Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 14GRUDNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 13 Grudzień 2017, 16:27   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 14GRUDNIA 2017

Czwartek, 14 GRUDNIA 2017
Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła


(Iz 41,13-20)
Ja, twój Bóg, ująłem cię za prawicę mówiąc ci: Nie lękaj się, przychodzę ci z pomocą. Nie bój się, robaczku Jakubie, nieboraku Izraelu! Ja cię wspomagam - wyrocznia Pana odkupicielem twoim - Święty Izraela. Oto Ja przemieniam cię w młockarskie sanie, nowe, o podwójnym rzędzie zębów: ty zmłócisz i wykruszysz góry, zmienisz pagórki w drobną sieczkę; ty je przewiejesz, a wicher je porwie i trąba powietrzna rozmiecie. Ty natomiast rozradujesz się w Panu, chlubić się będziesz w Świętym Izraela. Nędzni i biedni szukają wody, i nie ma! Ich język wysechł już z pragnienia. Ja, Pan, wysłucham ich, nie opuszczę ich Ja, Bóg Izraela. Każę wytrysnąć strumieniom na nagich wzgórzach i źródłom wód pośrodku nizin. Zamienię pustynię na pojezierze, a wyschniętą ziemię na wodotryski. Na pustyni zasadzę cedry, akacje, mirty i oliwki; rozkrzewię na pustkowiu cyprysy, wiązy i bukszpan obok siebie. Ażeby widzieli i poznali, rozważyli i pojęli wszyscy, że ręka Pańska to uczyniła, że Święty Izraela tego dokonał.

(Ps 145,1.9-13)
REFREN: Pan jest łagodny i bardzo łaskawy

Będę Ciebie wielbił, Boże mój i Królu,
i sławił Twoje imię przez wszystkie wieki.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.

Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła
i niech Cię błogosławią Twoi święci.
Niech mówią o chwale Twojego królestwa
i niech głoszą Twoją potęgę.

Aby synom ludzkim oznajmić Twoją potęgę
i wspaniałość chwały Twojego królestwa.
Królestwo Twoje królestwem wszystkich wieków,
przez wszystkie pokolenia Twoje panowanie.

(Iz 45,8)
Niebiosa, spuśćcie sprawiedliwego jak rosę, niech jak deszcz spłynie z obłoków, niech się otworzy ziemia, i zrodzi Zbawiciela.

(Mt 11,11-15)
Jezus powiedział do tłumów: Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie przyjąć, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha!
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 14 Grudzień 2017, 05:28   

(Iz 41,13-20)
Ja, twój Bóg, ująłem cię za prawicę mówiąc ci: Nie lękaj się, przychodzę ci z pomocą. Nie bój się, robaczku Jakubie, nieboraku Izraelu! Ja cię wspomagam - wyrocznia Pana odkupicielem twoim - Święty Izraela...
... Nędzni i biedni szukają wody, i nie ma! Ich język wysechł już z pragnienia. Ja, Pan, wysłucham ich, nie opuszczę ich Ja, Bóg Izraela. Każę wytrysnąć strumieniom na nagich wzgórzach i źródłom wód pośrodku nizin. Zamienię pustynię na pojezierze, a wyschniętą ziemię na wodotryski. Na pustyni zasadzę cedry, akacje, mirty i oliwki; rozkrzewię na pustkowiu cyprysy, wiązy i bukszpan obok siebie. Ażeby widzieli i poznali, rozważyli i pojęli wszyscy, że ręka Pańska to uczyniła, że Święty Izraela tego dokonał.


Znow, jak wczoraj, piękny jesteś, Proroku Izajaszu! Slowa twoje od Pana są pieszczotą dla mojej, stesknionej za NIM, duszy...

(Mt 11,11-15)
...A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je...


Bóg lubi gorące serca...Chyba też lubi człowiecza gwałtownosc w zdobywaniu Jego Królestwa...Mówi - "Nie bądź letni"...
Jak daleko jeszcze, Boże?...
Marana tha!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 14 Grudzień 2017, 08:45   

Wiara w Milosierdzie Boze rozbraja nieraz duchowo czlowieka i demobilizuje, uwazajac , ze „Dobry Bog zatroszczy sie o wszystko”, tymczasem Dobroc Boza i jego Milosierdzie zmierzaja do tego aby czlowiek rosl duchowo i stawal sie odpowiedzialny, czynnie uczestniczac w Bozym dziele Zbawienia.

