Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 2GRUDNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 1 Grudzień 2017, 16:10   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 2GRUDNIA 2017

Sobota, 2 GRUDNIA 2017

(Dn 7,15-27)
Ja, Daniel, popadłem z tego powodu w niepokój ducha, a widzenia mojej głowy przeraziły mnie. Zbliżyłem się do jednego ze stojących i zapytałem o właściwe znaczenie tego wszystkiego. On zaś odpowiedział i wyjaśnił znaczenie rzeczy. Te wielkie bestie w liczbie czterech - to czterech królów, którzy powstaną z ziemi. Królestwo jednak otrzymają święci Najwyższego, i będą posiadać królestwo na zawsze i na wieki wieków. Potem chciałem się upewnić co do czwartej bestii, odmiennej od pozostałych i nader strasznej, która miała zęby z żelaza i miedziane pazury, a pożerała, kruszyła i deptała nogami resztę; oraz co do dziesięciu rogów na jej głowie, i co do innego, przed którym, gdy wyrósł, upadły trzy tamte. Róg ten miał oczy i usta, wypowiadające wielkie rzeczy, i wydawał się większy od swoich towarzyszy. Patrzałem i róg ten rozpoczął wojnę ze świętymi, i zwyciężał ich, aż przybył Przedwieczny i sąd zasiadł, a władzę dano świętym Najwyższego, i aż nadszedł czas, by święci otrzymali królestwo. Powiedział tak: Czwarta bestia - to czwarte królestwo, które będzie na ziemi, różne od wszystkich królestw; pochłonie ono całą ziemię, podepce ją i zetrze. Dziesięć zaś rogów - z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, po nich zaś inny powstanie, odmienny od poprzednich, i obali trzech królów. Będzie wypowiadał słowa przeciw Najwyższemu i wytracał świętych Najwyższego, będzie zamierzał zmienić czasy i Prawo, a święci będą wydani w jego ręce aż do czasu, czasów i połowy czasu. Wtedy odbędzie się sąd i odbiorą mu władzę, by go zniszczyć i zniweczyć doszczętnie. A panowanie i władzę, i wielkość królestw pod całym niebem otrzyma lud święty Najwyższego. Królestwo Jego będzie wiecznym królestwem; będą Mu służyły wszystkie moce i będą Mu uległe.

(Dn 3,83-87.56)
REFREN: Chwalcie na wieki najwyższego Pana

Niech lud Boży błogosławi Pana,
niech Go chwali i wywyższa na wieki.
Błogosławcie Pana, kapłani Pańscy,
błogosławcie Pana, słudzy Pańscy.

Błogosławcie Pana, duchy i dusze sprawiedliwych,
błogosławcie Pana, święci i pokornego serca.
Błogosławiony jesteś, Panie, na sklepieniu nieba,
chwalebny i wywyższony na wieki.

(Łk 21,36)
Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.

(Łk 21,34-36)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka, jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym.
.................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 2 Grudzień 2017, 05:09   

(Łk 21,34-36)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka, jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym.


Troski doczesne, troski o zdrowie, o pozywienie...czyli troski o wlasne cialo, zagluszają we mnie troske o to wszystko "co ma nastąpić", bym mogła "stanąć przed Synem Człowieczym."
Przed chwila odmawialam z TV TRWAM nocny Rózaniec - Część Bolesną. Nadmierne dbanie o sprawy doczesne, w miare wczuwania sie w Mękę Jezusa, prawie calkiem znika...
Jezus ostrzega:
"Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych"...
Spraw, Panie, bym pozbyla sie tych szkodliwych dla duszy, przyjemnosci ciała...I to byloby postanowienie moje, tak ważne, na na czas Adwentu...na przygotowanie sie do Przyjscia do mnie, do nas Jezusa Chrystusa...Tyle Znakow w ostatnim czasie! Czy TO juz wkrotce nastąpi?...Obym była gotowa...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 2 Grudzień 2017, 07:04   

„Czuwajcie i módlcie sie”. Samo czuwanie nie wystarczy. Bez modlitwy jest ono tylko zwykla ciekawoscia, strachem, ambicją, żądzą sławy, osiagniecia sukcesu... awanturnictwem. Sama modlitwa, bez czuwania, jest bezmyslna praktyka poboznych ukladanek, z ktorych niewiele wynika w kwestii poznania i komunii z Bogiem.

„Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych”. Obzarstwo i pijanstwo sa niebezpieczne, bo promuja hulaszczy tryb zycia sybaryty. Sprawiaja, ze serce czlowieka staje sie „ociezale” , co ma wplyw na uwiad jego zycia duchowego. Czesto nie dostrzegamy, ze rownie niebezpieczne jest opanowanie naszej psychiki, naszych dzialan i planow zyciowych przez „troski doczesne”, czyli konsumizm i żądzę zdobycia rozglosu. Adwentowa odnowa powinna miec to na uwadze.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 2 Grudzień 2017, 07:05   

Chwala niech będzie Bogu za to ze ten swiat miluje, a w nim czlowieka, że ratuje nas od Złego, nie mszczac sie na nim, ale doprowadzajac do tego, ze zlo samo siebie calkowicie i ostatecznie skompromituje i w ten sposob stanie sie cennym argumentem na rzecz Dobra. Zlo sprawi, ze przesladując świętość stanie sie wbrew sobie - przyczyna jej tryumfu, a wszystkie klamstwa potwierdza zgodnie Prawdę. Brzydota wzmoże tesknote za Pieknem, a podlosc stanie się przyczyna powszechnego pragnienia przyjścia na świat Swietego Zbawiciela.

Niech lud Boży błogosławi Pana,
niech Go chwali i wywyższa na wieki.
błogosławcie Pana, święci i pokornego serca.
Błogosławiony jesteś, Panie, na sklepieniu nieba,
chwalebny i wywyższony na wieki.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty

Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym. (Łk 21,36)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group