Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 25LUTEGO 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 24 Luty 2018, 16:19   Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 25LUTEGO 2018

Niedziela, 25 LUTEGO 2018
Druga Niedziela Wielkiego Postu


(Rdz 22, 1-2. 9-13. 15-18)
Bóg wystawił Abrahama na próbę i rzekł do niego: "Abrahamie!» A gdy on odpowiedział: "Oto jestem" – powiedział: "Weź twego syna jedynego, którego miłujesz, Izaaka, idź do kraju Moria i tam złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jaki ci wskażę". A gdy przyszli na to miejsce, które Bóg wskazał, Abraham zbudował tam ołtarz, ułożył na nim drwa i związawszy syna swego, Izaaka, położył go na tych drwach na ołtarzu. Potem Abraham sięgnął ręką po nóż, aby zabić swego syna. Ale wtedy Anioł Pański zawołał na niego z nieba i rzekł: "Abrahamie, Abrahamie!" A on rzekł: "Oto jestem". Anioł powiedział mu: "Nie podnoś ręki na chłopca i nie czyń mu nic złego! Teraz poznałem, że boisz się Boga, bo nie odmówiłeś Mi nawet twego jedynego syna". Abraham, obejrzawszy się poza siebie, spostrzegł barana uwikłanego rogami w zaroślach. Poszedł więc, wziął barana i złożył w ofierze całopalnej zamiast swego syna. Po czym Anioł Pański przemówił głośno z nieba do Abrahama po raz drugi: "Przysięgam na siebie, mówi Pan, że ponieważ uczyniłeś to, a nie odmówiłeś Mi syna twego jedynego, będę ci błogosławił i dam ci potomstwo tak liczne jak gwiazdy na niebie i jak ziarnka piasku na wybrzeżu morza; potomkowie twoi zdobędą warownie swych nieprzyjaciół. Wszystkie ludy ziemi będą sobie życzyć szczęścia takiego, jakie jest udziałem twego potomstwa, dlatego że usłuchałeś mego rozkazu".

(Ps 116B (115), 10 i 15. 16-17. 18-19)
REFREN:W krainie życia będę widział Boga

Ufność miałem nawet wtedy, gdy mówiłem:
"Jestem w wielkim ucisku".
Cenna jest w oczach Pana
śmierć Jego wyznawców.

O Panie, jestem Twoim sługą,
Twym sługą, synem Twojej służebnicy.
Ty rozerwałeś moje kajdany,
Tobie złożę ofiarę pochwalną
i wezwę imienia Pana.

Wypełnię me śluby dla Pana
przed całym Jego ludem.
W dziedzińcach Pańskiego domu,
pośrodku ciebie, Jeruzalem.

(Rz 8, 31b-34)
Bracia: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby także wraz z Nim wszystkiego nam nie darować? Któż może wystąpić z oskarżeniem przeciw tym, których Bóg wybrał? Czyż Bóg, który usprawiedliwia? Któż może wydać wyrok potępienia? Czy Chrystus Jezus, który poniósł za nas śmierć, co więcej – zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami?

(Mt 17, 5)
Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca: "To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie".

(Mk 9, 2-10)
Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam się przemienił wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe, tak jak żaden na ziemi folusznik wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: "Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza". Nie wiedział bowiem, co powiedzieć, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: "To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!" I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy „powstać z martwych”.
.......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 25 Luty 2018, 06:31   

(Rdz 22, 1-2. 9-13. 15-18)
Bóg wystawił Abrahama na próbę i rzekł do niego: "Abrahamie!» A gdy on odpowiedział: "Oto jestem" – powiedział: "Weź twego syna jedynego, którego miłujesz, Izaaka, idź do kraju Moria i tam złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jaki ci wskażę". A gdy przyszli na to miejsce, które Bóg wskazał, Abraham zbudował tam ołtarz, ułożył na nim drwa i związawszy syna swego, Izaaka, położył go na tych drwach na ołtarzu. Potem Abraham sięgnął ręką po nóż, aby zabić swego syna. Ale wtedy Anioł Pański zawołał na niego z nieba i rzekł: "Abrahamie, Abrahamie!" A on rzekł: "Oto jestem". Anioł powiedział mu: "Nie podnoś ręki na chłopca i nie czyń mu nic złego! Teraz poznałem, że boisz się Boga, bo nie odmówiłeś Mi nawet twego jedynego syna"...

