Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 23LUTEGO 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 22 Luty 2018, 17:48   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 23LUTEGO 2018

Piątek, 23 LUTEGO 2018

(Ez 18, 21-28)
Tak mówi Pan Bóg: "Jeśliby występny porzucił wszystkie swoje grzechy, które popełniał, a strzegłby wszystkich moich ustaw i postępował według prawa i sprawiedliwości, żyć będzie, a nie umrze: nie będą mu policzone żadne grzechy, jakie popełnił, lecz będzie żył dzięki sprawiedliwości, z jaką postępował. Czyż tak bardzo miałoby mi zależeć na śmierci występnego – mówi Pan Bóg – a nie raczej na tym, by się nawrócił i żył? A gdyby sprawiedliwy odstąpił od swej sprawiedliwości i popełniał zło, naśladując wszystkie obrzydliwości, którym się oddaje występny, czy taki będzie żył? Żaden z wykonanych czynów sprawiedliwych nie będzie mu policzony, ale umrze on z powodu nieprawości, której się dopuszczał, i grzechu, który popełnił. Wy mówicie: „Sposób postępowania Pana nie jest słuszny”. Słuchaj jednakże, domu Izraela: Czy mój sposób postępowania jest niesłuszny, czy raczej wasze postępowanie jest przewrotne? Jeśli sprawiedliwy odstąpił od sprawiedliwości, dopuszczał się grzechu i umarł, to umarł z powodu grzechów, które popełnił. A jeśli bezbożny odstąpił od bezbożności, której się oddawał, i postępuje według prawa i sprawiedliwości, to zachowa duszę swoją przy życiu. Zastanowił się i odstąpił od wszystkich swoich grzechów, które popełniał, i dlatego na pewno żyć będzie, a nie umrze".

(Ps 130 (129), 1b-2. 3-4. 5-7a. 7b-8)
REFREN:Gdy grzechy wspomnisz, któż się z nas ostoi?

Z głębokości wołam do Ciebie, Panie,
Panie, wysłuchaj głosu mego.
Nachyl swe ucho
na głos mojego błagania.

Jeśli zachowasz pamięć o grzechach, Panie,
Panie, któż się ostoi?
Ale Ty udzielasz przebaczenia,
aby Ci służono z bojaźnią.

Pokładam nadzieję w Panu,
dusza moja pokłada nadzieję w Jego słowie,
dusza moja oczekuje Pana.
Bardziej niż strażnicy poranka
niech Izrael wygląda Pana.

U Pana jest bowiem łaska,
u Niego obfite odkupienie.
On odkupi Izraela
ze wszystkich jego grzechów.

(Ez 18, 31ac)
Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy i uczyńcie sobie nowe serce i nowego ducha.

(Mt 5, 20-26)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego. Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj. Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza".
.......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 23 Luty 2018, 05:39   

(Mt 5, 20-26)
...A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego. Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj. Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko,..


"Bezbożnik" - człowiek bez Boga? Przeciez nikt nie jest bez Boga...I w życiu, i w smierci - Pańscy jesteśmy...A miłować nalezy takze nieprzyjaciol...Latwo mi sie to mowi...Dlaczego te sprawy sa takie wazne w oczach Boga?...Bo On kazdego miluje...Wszyscy Jego dziecmi jestesmy...Chyba rozumiem, dlaczego dla niepogodzonych trudno bedzie o przbaczenie Ojca, o miejsce w Domu Ojca...Niemozliwe jest Niebo bez MIŁOŚCI, a ta - bez przebaczenia...Póki jestem w DRODZE, mam jeszcze szanse...Prowadź nas, Panie, proszę...

