Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 13MARCA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 12 Marzec 2018, 16:02   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 13MARCA 2018

Wtorek, 13 MARCA 2018

(Ez 47, 1-9. 12)
Podczas widzenia otrzymanego od Pana zaprowadził mnie anioł z powrotem przed wejście do świątyni, a oto wypływała woda spod progu świątyni w kierunku wschodnim, ponieważ przednia strona świątyni była zwrócona ku wschodowi; a woda płynęła spod prawej strony świątyni na południe od ołtarza. I wyprowadził mnie przez bramę północną, i poza murami powiódł mnie do bramy zewnętrznej, zwróconej ku wschodowi. A oto woda wypływała spod prawej ściany świątyni, na południe od ołtarza. Potem poprowadził mnie ów mąż w kierunku wschodnim; miał on w ręku pręt mierniczy, odmierzył tysiąc łokci i kazał mi przejść przez wodę; woda sięgała aż do kostek. Następnie znów odmierzył tysiąc łokci i kazał mi przejść przez wodę: sięgała aż do kolan; i znów odmierzył tysiąc łokci i kazał mi przejść: sięgała aż do bioder; i znów odmierzył jeszcze tysiąc łokci: był tam już potok, którego nie mogłem przejść, gdyż woda była za głęboka, była to woda do pływania, rzeka, której nie można było przejść. Potem rzekł do mnie: "Czy widziałeś to, synu człowieczy?" I poprowadził mnie z powrotem wzdłuż rzeki. Gdy się odwróciłem, oto po obu stronach na brzegu rzeki znajdowało się wiele drzew. A on rzekł do mnie: "Woda ta płynie na obszar wschodni, wzdłuż stepów, i rozlewa się w wodach słonych, a wtedy wody stają się zdrowe. Wszystkie też istoty żyjące, od których tam się roi, dokądkolwiek potok wpłynie, pozostają przy życiu: będzie tam też niezliczona ilość ryb, bo dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione. A nad brzegami potoku mają rosnąć po obu stronach różnego rodzaju drzewa owocowe, których liście nie więdną, których owoce się nie wyczerpują; każdego miesiąca będą rodzić nowe, ponieważ woda dla nich przychodzi z przybytku. Ich owoce będą służyć za pokarm, a ich liście za lekarstwo".

Ps 46 (45), 2-3. 5-6. 8-9)
REFREN:Pan Bóg Zastępów jest dla nas obroną

Bóg jest dla nas ucieczką i siłą,
najpewniejszą pomocą w trudnościach.
Przeto nie będziemy się bali, choćby zatrzęsła się ziemia
i góry zapadły w otchłań morza.

Nurty rzeki rozweselają miasto Boże,
najświętszy przybytek Najwyższego.
Bóg w nim przebywa, a ono się nie zachwieje,
Bóg je wspomoże o świcie.

Pan Zastępów jest z nami,
Bóg Jakuba jest naszą obroną.
Przyjdźcie, zobaczcie dzieła Pana,
zdumiewające czyny, których dokonał na ziemi.

(Ps 51 (50), 12a. 14a)
Stwórz, Boże, we mnie serce czyste i przywróć mi radość Twojego zbawienia.

(J 5, 1-16)
Było święto żydowskie i Jezus udał się do Jerozolimy. W Jerozolimie zaś jest przy Owczej Bramie sadzawka, nazwana po hebrajsku Betesda, mająca pięć krużganków. Leżało w nich mnóstwo chorych: niewidomych, chromych, sparaliżowanych. Znajdował się tam pewien człowiek, który już od lat trzydziestu ośmiu cierpiał na swoją chorobę. Gdy Jezus ujrzał go leżącego i poznał, że czeka już dłuższy czas, rzekł do niego: "Czy chcesz wyzdrowieć?" Odpowiedział Mu chory: "Panie, nie mam człowieka, aby mnie wprowadził do sadzawki, gdy nastąpi poruszenie wody. W czasie kiedy ja dochodzę, inny wstępuje przede mną". Rzekł do niego Jezus: «Wstań, weź swoje nosze i chodź!" Natychmiast wyzdrowiał ów człowiek, wziął swoje nosze i chodził. Jednakże dnia tego był szabat. Rzekli więc Żydzi do uzdrowionego: "Dziś jest szabat, nie wolno ci dźwigać twoich noszy". On im odpowiedział: "Ten, który mnie uzdrowił, rzekł do mnie: Weź swoje nosze i chodź". Pytali go więc: "Cóż to za człowiek ci powiedział: Weź i chodź?" Lecz uzdrowiony nie wiedział, kim On jest; albowiem Jezus odsunął się od tłumu, który był w tym miejscu. Potem Jezus znalazł go w świątyni i rzekł do niego: "Oto wyzdrowiałeś. Nie grzesz już więcej, aby ci się coś gorszego nie przydarzyło". Człowiek ów odszedł i oznajmił Żydom, że to Jezus go uzdrowił. I dlatego Żydzi prześladowali Jezusa, że czynił takie rzeczy w szabat.
......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 13 Marzec 2018, 05:32   