(Rz 8, 31b-34)
Bracia: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby także wraz z Nim wszystkiego nam nie darować?..

(Mk 9, 2-10)
...rzekł do Jezusa: "Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza". Nie wiedział bowiem, co powiedzieć, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: "To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!" I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa...


Można by powiedziec, ze Abraham do szalenstwa kochal Bobga...

A Bóg? Tak ukochał człowieka, ze Syna Swego Jednorodzonego wydal na smierc za człowieka....Jakże dziwny jesteś, Panie Boze...Ty wiedziales, ze Jezus zmartwychwstanie...Gdyby nie Zmartwychwstal - próżna byłaby nasza wiara...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 25 Luty 2018, 11:28   

„To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!”Chodzi o sluchanie Jezusa w zwyklej codziennosci, ktora bardzo często jest trudna, budzi nasze zniechecic, krytyke, albo wrecz lament i rozgoryczenie. Ofiara naszej codziennosci jest analogiczna do ofiary Abrahama i dlatego wspolna jest jego i nasza Boża obietnica Zbawienia.


Piotrowi wydawało sie, ze teraz juz wie wszystko, ze oto przyszlo Krolestwo Boze, ze zebrali sie razem wodzowie Izraela: Mojzesz i Eliasz, wraz z Jezusem pelnym blasku Bozej chwaly i potegi. Pozostaje tylko rozbic trzy namioty by rozpoczac zwycieski marsz zbawienia. Tymczasem w rzeczywistosci Piotr i jego kompani nie wiedzieli „co powiedziec, tak byli przestraszeni”. Nie rozumieli tego wydarzenia, dlatego polecil im Jezus „aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Czlowieczy nie powstanie z martwych”. Nie rozumieli, ze krzyz stanie na ich drodze, ale kto moze powiedziec, ze posiada pelne rozumienie krzyza?
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 25 Luty 2018, 11:32   

„Złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jaki ci wskażę.”Abraham udaje sie z Bogiem na miejsce ktore Bog tylko zna. Bog towarzyszy Abrahamowi i caly czas nad nim czuwa. Wprowadza go w misterium Bozego absurdu, ktory sie okazuje mądrością Milosci zbawczej, ktora przekracza granice umyslu ludzkiego i przekracza granice ludzkiego wyobrazenia szczescia.

Pierwsze „oto jestem” bylo latwe do wypowiedzenia. To drugie „oto jestem” w momencie kiedy mial rozpocząć krwawa egzekucję religijna, a ofiara mial byc jego jedyny syn bylo nieprawdopodobnie trudne. Mimo wszystko zdecydował sie wykonac polecenie Boże, dajac dowod nadzwyczajnej wiary i posluszenstwa. Dzieki temu stal sie dziedzicem Bozego blogoslawienstwa, w ktorym i my uczestniczymy.

Bóg „usprawiedliwia”, a dość powszechnie pokutuje przekonanie o czyms przeciwnym, ze Bog nadzoruje, potepia, mści się i ściga. Tymczasem On daje nam, wraz z Chrystusem i w Chrystusie i przez Chrystusa „wszystko” , z tym ktory „zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami?

Ty rozerwałeś moje kajdany,
Tobie złożę ofiarę pochwalną
i wezwę imienia Pana.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty

W krainie życia będę widział Boga
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 25 Luty 2018, 12:52   

Amen.

zaprowadził ich samych osobno
dlaczego osobno?
skoro przemienił się wobec nich.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group