Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 16MARCA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 15 Marzec 2018, 16:04   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 16MARCA 2018

Piątek, 16 MARCA 2018

(Mdr 2, 1a. 12-22)
Mylnie rozumując, bezbożni mówili sobie: "Zróbmy zasadzkę na sprawiedliwego, bo nam niewygodny: sprzeciwia się naszemu działaniu, zarzuca nam przekraczanie Prawa, wypomina nam przekraczanie naszych zasad karności. Głosi, że zna Boga, zwie siebie dzieckiem Pańskim. Jest potępieniem naszych zamysłów, sam widok jego jest dla nas przykry, bo życie jego niepodobne do innych i drogi jego odmienne. Uznał nas za coś fałszywego i stroni od dróg naszych jak od nieczystości. Kres sprawiedliwych ogłasza za szczęśliwy i chełpi się Bogiem jako ojcem. Zobaczmy, czy prawdziwe są jego słowa, wybadajmy, co będzie przy jego zgonie. Bo jeśli sprawiedliwy jest synem Bożym, Bóg ujmie się za nim i wyrwie go z rąk przeciwników. Dotknijmy go obelgą i katuszą, by poznać jego łagodność i doświadczyć jego cierpliwości. Zasądźmy go na śmierć haniebną, bo – jak mówił – będzie ocalony". Tak pomyśleli – i pobłądzili, bo własna złość ich zaślepiła. Nie pojęli tajemnic Bożych, nie spodziewali się nagrody za prawość i nie docenili odpłaty dla dusz czystych.

(Ps 34 (33), 17-18. 19-20. 21 i 23)
REFREN:Pan zawsze bliski dla skruszonych w sercu

Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym,
by pamięć o nich wymazać z ziemi.
Pan słyszy wołających o pomoc
i ratuje ich od wszelkiej udręki.

Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu,
ocala upadłych na duchu.
Liczne są nieszczęścia, które cierpi sprawiedliwy,
ale Pan go ze wszystkich wybawia.

On czuwa nad każdą jego kością
i żadna z nich nie zostanie złamana.
Pan odkupi dusze sług swoich,
nie zazna kary, kto się do Niego ucieka.

(Mt 4, 4b)
Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

(J 7, 1-2. 10. 25-30)
Jezus obchodził Galileę. Nie chciał bowiem chodzić po Judei, bo Żydzi zamierzali Go zabić. A zbliżało się żydowskie Święto Namiotów. Kiedy zaś bracia Jego udali się na święto, wówczas poszedł i On, jednakże nie jawnie, lecz skrycie. Niektórzy z mieszkańców Jerozolimy mówili: "Czyż to nie jest Ten, którego usiłują zabić? A oto jawnie przemawia i nic mu nie mówią. Czyżby zwierzchnicy naprawdę się przekonali, że On jest Mesjaszem? Przecież my wiemy, skąd On pochodzi, natomiast gdy Mesjasz przyjdzie, nikt nie będzie wiedział, skąd jest". A Jezus, nauczając w świątyni, zawołał tymi słowami: "I Mnie znacie, i wiecie, skąd jestem. Ja jednak nie przyszedłem sam z siebie; lecz prawdomówny jest Ten, który Mnie posłał, którego wy nie znacie. Ja Go znam, bo od Niego jestem i On Mnie posłał". Zamierzali więc Go pojmać, jednakże nikt nie podniósł na Niego ręki, ponieważ godzina Jego jeszcze nie nadeszła.
..............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 16 Marzec 2018, 05:03   

(Mt 4, 4b)
Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.


Chleb z ziaren, ktore wydala ziemia - dla ciala; Sowo Boże, ktore zawiera Ewangelia Pana Jezusa - pokarmem dla duszy, dla zycia na zawsze, na szczęśliwą Niesmiertelnosc...

(J 7, 1-2. 10. 25-30)
Jezus obchodził Galileę. Nie chciał bowiem chodzić po Judei, bo Żydzi zamierzali Go zabić...
...wówczas poszedł i On, jednakże nie jawnie, lecz skrycie. Niektórzy z mieszkańców Jerozolimy mówili: "Czyż to nie jest Ten, którego usiłują zabić? A oto jawnie przemawia i nic mu nie mówią. Czyżby zwierzchnicy naprawdę się przekonali, że On jest Mesjaszem? Przecież my wiemy, skąd On pochodzi, natomiast gdy Mesjasz przyjdzie, nikt nie będzie wiedział, skąd jest"...


Chcieli Jezusa zabic za gloszone przez Niego SŁOWO...Chcieli dyktowac Bogu Ojcu, jaki ma byc i skad ma pochodzic Mesjasz...
Pamietam, ze pol wieku temu, ja tez wolalam sadzic, ze Bóg jest robotem bez duszy, komputerem...wszystkim, tylko nie MIŁOŚCIĄ, nie Niśmiertelnym Duchem...nie Miłosierdziem...
BÓG OJCIEC.......SYN BOŻY.....DUCH ŚWIĘTY! BÓG JEST!
Przyjdź, Panie Jezu!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 16 Marzec 2018, 08:59   

Jezus nie prowokuje zydowskiej opozycji, ale sie tez trwozliwie nie cofa. Pokazuje, gdzie jest źródło problemu: otoz oni nie znaja oni Jego, poniewaz nie znaja Boga. Dla nich to byla obraza, bowiem uwazali sie i byli uwazani za ekspertow w sprawach religii i prawa religijnego.


Tragizm sytuacji polega nie tylko na tym , ze daje sie odczuc coraz bardziej groza zblizajacego sie krzyza, ale na tym, że prześladowcy Jezusa nie znają Boga i odrzucaja jedyna szansę jaka jest, to znaczy poznanie Jezusa.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 16 Marzec 2018, 09:01   

Przewrotny czlowiek czyni zło, usprawiedliwiając to falszywie chęcią poznania prawdy. Deklaruje dobre intencje, gdy w istocie jest to tylko pretekst do czynienia zla.

Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu,
ocala upadłych na duchu.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 16 Marzec 2018, 11:33   

"Pan słyszy wołających o pomoc
i ratuje ich od wszelkiej udręki. " (Ps 34)

Bez tego wsparcia byłoby jeszcze trudniej.
_________________
Z Bogiem!
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 16 Marzec 2018, 12:38   

Przecież my wiemy, skąd On pochodzi, natomiast gdy Mesjasz przyjdzie, nikt nie będzie wiedział, skąd jest

To „wiemy” jest i w naszym życiu niejednokrotnie przeszkoda dojścia do prawdy.
Daj Boże, słuchając Cie, nic nie wiedzieć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group