(Ez 18, 31ac)
Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy i uczyńcie sobie nowe serce i nowego ducha.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 Luty 2018, 08:19   

Jezusowi chodzi o rzeczywistą świętość człowieka, a nie o jej formalne atrybuty. Traktuje gniew, obraze i przekleństwo jako wielkie przestepstwo. Rygorystycznie wymaga najpierw zwrocenia się o przebaczenie, tam gdzie zraniona zostala jedność. Jest to konieczny warunek szczerej religijnosci, takiej ktora jest znakiem przynaleznosci do Krolestwa Bozego.


Dar oltarza, Msza sw. nie jest samousprawiedliwieniem, rodzajem prywatnej ekspiacji za krzywde wyrzadzona komus drugiemu, ale najpierw jest to absolutne zobowiazanie do szczerego pojednania, zeby przypadkiem nie zaciagnac jeszcze dodatkowo obok grzechu skrzywdzenia drugiego człowieka, grzechu obrazy Boga profanacją, czyli świętokradztwa.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 Luty 2018, 08:22   

Jesli ktos stal sie nowym, prawym czlowiekiem jest tym kim jest i to sie liczy. Jezeli zło przyjął z całym przekonaniem, jest tym kim jest i odpowie za to przed Sprawiedliwym Panem.

Przewrotnosc ludzka, o ktorej mowi Ezechiel, polega na sprytnym ale nieskutecznym chwycie liczenia na ostatni etap zycia, ze bedzie on szlachetny i świątobliwy. Tymczasem czlowiek nie wie kiedy bedzie ten ostatni etap, bo koniec jego moze juz nawet dzis nastąpić. Najwazniejsze jednak, że jezeli ktoś się upił nie moze dzialac jak trzeźwy, choćby to sobie wcześniej uroczyscie zakładał i robił różne „sprytne” zobowiązania.

Liczy sie realna prawda odnośnie tego kto kim jest. Liczy się jakie on ma serce, czy potrafi uszanować drugiego czlowieka.

Pokładam nadzieję w Panu,
dusza moja pokłada nadzieję w Jego słowie,
dusza moja oczekuje Pana.
U Pana jest bowiem łaska,
u Niego obfite odkupienie.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 23 Luty 2018, 08:47   

"Z głębokości wołam do Ciebie, Panie,
Panie, wysłuchaj głosu mego.
Nachyl swe ucho
na głos mojego błagania."(Ps 130)

Zapowiada się piękny dzień, choć trudny.
_________________
Z Bogiem!
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 23 Luty 2018, 11:45   

Słowa, niestety tracą na znaczeniu. Również i to wymienione w dzisiejszych Czytaniach.
A terminy, przy których chylimy głowę, są pozbawiane sakrum.
Mijam codziennie winiarnie z napisem „odkupienie win”.
Bardzo miły, młody człowiek przed trzydziestka w ogóle nie rozumiał o co mi chodzi.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 24 Luty 2018, 10:02   

Slyszal ten zwrot. Moze nie wiedzial, ze najczesciej slyszy sie go w kosciele. O to jednak chodzilo, o skojarzenie picia wina z odkupieniem win. Inteligentna gra slow i inteligentna sugestia. Kiedys nikt by sie nie zdobyl na taki szyld, przez szacunek dla Boskiego sacrum
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 24 Luty 2018, 15:54   

"Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy i uczyńcie sobie nowe serce i nowego ducha."

Bo przecież Wielki Post już trwa,
a wkrótce czas rekolekcji.
Gdzieniegdzie może już się zaczęły,
a poza tym, teraz, w dobie Internetu...

Gdyby ktoś z DOMowników chciał polecić jakieś wielkanocne refleksje gdzieś w sieci,
to bardzo proszę.

Z Bogiem

Michał
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 25 Luty 2018, 07:18   

Ojciec Szustak- Straszne rekolekcje 2 oraz w każdy piątek rekolekcje Ks. Glasa.
_________________
BML
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 27 Luty 2018, 07:57   

Dziękuję!

Ks. Glasa już zaczęliśmy z Anią słuchać
i bardzo nam się te rekolekcje podobają.

Z Bogiem

Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group