Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 11STYCZNIA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 10 Styczeń 2018, 15:36   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 11STYCZNIA 2018

Czwartek, 11 STYCZNIA 2018

(1 Sm 4,1-11)
W tym czasie Filistyni zgromadzili się, by walczyć przeciw Izraelitom. Izraelici wyruszyli do walki z Filistynami. Rozbili oni obóz koło Eben-Haezer, natomiast Filistyni rozbili obóz w Afek. Filistyni przygotowali szyki bojowe przeciw Izraelitom i rozgorzała walka. Izraelici zostali pokonani przez Filistynów, tak że poległo na pobojowisku, na równinie, około czterech tysięcy ludzi. Po powrocie ludzi do obozu starsi Izraela stawiali sobie pytanie: Dlaczego Pan dotknął nas klęską z ręki Filistynów? Sprowadźmy sobie tutaj Arkę Przymierza Pańskiego z Szilo, ażeby znajdując się wśród nas wyzwoliła nas z ręki naszych wrogów. Lud posłał więc do Szilo i przywieziono stamtąd Arkę Przymierza Pana Zastępów, który zasiada na cherubach. Przy Arce Przymierza Bożego byli tam dwaj synowie Helego: Chofni i Pinchas. Gdy Arka Przymierza Pańskiego dotarła do obozu, wszyscy Izraelici podnieśli głos w radosnym uniesieniu, że aż ziemia drżała. Kiedy Filistyni usłyszeli głos okrzyków, mówili: Co znaczy ów głos tak gromkich okrzyków w obozie izraelskim? Gdy dowiedzieli się, że Arka Pańska przybyła do obozu, Filistyni przelękli się. Mówili: Bóg przybył do obozu. Wołali: Biada nam! Nigdy dawniej czegoś podobnego nie było. Biada nam! Kto nas wybawi z mocy tych potężnych bogów? Przecież to ci sami bogowie, którzy zesłali na Egipt wszelakie plagi . Trzymajcie się dzielnie i bądźcie mężni, o Filistyni, żebyście się nie stali niewolnikami Hebrajczyków, podobnie jak oni byli niewolnikami waszymi. Bądźcie więc mężni i walczcie! Filistyni stoczyli bitwę i zwyciężyli Izraelitów, tak że uciekł każdy do swego namiotu. Klęska to była bardzo wielka. Zginęło bowiem trzydzieści tysięcy piechoty izraelskiej. Arka Boża została zabrana, a dwaj synowie Helego, Chofni i Pinchas, polegli.

(Ps 44,10-11.14-15.24-25)
REFREN: Wyzwól nas, Panie, przez Twe miłosierdzie

Odrzuciłeś nas, Boże, i okryłeś wstydem,
nie wyruszasz już z naszymi wojskami.
Sprawiłeś, że ustępujemy przed wrogiem,
a ci, co nas nienawidzą, łup sobie zdobyli.

Wystawiłeś nas na wzgardę sąsiadów,
na śmiech otoczenia, na urągowisko.
Uczyniłeś nas przysłowiem wśród pogan,
głowami potrząsają nad nami ludy.

Ocknij się Dlaczego śpisz, Panie?
Przebudź się Nie odrzucaj nas na zawsze!
Dlaczego ukrywasz Twoje oblicze?
Zapominasz o naszej nędzy i ucisku?

(Mt 4,23)
Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

(Mk 1,40-45)
Trędowaty przyszedł do Jezusa i upadając na kolana, prosił Go: Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić. Zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: Chcę, bądź oczyszczony! Natychmiast trąd go opuścił i został oczyszczony. Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił, mówiąc mu: Uważaj, nikomu nic nie mów, ale idź pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich. Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego.
.......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 11 Styczeń 2018, 05:06   

(Mk 1,40-45)
Trędowaty przyszedł do Jezusa i upadając na kolana, prosił Go: Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić. Zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: Chcę, bądź oczyszczony!....


Panie, tyle razy litowales sie nade mną...
Panie,Ty wszystko możesz, jesli tylko chcesz...Wybacz mi, proszę i tym razem...Żle mi z ta moją "msciwoscia"...Nie chcę zła...Skąd ono we mnie?...Jakze nedzna jestem...
Panie Jezu Chryste, pomóż mi... chciej mnie uzdrowic na duszy i na ciele!
Chciej, Panie spojrzec z litością na mnie zawsze, gdy błądzę, proszę! Ty wszystko możesz! Wiem - nic bez Ciebie uczynic nie możemy...Proszę...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Styczeń 2018, 08:46   

Proszac o cos Jezusa, wierzymy w Jego Boze „chcę” , że jest ono pelne milosierdzia.


Uleczony z trądu czlowiek błednie sadzil, nie stosując sie do polecenia Chrystusa, ze jego chcenie jest wazniejsze od tego czego chce Chrystus, albo przynajmniej , ze to co chce Chrystus należy wedlug wlasnego chcenia interpretowac.


Czy rzecz nie miala sie czasem tak, ze uzdrowiony czlowiek, znajac milosierne "chcę" Chrystusa, traktowal Go troche protekcjonalnie i chcial sie zatroszczyc o Jego slawe , bo ludzie dobrzy kojarza sie nam czesto z niezaradnymi zyciowo, nie umiejacymi nalezycie zadbac o siebie, ktorym trzeba pomoc aby zdobyli slawe i rozglos, a ich skromnosc uwaza sie za dodatkowy argument na rzecz slusznosci swoich sądów.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Styczeń 2018, 08:50   

Dlaczego Pan dotknął nas klęską z ręki Filistynów?” Odpowiedzia Izraelitow bylo, ze dlatego poniewaz nie bylo z nimi arki przymierza z Bogiem, tymczasem to im samym brakowalo ducha przymierza z Bogiem. Przybycie arki przymierza, miast zmobilizowac ich do walki rozbroilo ich duchowo, sadzili bowiem, ze Bog bedzie za nich walczyl z Filistynami.


Filistyni wiedzac o przybyciu arki przymierza do Izraelitow zmobilizowali wszystkie sily i skoncentrowali sie na tym by skutecznie walczyc z przeciwnikiem.


Swiete przedmioty i swiete miejsca tylko wowczas maja moc zbawcza, gdy z wiara zwracamy sie do ŚWIĘTEGO. Tylko jedność z Nim nas zbawia.


Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu. (Mt 4,23)

Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmgący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 11 Styczeń 2018, 13:35   

"Trędowaty przyszedł do Jezusa i upadając na kolana, prosił Go: Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić. " (Mk 1)

Czy potrafimy uszanować dar oczyszczenia?
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group