017, 05:58   

K+M+B


21 LISTOPADA 2017
Wtorek
Wspomnienie Ofiarowania Naj¶wiêtszej Maryi Panny


Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//

Bo¿e zarêczyny

per³ê ci ofiarujê
powiedzia³ Pan
przez swego anio³a
do Maryi jako
pier¶cionek zarêczynowy

wtedy Maryja
wypowiedzia³a dziewicze
„niech mi siê stanie
wed³ug Twojego
wyznania mi³o¶ci”


/wiersz O.Z.Kwiatkowskiego/

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------

O Maryjo, tak wznios³± by³a Twoja nadzieja, ¿e mog³a¶ powtarzaæ za ¶wiêtym królem Dawidem: „W Panu wybra³am sobie ucieczkê” (Ps 73, 28)... Ty¶ ca³kowicie oderwana od przy wi±zañ do ¶wiata... Nie pok³ada³a¶ ¿adnej ufno¶ci w stworzeniach ani we w³asnych zas³ugach, lecz ca³kowicie opiera³a¶ siê na lasce Bo¿ej, w niej tylko pok³ada³a¶ ufno¶æ, postêpuj±c zawsze w mi³o¶ci swojego Boga...
Od Ciebie, o Maryjo, winni¶my siê uczyæ ufno¶ci w Bogu, szczególnie odno¶nie do naszego zbawienia wiecznego... zgo³a nie licz±c na w³asne si³y, lecz powtarzaj±c: „Wszystko mogê w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4, 13). O Pani moja naj¶wiêtsza, Ty jeste¶ Matk± ¶wiêtej nadziei... jakiej wiêc innej nadziei chcê szukaæ?
Tak mocno ufam Tobie, ¿e gdyby moje zbawienie by³o tylko w moim rêku, mimo to z³o¿y³bym je w Twoje rêce, wiêcej bowiem ufam Twojemu mi³osierdziu i opiece ni¿ wszystkim w³asnym uczynkom. Matko i nadziejo moja, nie opuszczaj mnie... Niech wszyscy o mnie zapomn±, byleby¶ Ty o mnie pamiêta³a, o Matko Boga wszechmog±cego. Powiedz Bogu, ¿e jestem Twoim synem, powiedz Mu, ¿e siê mn± opiekujesz, a bêdê zbawiony...
O Maryjo, w Tobie ufno¶æ pok³adam; t± nadziej± ¿yjê i w niej pragnê i spodziewam siê umrzeæ, powtarzaj±c nieustannie: jedyn± nadziej± moj± jest Jezus, a po Jezusie Maryja
(¶w. Alfons: Uwielbienia Maryi II, 3, 5; I, 3).

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 Listopad 2017, 09:25   

Po latach odkrylem, ze wstapilem do nowicjatu (21.11.1869 ) RAZEM Z MARYJA.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 19 Listopad 2017, 11:26   

Przepiêknie!
_________________
BML
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 19 Listopad 2017, 21:12   

proszê Ciê Bo¿e za ka¿dego kto nie pomno¿y³ talentu...TY WIDZISZ NAJLEPIEJ co by³o przyczyn± i nie zawsze wina by³a po stronie cz³owieka.Ty nawet,,we ¶nie dajesz tym ,których mi³ujesz".Dlatego nie narêcze pe³ne,,w³asnych uczynków'liczy siê najbardziej ale serce pe³ne mi³o¶ci mi³osiernej.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 21 Listopad 2017, 05:35   

(21.11.1869 ) - (21.11.2017)

Dzi¶ k³aniaj±c siê Matce Naj¶wiêtszej
polecmy szczególnie Jej opiece Ojca Zygmunta,
ofiarowuj±cego siê Bogu, przed laty,
w tym samym dniu, razem z Maryja.

Ojcze, najlepsze ¿yczenia!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group