Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 17GRUDNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 16 Grudzień 2017, 15:27   Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 17GRUDNIA 2017

Niedziela, 17 GRUDNIA 2017
III niedziela Adwentu


(Iz 61,1-2a.10-11)
Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i więźniom swobodę; aby obwieszczać rok łaski Pańskiej. Ogromnie się weselę w Panu, dusza moja raduje się w Bogu moim, bo mnie przyodział w szaty zbawienia, okrył mnie płaszczem sprawiedliwości, jak oblubieńca, który wkłada zawój, jak oblubienicę strojną w swe klejnoty. Zaiste, jak ziemia wydaje swe plony, jak ogród rozplenia swe zasiewy, tak Pan Bóg sprawi, że się rozpleni sprawiedliwość i chwalba wobec wszystkich narodów.

(Łk 1,46-50.53-54)
Duch mój się raduje w Bogu, Zbawcy moim

Wielbi dusza moja Pana,
i raduje się duch mój w Bogu, Zbawcy moim.
Bo wejrzał na uniżenie swojej służebnicy,
oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia.

Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny,
święte jest imię Jego.
A Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie
nad tymi, co się Go boją.

Głodnych nasycił dobrami,
a bogatych z niczym odprawił.
Ujął się za swoim sługą, Izraelem,
pomny na swe miłosierdzie.

(1 Tes 5,16-24)
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła. Sam Bóg pokoju niech was całkowicie uświęca, aby nienaruszony duch wasz, dusza i ciało bez zarzutu zachowały się na przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa. Wierny jest Ten, który was wzywa: On też tego dokona.

(Iz 61, 1)
Duch Pański nade mną, posłał mnie głosić dobrą nowinę ubogim.

(J 1,6-8.19-28)
Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości. Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: Kto ty jesteś?, on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: Ja nie jestem Mesjaszem. Zapytali go: Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem? Odrzekł: Nie jestem. Czy ty jesteś prorokiem? Odparł: Nie! Powiedzieli mu więc: Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie? Odpowiedział: Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak powiedział prorok Izajasz. A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. I zadawali mu pytania, mówiąc do niego: Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem? Jan im tak odpowiedział: Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała. Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.
.............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 17 Grudzień 2017, 04:50   

Wielbi dusza moja Pana,
i raduje się duch mój w Bogu, Zbawcy moim.
...


„Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, ...”


Maryjo, mistrzyni pełnienia woli Bożej, prowadź nas.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 17 Grudzień 2017, 05:53   

(Iz 61,1-2a.10-11)
Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i więźniom swobodę; aby obwieszczać rok łaski Pańskiej...


Trzeba mi bylo przejsc przez pieklo niewoli, by teraz docenic i dziekowac Bogu za uwolnienie...

(1 Tes 5,16-24)
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! ...


Dzięki za Tę Radość z Tobą, Panie!

(J 1,6-8.19-28)
Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości. Takie jest świadectwo Jana...
...Co mówisz sam o sobie? Odpowiedział: Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak powiedział prorok Izajasz. ...


Czesto mam przed oczyma radosc Elzbiety i jej męża, gdy w poznym wieku doczekali sie Syna...Czy radowaliby sie takze, gdyby wiedzieli, jak skromnie bedzie żył (zywiac sie szarancza lesna,,...), a na koniec - strasznie umierając?...I dlaczego jest najmniejszym w Królestwie Niebieskim?...
Byli spokrewnieni...Spotykali sie zapewne z Jezusem w dziecinstwie, a potem - juz nad Jordanem, gdy Jezus zostal przez Jana ochrzczony...gdy uslyszeli z obloku glos Ojca...Spotkanie z Trójcą Przenajswiętszą...Cuda, cuda...Światłość - podczas szarej, zwyczajnej codziennosci...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 17 Grudzień 2017, 09:37   

Jan byl wiernym swiadkiem „Światlosci” ktora przyszla na ten swiat. On rzeczywiscie nie jest Mesjaszem, nie jest Eliaszem i nie jest prorokiem, bo na nim kończy sie linia proroków zwiastujacych Chrystusa. On juz bezposrednio wskazuje na Jezusa, jako oczekiwanego Mesjasza, a jego chrzest jest wstepem do Chrztu mesjanskiego, czyli chrztu w Duchu Swietym, ktory czyni z nas czlonkow Kosciola.

Bog nas namascil Duchem Swietym, a wiec nie tylko powolal ale i uzdolnil nas do Jego sluzby, do gloszenia ubogim dobrej nowiny, do leczenia zranionych serc, do niesienia wyzwolenia i uwolnienia , oraz do gloszenia prawdy o Milosierdziu Bozym, nie tylko slowem ale i czynem.
Daj Boze, abysmy byli wierni temu Namaszczeniu. Jest w nas nadzieja, ze podolamy temu zadaniu wierzac w Komunie zycia z naszym Panem, Jezusem Chrystusem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 17 Grudzień 2017, 09:39   

Bog upodobal sobie biednych, teskniacych za pokojem, pogardzanych przez mocnych i wplywowych...Bog jest niesamowity w swej tkliwosci i wrazliwosci duchowej. Wyglada to na protekcjonalna pochwale, ale to tylko takie wrazenie, bo w rzeczywistosci jest to zachwyt i duszy ukojenie

Wielbi dusza moja Pana,
i raduje się duch mój w Bogu, Zbawcy moim.


Lącząc sie duchowo z radościa Maryi, prosmy o blogoslawienstwo „radowania sie w Bogu”. Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty


Radosc, modlitwa i dziekczynienie powinny na trwale zamieszkac w nas, stanowiąc istotna ceche naszej tozsamosci człowieka wierzacego w Chrystusa.

Tym ktory nas uświeca jest „Bog pokoju”. Skarb pokoju „ktorego swiat dac nie moze”, jest świeta komunia z Chrystusem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group