Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 24LUTEGO 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 23 Luty 2018, 15:24   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 24LUTEGO 2018

Sobota, 24 LUTEGO 2018

(Pwt 26, 16-19)
Mojżesz powiedział do ludu: "Dziś Pan, Bóg twój, rozkazuje ci wykonać te prawa i nakazy. Przestrzegaj ich, wypełniaj z całego swego serca i z całej duszy. Dziś uzyskałeś od Pana oświadczenie, iż będzie dla ciebie Bogiem, o ile ty będziesz chodził Jego drogami, przestrzegał Jego praw, poleceń i nakazów oraz słuchał Jego głosu. A Pan uzyskał to, że ty będziesz, jak ci zapowiedział, ludem stanowiącym szczególną Jego własność, i będziesz przestrzegał Jego wszystkich poleceń. On cię wtedy wywyższy we czci, sławie i wspaniałości ponad wszystkie narody, które uczynił, abyś był ludem świętym dla Pana, Boga twego, jak powiedział".

(Ps 119 (118), 1-2. 4-5. 7-8)
REFREN:Błogosławieni słuchający Pana

Błogosławieni, których droga nieskalana,
którzy postępują zgodnie z Prawem Pańskim.
Błogosławieni, którzy zachowują Jego napomnienia
i szukają Go całym sercem.

Ty po to dałeś swoje przykazania,
aby przestrzegano ich pilnie.
Oby niezawodnie zmierzały moje drogi
ku przestrzeganiu Twych ustaw.

Będę Cię wysławiał prawym sercem,
gdy nauczę się Twych sprawiedliwych wyroków.
Przestrzegać będę Twoich ustaw,
abyś mnie nigdy nie opuścił.

(2 Kor 6, 2b)
Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia.

(Mt 5, 20-26)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski".
....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 24 Luty 2018, 06:23   

(Mt 5, 20-26)
...Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych...
...Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski".


https://www.youtube.com/watch?v=UlcV757Oz2o

Gdy nocą wychodze na balkon, patrzę na niebo rozpostarte nad ursynowskim blokowiskiem i podziwiam cud zgodnego, pelnego ciszy pokoju, pogrążonego poslusznie we śnie, tlumu ludzi mieszkajacych w tych domach...Na dobrych i zlych spadl wlasnie snieg i spory mróz trzyma nas wszystkich krzepko w swych groźnych objeciach...Braćmi wiec jesteśmy, nawet jezeli niektorzy przesladuja niektorych...Miłowac ich wszystkich?...Skoro Bóg tak mówi, to widocznie jest to mozliwe...Tak; choćby dlatego, że każdego "Szawła" Bóg moze w jednej chwili przemienić w Pawła...
Jezus dziś uzasadnia:
"...Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 24 Luty 2018, 09:58   

„Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski". Chodzi o doskonalość w milosci. Jaka jest moja milosc? Na co powinienem zwrocic uwage, aby moja milosc byla doskonalsza. Oczywiscie, nalezy uwolnic sie od czesto spotykanej opinii, ze milosc to dobre maniery albo tzw dobre wychowanie.

Wszystko zalezy od wiernosci slowu Bozemu.Wszystko zalezy od naszej milosci Boga, do jakiego stopnia jest ona szczera, mądra i wierna.

Błogosławieni, których droga nieskalana,
którzy postępują zgodnie z Prawem Pańskim.
Błogosławieni, którzy zachowują Jego napomnienia
i szukają Go całym sercem.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty.
 
 
EwaH
Ewa Hajda


Miejscowosc: Bytom
Wysłany: 24 Luty 2018, 17:16   

.....Na dobrych i zlych spadl wlasnie snieg i spory mróz trzyma nas wszystkich krzepko w swych groźnych objeciach...Braćmi wiec jesteśmy, nawet jezeli niektorzy przesladuja niektorych...Miłowac ich wszystkich?...Skoro Bóg tak mówi, to widocznie jest to mozliwe...Tak; choćby dlatego, że każdego "Szawła" Bóg może w jednej chwili przemienić w Pawła...

ZOSIU - nie mogę odmówić sobie powtórki,tak pięknie to ujęłaś. Wcześniej miałam obawy : " miłować ich wszystkich ?" jak tu się przygotować do tej poprzeczki . Teraz dotarło do mnie,ze nic na zapas, i nie własnymi siłami.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 25 Luty 2018, 16:44   

Dziękuję, Ewo. Codzienną radością stały sie dla mnie spotkania ze SŁOWEM BOŻYM.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group