(J 5, 1-16)
Było święto żydowskie i Jezus udał się do Jerozolimy. W Jerozolimie zaś jest przy Owczej Bramie sadzawka, nazwana po hebrajsku Betesda, mająca pięć krużganków. Leżało w nich mnóstwo chorych: niewidomych, chromych, sparaliżowanych. Znajdował się tam pewien człowiek, który już od lat trzydziestu ośmiu cierpiał na swoją chorobę. Gdy Jezus ujrzał go leżącego i poznał, że czeka już dłuższy czas, rzekł do niego: "Czy chcesz wyzdrowieć?"..
...Pytali go więc: "Cóż to za człowiek ci powiedział: Weź i chodź?" Lecz uzdrowiony nie wiedział, kim On jest; albowiem Jezus odsunął się od tłumu, który był w tym miejscu. Potem Jezus znalazł go w świątyni i rzekł do niego: "Oto wyzdrowiałeś. Nie grzesz już więcej, aby ci się coś gorszego nie przydarzyło". Człowiek ów odszedł i oznajmił Żydom, że to Jezus go uzdrowił. I dlatego Żydzi prześladowali Jezusa, że czynił takie rzeczy w szabat.


Prawie zawsze, Jezus w Swej Wędrówce z Dobrą Nowiną, napotykal chorych, opętanych, glodnyh...Uzdrawial ich i karmil tak, jak teoo czekiwali,o kazdej porze, w roznych miejscach, takze podczas szabatu...był Znakiem z Nieba...
Mam "przeczucie", ze i dzis - tam, gdzie choroba, rozpacz, śmierc...tam, gdzie grzesznicy...tam, gdzie prosza Go o pomoc - ON JEST!...- ze Swoim ostrzezeniem:
"Oto wyzdrowiałeś. Nie grzesz już więcej, aby ci się coś gorszego nie przydarzyło"...
MARANA THA!

https://www.youtube.com/watch?v=0zbWhZqy8Yw
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 13 Marzec 2018, 08:34   

"Bóg jest dla nas ucieczką i siłą,
najpewniejszą pomocą w trudnościach. "(Ps 46)

Również i w radościach, abyśmy potrafili nimi dobrze gospodarować.
_________________
Z Bogiem!
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 13 Marzec 2018, 12:13   

Wpis O.ZKwiatkowskiego:

Czy widziałeś to synu człowieczy, to znaczy czy dobrze widziałeś, czy zrozumiałeś to synu człowieczy? Zobaczmy zatem, ze świątynią jest Jezus Chrystus. To z jego prawego boku wytrysnęła Krew i Woda. Woda, symbol Ducha Świętego. To ta woda uzdrawia wody słone, grzeszne, to ta woda jest rajską wodą która sprawia, że nie tylko świat jest uzdrowiony ale świat jest przemieniony, jest pełen życia. W wodach jest wielkie mnóstwo ryb a drzewa które czerpią swoje siły z tej wody która stała się rzeką owocują nieustannie, liście ich nie więdną i stanowią lekarstwo a więc leczą, zabezpieczają człowieka przed złem, przed chorobami.

