Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 6LUTY 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 5 Luty 2018, 15:35   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 6LUTY 2018

Wtorek, 6 LUTY 2018
Dzień powszedni – Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników


(1 Krl 8, 22-23. 27-30)
Salomon stanął przed ołtarzem Pańskim wobec całego zgromadzenia izraelskiego i wyciągnąwszy ręce do nieba, rzekł: „O Panie, Boże Izraela! Nie ma takiego Boga jak Ty, ani w górze na niebie, ani w dole na ziemi, tak dochowującego przymierza i łaski względem Twoich sług, którzy czczą Cię z całego serca. Czy jednak naprawdę zamieszka Bóg na ziemi? Przecież niebo i niebiosa najwyższe nie mogą Cię objąć, a tym mniej ta świątynia, którą zbudowałem. Zważ więc na modlitwę Twego sługi i jego błaganie, o Panie, Boże mój, i wysłuchaj tego wołania i tej modlitwy, którą dziś Twój sługa zanosi przed Ciebie. Niech w nocy i w dzień Twoje oczy będą otwarte na tę świątynię, na miejsce, o którym powiedziałeś: Tam będzie moje imię – tak aby wysłuchać modlitwę, którą zanosi Twój sługa na tym miejscu. Dlatego wysłuchaj błaganie sługi Twego i Twojego ludu, Izraela, ilekroć modlić się będzie na tym miejscu. Ty zaś wysłuchaj w miejscu Twego przebywania – w niebie. Nie tylko wysłuchaj, ale też i przebacz”.

(Ps 84 (83), 3-4. 5 i 10. 11)
REFREN: Jak miła, Panie, jest świątynia Twoja

Dusza moja stęskniona pragnie przedsionków Pańskich,
serce moje i ciało radośnie wołają do Boga żywego.
Nawet wróbel znajduje swój dom, a jaskółka gniazdo,
gdzie złoży swe pisklęta:
przy ołtarzach Twoich, Panie Zastępów, Królu mój i Boże!

Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie,
nieustannie wielbiąc Ciebie.
Spójrz, Boże, Tarczo nasza,
wejrzyj na twarz Twojego pomazańca.

Doprawdy, dzień jeden w przybytkach Twoich
lepszy jest niż innych tysiące.
Wolę stać w progu domu mojego Boga,
niż mieszkać w namiotach grzeszników.

(Ps 119)
Nakłoń me serce do Twoich napomnień, obdarz mnie łaską Twojego Prawa.

(Mk 7, 1-13)
U Jezusa zebrali się faryzeusze i kilku uczonych w Piśmie, którzy przybyli z Jerozolimy. I zauważyli, że niektórzy z Jego uczniów brali posiłek nieczystymi, to znaczy nie obmytymi rękami. Faryzeusze bowiem, i w ogóle Żydzi, trzymając się tradycji starszych, nie jedzą, jeśli sobie rąk nie obmyją, rozluźniając pięść. I gdy wrócą z rynku, nie jedzą, dopóki się nie obmyją. Jest jeszcze wiele innych zwyczajów, które przejęli i których przestrzegają, jak obmywanie kubków, dzbanków, naczyń miedzianych. Zapytali Go więc faryzeusze i uczeni w Piśmie: „Dlaczego Twoi uczniowie nie postępują według tradycji starszych, lecz jedzą nieczystymi rękami?” Odpowiedział im: „Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane: „Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi”. Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, dokonujecie obmywania dzbanków i kubków. I wiele innych podobnych rzeczy czynicie”. I mówił do nich: „Sprawnie uchylacie Boże przykazanie, aby swoją tradycję zachować. Mojżesz tak powiedział: „Czcij ojca swego i matkę swoją”, oraz: „Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmierć poniesie”. A wy mówicie: „Jeśli ktoś powie ojcu lub matce: Korban, to znaczy darem złożonym w ofierze jest to, co miało być ode mnie wsparciem dla ciebie” – to już nie pozwalacie mu nic uczynić dla ojca ani dla matki. I znosicie słowo Boże ze względu na waszą tradycję, którą sobie przekazaliście. Wiele też innych tym podobnych rzeczy czynicie”.
.....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 6 Luty 2018, 08:54   

Faryzeusze i uczeni w Prawie stanowili elitę Izraela. Chrystus mowi o nich : obludnicy ! Obludą byla ich religijność i ich codzienne życie, a wiec dokladnie to za co byli szanowani, posiadajac szczegolny, spoleczny status. Zabiegali o „tradycje”, byli wyroczniami w zakresie formuly religijnej, tymczasem ich serca „byly daleko” od Boga. Ponadto, umieli dogladac swoich interesow i tak manipulowac Prawem, poslugujac sie „ludzkimi tradycjami”, aby osiagnac swoje cele. W ten sposob omijali nakazy Panskie, pozorujac tylko posluszenstwo Bogu. De facto poslugiwali sie tylko Jego imieniem aby realizowac swoje egoistyczne plany. Ich serca to tolerowaly, bo byly zaklamane. W pierwszym rzedzie oni byli poszkodowani przez ten proceder, gdyz pozwalali w ten sposob na deprawacje ich serc, czyli smiertelna chorobe ich duszy. Grzech faryzeuszow i uczonych w Prawie ciagle nam grozi.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 6 Luty 2018, 08:57   

Nie ma Boga „tak dochowującego przymierza i łaski względem Twoich sług, którzy czczą Cię z całego serca”. Bóg i Jego łaska jest niezawodny. Mozna zawsze na Niego liczyc i sluszna rzeczą jest Mu ufac. Nie jest On jednak magicznym ubezpieczeniem ani administracyjną rutyna, opierajaca sie na procedurach i certyfikatach, ale Jego zbawienie i przyjaźń jest dla tych „ktorzy czczą Go z całego serca”. Wazne jest podkreslenie o „czci z calego serca”, a nie perfekcjonistycznej doskonalosci.


„Miejscem przebywania” Boga jest niebo, ale Jego oczy dzien i noc sa zwrócone ku świątynii, dlatego widzi wszystkich ktorzy tam sie udaja i slyszy ich prosby. Nie tylko slyszy, ale ich wysluchuje. Na tym polega szczegolna rola tego miejsca, ze Bog nie tylko wysluchuje tam ludzkie prosby, ale rowniez wybacza :” Nie tylko wysłuchaj, ale też i przebacz”.


Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie,
nieustannie wielbiąc Ciebie.
Wolę stać w progu domu mojego Boga,
niż mieszkać w namiotach grzeszników.


Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 8 Luty 2018, 13:02   

Wazne jest podkreslenie o „czci z calego serca”, a nie perfekcjonistycznej doskonalosci./AZ/

Rozwiewa to moje watpliwosci czy aby wlasciwie Bogu oddaje czesc. Dobrze chyba jesli i sercem, i rozumem...i jak potrafie najlepiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group