Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 27LUTEGO 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 26 Luty 2018, 17:20   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 27LUTEGO 2018

Wtorek, 27 LUTEGO 2018

(Iz 1, 10. 16-20)
Słuchajcie słowa Pańskiego, wodzowie sodomscy, daj posłuch prawu naszego Boga, ludu Gomory! "Obmyjcie się i oczyśćcie! Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu! Przestańcie czynić zło! Zaprawiajcie się w dobru! Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego, oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie! Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! – mówi Pan. Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby były czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna. Jeżeli będziecie ulegli i posłuszni, dóbr ziemskich będziecie zażywać. Ale jeśli się zatniecie w oporze, miecz was wytępi». Albowiem usta Pańskie to wyrzekły.

((Ps 50 (49), 8-9. 16b-17. 21 i 23)
REFREN: Temu, kto prawy, ukażę zbawienie

"Nie oskarżam cię za twoje ofiary,
bo twe całopalenia zawsze są przede Mną.
Nie przyjmę cielca z twego domu
ani kozłów ze stad twoich".

"Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze?
Ty, co nienawidzisz karności,
a słowa moje odrzuciłeś za siebie?"

Temu, kto prawy, ukażę zbawienie
"Ty tak postępujesz, a Ja mam milczeć?
Czy myślisz, że jestem podobny do ciebie?
Skarcę ciebie i postawię ci to przed oczy.
Kto składa dziękczynną ofiarę,ten cześć Mi oddaje,
a tym, którzy postępują uczciwie, ukażę Boże zbawienie".

(Ez 18, 31ac)
Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy i uczyńcie sobie nowe serce i nowego ducha.

(Mt 23, 1-12)
Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: "Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony".
....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 27 Luty 2018, 06:00   

(Mt 23, 1-12)
Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: "Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać...
... A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; c. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony".


Trochę usprawiedliwiająco ktoś powiedzial: "Nie wymaga sie od drogowskazu, by szedl w tym kierunku, który wskazuje"...
Dziwne stworzenie - człowiek...Z filakteriami,z fredzlami...chce sie podobac ale po to, by sie wywyzszac... Nie pamieta zupelnie, ze zycie tutaj, to tylo jedna chwila...
Biedni oni (i my?), bo nie pamietaja, że jeden jest Ojciec nasz, Ten w niebie... jeden jest tylko nasz Mistrz, Chrystus...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 27 Luty 2018, 08:39   

Dlaczego ludzie odchodza od Kosciola? W jakiejs mierze wlasnie z uwagi na to ze widza religijnosc „uczonych w Pismie i faryzeuszow”, ktorzy gadaja, ale sami nie czynia i nie postepuja wedlug tego jak wskazuja innym aby postepowali. W swych pouczeniach nie maja litosci. Zakladaja ciezary niemozliwe do uniesienia, ale sami tych ciezarow nie chca podjac nawet w malym zakresie. Zamiast sluzyc Bogu, zabiegaja o wlasną slawe, bogactwo, powodzenie. Nosza szaty duchownych, ale ich cele sa przyziemne. Sa materialistami, kochaja wladze i domagaja sie przywilejow dla siebie, gardzac sluzba i tym co pokorne, wlacznie ze swietymi i samym nawet Jezusem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 27 Luty 2018, 08:42   

Wezwanie do nawrocenia jest wyrazem milosierdzia Bozego. Bog zawsze daje czlowiekoowi szansę . Nawet najwiekszy brud moralny moze byc obmyty, najwieksze grzechy odpuszczone, byle „nie zaciac sie w oporze”, byle pokornie prosic Boga o ratunek.

Kto składa dziękczynną ofiarę,ten cześć Mi oddaje,
a tym, którzy postępują uczciwie, ukażę Boże zbawienie"


Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty.

Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy i uczyńcie sobie nowe serce i nowego ducha. (Ez 18, 31ac)
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 28 Luty 2018, 08:22   

"Dlaczego ludzie odchodza od Kosciola? "/AZ/

Słowa Ojca są doskonale trafne.
Mnie zdumiewa również nikłe wsparcie i zrozumienie dla szeroko pojętej wspólnoty parafialnej.
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 28 Luty 2018, 08:24   

"Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze?
Ty, co nienawidzisz karności,
a słowa moje odrzuciłeś za siebie?" ((Ps 50)

ech..., ciężko z tą karnością...
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group