Żydzi prześladowali Jezusa jak mówi Ewangelia, że czynił takie rzeczy w szabat. Jakież to rzeczy czynił Jezus w szabat? Uzdrawiał chorych dla których nie było lekarza, czynił cuda, czynił to za pomocą słowa, czynił jak Bóg bo Bóg swoją moc stwórczą wyrażał słowem, on mówił i stawało się to co mówił. Jezus zachowuje się podobnie i to w szabat w Dzień Pański żeby tym bardziej pokazać iż czyni to mocą Bożą, jako syn Boży. To jednak było dla Żydów nie do przyjęcia. Prawo miało większe znaczenie i jego literalne przestrzeganie, jurysdykcja która zaślepila oczy ich serca i nie pozwalała im radować się ze zbawienia które działo się pośród nich.
Jakże przykrą jest rzeczą, że ten który po 38 latach został uleczony z choroby która była nieuleczalna, poszedł i doniósł Żydom, że to Jezus go uleczył a dokonując tego w szabat, że przekroczył prawo. I w ten sposób niejako nasłał na Jezusa jego prześladowców. Rozumiemy słowa Chrystusa skierowane do niego w świątyni, że uważaj żeby ci się coś gorszego nie przytrafiło, nie grzesz więcej. Z jednej strony chodzi więc o grzech, to on jest przyczyną choroby i on jest istotą choroby tego człowieka i wszystkich ludzi i chodzi o to aby uważać żeby nie zachować się podobnie i jak to widzimy w Ewangelii, jak ten uleczony człowiek nie stać się wrogiem Chrystusa i żeby nie popełnić tej samej niewdzięczności co ów człowiek


Wydaje się, że Jezus zadaje bardzo dziwne pytanie człowiekowi który od 38 lat walczy z chorobą, w zasadzie został przez nią zwyciężony a mimo to czeka koło sadzawki ażeby przyszło na niego zmiłowanie Boże i żeby mógł zostać uleczony. Czeka tam już 38 lat , Jezus go zaś pyta czy chcesz wyzdrowiec?
Pytanie jest tak dziwne, że nawet nie zauważamy tego i chory człowiek nie odpowiedział na pytanie Jezusa ale rozpoczął zupełnie inny wątek, zaczął skarżyć się na to, że nie ma człowieka, że inni posiadają pomocników i że inni wyprzedzają go, że on usiłuje dotrzeć do sadzawki wtedy kiedy porusza się woda w cudowny sposób i ze istnieje możliwość wyleczenia, jednak odbierają mu tę szansę inni którzy go uprzedzają. Inni za tym są jego konkurentami, przeciwnikami, to oni go unieszczęśliwiają. On tym żyje, on tak mocno tym żyje i tak bardzo jest zaangażowany w tę sprawę relacji z innymi ludźmi, że nie odpowiada na zasadnicze pytanie które dotyczy tego czy rzeczywiście chce uleczenia. Z jego odpowiedzi wynika, że on chce wyprzedzić innych, że on chce mieć kogoś kto mu pomoże wyprzedzić, pomoże mu zająć pierwsze miejsce, że nieustannie tkwi w tej sferze myśli dotyczących innych ludzi i ich konkurencyjności w stosunku do niego. Pytanie Jezusa i odpowiedź człowieka chorującego 38 lat jest wyjaśnieniem kwestii grzechu o którym wspomniał Jezus mówiąc ‚nie grzesz więcej’ żeby ci się nie przytrafiło coś gorszego. Ciekawe by było pomyśleć co znaczy tak bardziej głęboko ujmując ta rzecz, to zdarzenie.

Stwórz Boże we mnie serce czyste i przywróć mi radość z Twojego Zbawienia


Niech nas błogosławi, niech nam uczyni serce nowe, czyste i niech nam przywróci radość Swojego Zbawienia Wszechmogący Bóg Ojciec i Syn i Duch Swięty. Amen
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 13 Marzec 2018, 15:57   

38 lat wpatrzony w sadzawkę, która miała być dla niego ratunkiem.
A Chrystus słowami i «Wstań, weź swoje nosze i chodź!" postawił go na nogi.

Tez mamy swoje sadzawki.
Oby w drodze do nich nie zapomnieć odpowiedzieć Jezusowi na pytanie: "Czy chcesz wyzdrowieć?"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group