Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA ROK 2018
Autor Wiadomość
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 4 StyczeÅ„ 2018, 09:20   INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA ROK 2018

Styczeñ

Intencja ewangelizacyjna: Aby w krajach azjatyckich chrze¶cijanie, wraz z innymi mniejszo¶ciami religijnymi, mogli ¿yæ swoj± wiar± w pe³nej wolno¶ci.

Luty

Intencja powszechna: Aby ci, którzy sprawuj± w³adzê materialn±, polityczn± lub duchow±, nie pozwolili, by rz±dzi³a nimi korupcja.

Marzec

Intencja ewangelizacyjna: Aby ca³y Ko¶ció³ uzna³ piln± potrzebê formacji do rozeznania duchowego w aspekcie indywidualnym i wspólnotowym.

Kwiecieñ

Intencja powszechna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarz±dzania w gospodarce mieli odwagê odrzucaæ gospodarkê wykluczaj±c± i by potrafili otwieraæ nowe drogi.

Maj

Intencja ewangelizacyjna: Aby wierni ¶wieccy wype³niali swoj± specyficzn± misjê, wykorzystuj±c swoje twórcze zdolno¶ci, by odpowiadaæ na wyzwania dzisiejszego ¶wiata.

Czerwiec

Intencja powszechna: Aby sieci spo³eczno¶ciowe sprzyja³y solidarno¶ci i poszanowaniu drugiego w jego odmienno¶ci.

Lipiec

Intencja ewangelizacyjna: Aby kap³ani, którzy w trudzie i samotno¶ci ¿yj± swoj± prac± duszpastersk±, czuli siê wspomagani i pokrzepiani przez przyja¼ñ z Panem i braæmi.

Sierpieñ

Intencja powszechna: Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroni³y rodziny jako skarb ludzko¶ci.

Wrzesieñ

Intencja powszechna: Aby m³odzie¿ na kontynencie afrykañskim mia³a dostêp do edukacji i pracy we w³asnej ojczy¼nie.

Pa¼dziernik

Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby konsekrowane rozbudzi³y swój zapa³ misyjny i by³y obecne w¶ród ubogich, zepchniêtych na margines i tych, którzy nie maj± g³osu.

Listopad

Intencja powszechna: Aby jêzyk serca i dialogu przewa¿a³ zawsze nad jêzykiem orê¿a.

Grudzieñ

Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby zaanga¿owane w pos³ugê przekazu wiary potrafi³y znale¼æ jêzyk w³a¶ciwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 4 StyczeÅ„ 2018, 22:58   

Dziêki Wiesiu!
_________________
BML
 
 
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 11 StyczeÅ„ 2018, 19:06   

Wyja¶nienie papieskiej intencji AM - styczeñ 2018

Aby w krajach azjatyckich chrze¶cijanie, wraz z innymi mniejszo¶ciami religijnymi, mogli ¿yæ swoj± wiar± w pe³nej wolno¶ci.

Organizacje monitoruj±ce stan przestrzegania wolno¶ci religijnej na ¶wiecie zgodnie zauwa¿aj±, ¿e prze¶ladowanie chrze¶cijan przybiera na sile. Z raportu organizacji Open Doors wynika, ¿e w roku 2016 powa¿nych represji stale do¶wiadcza³o a¿ 215 mln chrze¶cijan. W roku tym za wiarê zosta³o zabitych 1207 wyznawców Chrystusa, a zaatakowano 1329 ko¶cio³ów. Sprawcami byli g³ównie islami¶ci, a najwiêcej ataków dokonano w Azji. Bardzo trudn± sytuacjê maj± ¿yj±cy w podziemiu chrze¶cijanie w komunistycznej Korei Pó³nocnej. Pogorszy³y siê ich warunki w Pakistanie, Indiach, Bangladeszu, Laosie, Bhutanie czy Wietnamie. Oprócz zagro¿enia ¿ycia przejawem prze¶ladowañ jest równie¿ ograniczanie dostêpu do o¶wiaty, pracy czy opieki medycznej z powodu wiary w Chrystusa. Jako jeden z powodów prze¶ladowañ organizacja Open Doors podaje znacz±cy wzrost nacjonalizmu religijnego (np. hinduistycznego czy buddyjskiego). Skalê prze¶ladowañ ukazuje raport amerykañskiego departamentu stanu na temat wolno¶ci religijnej w ¶wiecie z roku 2017. Wynika zeñ, ¿e a¿ 80% ludzko¶ci ¿yje w krajach ograniczaj±cych wolno¶æ religijn±. Na czarnej li¶cie zalaz³y siê: Birma, Chiny, Erytrea, Iran, Korea Pó³nocna, Sudan, Arabia Saudyjska, Tad¿ykistan, Turkmenistan i Uzbekistan. Zauwa¿my, ¿e oprócz Sudanu i Erytrei wszystkie one le¿± w Azji.

Wobec takiej sytuacji Papie¿ prosi, by w styczniu modliæ siê za azjatyckich chrze¶cijan, aby wraz z innymi mniejszo¶ciami religijnymi, mogli ¿yæ swoj± wiar± w pe³nej wolno¶ci. Dwa z krajów, gdzie trudno jest byæ chrze¶cijaninem Franciszek odwiedzi³ na prze³omie listopada i grudnia 2017 r. Spotykaj±c siê ze zwierzchnikami religijnymi w birmañskim Rangunie apelowa³, by razem budowali pokój, gdy¿ Bo¿a harmonia urzeczywistnia siê w ró¿norodno¶ci. Wszyscy jeste¶my ró¿ni i ka¿de wyznanie ma swe bogactwa, swe tradycje, dary, którymi mo¿e siê dzieliæ i obdarzaæ innych. Ale jest to mo¿liwe tylko wtedy, gdy ¿yje siê w pokoju. A pokój buduje siê w chórze ró¿nic – mówi³ Ojciec ¦wiêty w Birmie. Z kolei przemawiaj±c do zwierzchników religijnych w Bangladeszu, zauwa¿y³, ¿e budowanie kultury spotkania, dialogu i wspó³pracy wymaga czego¶ wiêcej ni¿ samej tylko tolerancji. Wymaga wyci±gniêcia rêki, zaufania i zrozumienia oraz otwartego serca. Fakt, ¿e takie spotkanie by³o mo¿liwe, ukaza³ jako napomnienie dla tych, którzy usi³uj± wzniecaæ podzia³y, nienawi¶æ i przemoc w imiê religii.
ks. Józef Polak SJ
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 15 StyczeÅ„ 2018, 23:06   

Dzieki Wiesiu.
Modlmy sie we wskazanych potrzebach naszej chrzescijanskiej rzeczywistosci.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group