Bog nie uznaje pustego werbalizmu, nie tylko mowi „nie lekaj sie”, ale daje dowod swojej czujnej opieki i sprawia , ze pustynia zamienia sie w ogrod.

„Robaczek” i „nieborak” stanie sie mocarzem ktory „zmłóci i wykruszy gory” i zmieli pagorki „w drobną sieczkę”. Nie, nie chodzi tutaj o boga wojny, ale Milosiernego Boga, ktory chce aby sie w Nim radowal kto w Niego wierzy, widzac jak ziemia pustynna zmienia sie w „pojezierze”.

Będę Ciebie wielbił, Boże mój i Królu,
i sławił Twoje imię przez wszystkie wieki.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.
Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła
i niech Cię błogosławią Twoi święci.
Niech mówią o chwale Twojego królestwa
i niech głoszą Twoją potęgę.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty.

Niebiosa, spuśćcie sprawiedliwego jak rosę, niech jak deszcz spłynie z obłoków, niech się otworzy ziemia, i zrodzi Zbawiciela. (Iz 45,8)

Pewnego pieknego dnia, po Bozym deszczu zauwazymy ze świat stal sie zupelnie inny.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 14 Grudzień 2017, 11:52   

" Na pustyni zasadzę cedry, akacje, mirty i oliwki; rozkrzewię na pustkowiu cyprysy, wiązy i bukszpan obok siebie." (Iz 41)

Tak, Pan Bóg był ogrodnikiem. Na pustyni.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 14 Grudzień 2017, 14:26   

Robaczku,nieboraku.Jakie to inne niż w świecie gdzie słabi,mali są uważani z gorszych.
Moc Boża sprawia,że robaczek,nieborak staje się młockarskimi saniami,kimś nowym i majacym zadanie:zmłócic i wykruszyć,zamienić w drobną sieczkę to co wyniosłe i władcze i rozwiać tak,że nic z tego nie zostanie.
A nedzni i biedni,których język wysechł z pragnienia,którzy sa jak pustynia -bez wody będą wysłuchani.Choć przez ludzi dotąd opuszczeni -to nie przez Boga.Tam gdzie brakowało wody-wytrysną strumienie wody żywej.To co trwało jakby w smierci i oczekiwaniu -ożyje,rozwinie sie ,zakwitnie.Reka Pańska to uczyni.Bóg jak zawsze ten sam -wszelkich władców straca z tronu i wywyzsza pokornych.Głodnych nasyca dobrami a bogatych z niczym odprawia.Aby żadne stworzenie nie chełpiłó się ze swej wyższosci.

Najmniejszy w tym swiecie to największy,najpiekniejszy w Królestwie Bożym .
Jak Jan Chrzciciel.
Tak oczywiste się to wydaje,że kto się uniży jak dziecko ten jest pierwszy a tak mało praktycznie w Kościele widać TAKĄ przemiane w ludziach.

tak już jest.ZJEDNOCZENIE Z jEZUSEM NIE MOZE byc inne jak zjednoczenie z Ukrzyzowanym-który swiadomie przyjął słabosć,pogardę,odrzucenie,ból,wyniszczenie i unicestwienie.to przyjęcie drogi,na której będzie się znakiem sprzeciwu,Razem z Jezusem i jak Jezus.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 14 Grudzień 2017, 14:44   

U nas w parafii MISJE ŚWIĘTE,goszczą relikwie Krzyża na którym umarł Pan Jezus.
Ksiądz rekolekcjonista dziś:choćby jednemu czlowiekowi na ziemi brakowało WODY ŻYCIA nie mozemy byc spokojni.(JAN PAWEŁ2).Nie mozna pozwolic sobie na beztroskie KONSUMOWANIE ŻYCIA gdy chocby jedna osoba na ziemi kona z pragnienia.Bo w drugim człowieku żyje i cierpi Bòg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group